Zdroj: Australian Herald Sun

Ironman: víťazstvá Alexandra a Wellingtonovej

Víťazmi 35. majstrovstiev sveta v ironman triatlone sa stali na Havajských ostrovoch Craig Alexander a Chrissie Wellingtonová. Tridsaťosemročný Austrálčan zvládol mimoriadne náročnú trať (plávanie 3,86 km, cyklistika 180,25 km a maratón) v novom rekorde za 8:03:56 h a získal svoj už tretí titul šampióna.

Na druhej priečke skončil s viac ako päťminútovým odstupom ďalší Austrálčan Pete Jacobs a bronz získal Nemec Andreas Raelert. "Prial by som si naplno vyjadriť svoje emócie, ale je to neopísateľné. Stále mám problém uveriť tomu, čo sa mi podarilo. Bol to finiš, o ktorom sa mi snívalo," vyhlásil Alexander.

Tridsaťštyriročná Wellingtonová získala už svoj štvrtý majstrovský primát, keď Austrálčanku Mirindu Carfraeovú zdolala o takmer tri minúty, ďalšia Britka Leanda Caveová zaostala o viac ako osem minút. "Je to veľmi sladké víťazstvo, dokázala som, že možné je všetko," povedala Wellingtonová, ktorá mala nedávno nepríjemný pád z bicykla.

Z kvarteta Slovákov na štarte dosiahol najlepší výkon Martin Šimkanin. V celkovom poradí obsadil časom 9:27:03 h 158. priečku, vo svojej kategórii od 40 do 44 rokov bol dokonca pätnásty. Jediná Slovenka na štarte Alena Stevensová Sinayová absolvovala trať Ironmana za 10:49:25 h a obsadila 907. pozíciu. "Vytvorila som si nový osobný rekord v dlhom triatlone, oproti kvalifikačným pretekom som sa zlepšila približne o 30 sekúnd. Pokiaľ viem, ide o najlepší čas, ktorý dosiahla Slovenka v histórii na havajskom Ironmanovi, mám z toho obrovskú radosť," uviedla Alena Stevensová Sinayová. V hodnotení svojej kategórie bola pätnásta a medzi ženami 123.

Výsledky:

Muži: 1. Craig Alexander 8:03:56, 2. Pete Jacobs (obaja Austr.) 8:09:11, 3. Andreas Raelert (Nem.) 8:11:07,... 158. (15. v kategórii od 40 do 44 rokov) Martin Šimkanin 9:27:03, 213. Ivan Brück 9:35:02, 671. Michal Buček (všetci SR) 10:23:26

Ženy: 1. Chrissie Wellingtonová (V. Brit.) 8:55:08, 2. Mirinda Carfreová (Austr.) 8:57:57, 3. Leanda Caveová (V. Brit.) 9:03:29, ... 123. (15. v kategórii žien od 25 do 29 rokov) Alena Stevensová Sinayová (SR) 10:49:25

[Foto na úvode: Australian Herald Sun]

report_problem Našiel si v texte chybu?
SITA
© 2021, Autorské práva SITA a.s. a uvedené agentúry.
Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.
Páči sa ti tento článok? thumb_up0thumb_down comments 1 komentár report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Každá žena môže byť Ironmankou - zažije smiech cez slzy, ale aj slzy šťastia

Každá žena môže byť Ironmankou - zažije smiech cez slzy, ale aj slzy šťastia

Vo svojom živote som mala šťastie na priateľov, ktorí mi dávajú energiu a ponúkajú nové výzvy. Počas rôznych období sa niektoré skupinky trochu menili, ale každá mi dala niečo pozitívne.
Keď sa cyklistka odhodlá stať železným mužom – 2. časť

Keď sa cyklistka odhodlá stať železným mužom – 2. časť

Nikdy som neodplávala 3,8 km. Nikdy som sama neprešla na bicykli 180 km. A nikdy som nebežala maratón. Napriek tomu som sa odhodlala postaviť sa na štart jedných z najkrajších triatlonových pretekov na svete a pokoriť železného muža s názvom Challenge Roth.
Rozhovor: Simona Křivánková – šport a materstvo 2. časť

Rozhovor: Simona Křivánková – šport a materstvo 2. časť

Športovať popri dieťati nemusí byť vždy úplne jednoduché. Ale zvládať pri tom 10-hodinové Ironmany a dokonca ich aj vyhrávať, to už si zaslúži obdiv…
keyboard_arrow_up