Zdroj: root

Slovenský triatlonista Richard Varga získal v sobotu striebornú medailu na majstrovstvách Európy pretekárov do 23 rokov v španielskom Aquilase. Pre Slovensko vybojoval na kontinentálnom šampionáte v olympijskej disciplíne (1,5 km plávanie - 40 km jazda na bicykli - 10 km beh) prvú veľkú medailu.

Varga už tradične vyplával ako prvý, v cyklistike sa vpredu vytvorila pätnásťčlenná skupina, ktorá si po 40 km jazdy na bicykli utvorila pred súpermi štvorminútový náskok. Na 5. km bežeckej časti nastúpil slovenský olympionik, s ktorým dokázal držať krok len Francúz Pierre Le Corre. Spoločne bojovali o prvenstvo až do úplného záveru, v cieľovej rovinke francúzsky triatlonista prešprintoval Vargu a vyhral o dve sekundy. Bronz si vybojoval Brit Thomas Bishop.

Dvadsaťtriročný Varga potvrdil aj v Španielsku dobrú formu z posledných týždňov. Pred olympijskými hrami skončil v Hamburgu na pretekoch MS na 21. mieste, v olympijskom Londýne bol 22., potom na ďalšom podujatí MS v Štokholme deviaty.

Výsledky - ME v triatlone do 23 rokov v olympijskom triatlone v Aquilas:

Muži do 23 rokov: 1. Pierre Le Corre (Fr.) 1:48:37 h, 2. Richard Varga (SR) 1:48:39, 3. Thomas Bishop (V. Brit.) 1:49:47, 4. Andrej Briuchankov 1:50:10, 5. Denis Vasiliev (obaja Rus.) 1:50:14, 6. Anthony Pujades (Fr.) 1:51:29

Ženy: 1. Alexandra Cassanová-Ferrierová (Fr.) 2:07:04, 2. Alexandra Razarenovová 2:07:23, 3. Jelena Danilovová (obe Rus.) 2:07:49

[Foto na úvode: root]

report_problem Našiel si v texte chybu?
SITA
© 2024, Autorské práva SITA a.s. a uvedené agentúry.
Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

Komentáre

Momentálne sa tu nenachádzajú žiadne komentáre

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Formulár sa odosiela
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Sagan do svojej rozrastajúcej sa zbierky cenných triumfov pridal víťazstvo na majstrovstvách Európy

Sagan do svojej rozrastajúcej sa zbierky cenných triumfov pridal víťazstvo na majstrovstvách Európy

Sagan ovládol šprintérsku koncovku v nedeľňajších pretekoch s hromadným štartom vo francúzskom Plumelci. Na trati dlhej 236,3 km dosiahol slovenský rýchlik výsledný čas 5:34:23 h. Druhý skončil v rovnakom čase Francúz Julian Alaphilippe a na treťom mieste prišiel do cieľa Španiel Daniel Moreno.
Richard Varga štyri sekundy od bronzu na Majstrovstvách Európy

Richard Varga štyri sekundy od bronzu na Majstrovstvách Európy

Slovenskému reprezentantovi v triatlone Richardovi Vargovi len veľmi tesne ušla medaila na 31. majstrovstvách Európy vo švajčiarskej Ženeve. V konkurencii pretekárov kategórie elity obsadil Varga v sobotňajších pretekoch 4. miesto, keď len 4 sekundy ho delili od toho, aby mu na krk zavesili bronzovú medailu. Tú získal Nór Kristian Blummenfelt.
Richard Varga rozpráva o plánoch na rok 2016 a želá športu viac podpory, záujmu aj úspechov

Richard Varga rozpráva o plánoch na rok 2016 a želá športu viac podpory, záujmu aj úspechov

Štvornásobný majster sveta v akvatlone Richard Varga želá celému slovenskému športu v roku 2016 čo najviac medailí, úspechov a podpory zo strany štátu aj jednotlivých zväzov. Praje si, aby kompetentní ľudia riešili veci okolo športu a športovcov systematicky, nie jednorázovo, resp. nie iba krízovo a nárazovo.
keyboard_arrow_up