Zdroj: root

Hlavnou hviezdou chystaného podujatia na brehoch Štrkoveckého jazera "Triatlon pre všetkých" (6. - 9. septembra) bude slovenský olympionik a čerstvý vicemajster Európy pretekárov do 23 rokov Richard Varga, ktorý bude na Slovensku štartovať po dlhej dvojročnej pauze.

"Na preteky doma sa veľmi teším, lebo pred londýnskou olympiádou som súťažil najmä v zahraničí. Dva roky som stále naháňal potrebné body pre londýnsky štart, ktorý sa mi napokon na pretekoch seriálu MS v Madride podarilo definitívne vybojovať. Doma som naposledy absolvoval triatlon pred dvoma rokmi v Žiline. Teraz sa teším, že ma v akcii bude môcť vidieť aj rodina a kamaráti, ktorí mi pred niekoľkými dňami gratulovali k striebornej medaile na ME pretekárov do 23 rokov. Z ich reakcií som vycítil, že sú na mňa pyšní a sú radi, že konečne som na veľkých pretekoch v zahraničí získal cenný kov," povedal v rozhovore pre agentúru SITA Richard Varga, ktorý na OH v Londýne obsadil v konkurencii 55 pretekárov prekvapujúce 22. miesto a v súťaži seriálu MS v šprinte v Štokholme tesne po OH v Londýne skončil na výbornej 9. priečke.

"Škoda, že olympiáda nebola o mesiac neskôr, lebo moja forma práve tesne po nej vyvrcholila. Je to však možno aj preto, že výsledok na OH v Londýne ma veľmi dobre naštartoval. Celý stres okolo účasti na olympiáde zo mňa opadol a stále žijem a ťažím z tej tvrdej prípravy, ktorú som absolvoval s bratmi Brownleeovcami v Anglicku. Tak tvrdo som už dávno na sebe nepracoval, výsledok sa zákonite dostavil. Pózovanie na 2. mieste na európskom šampionáte do 23 rokov som si naozaj veľmi užíval, lebo minimálne dva roky som na veľkom podujatí nezískal medailu. Bolo to nádherné, čo som na tomto šampionáte dokázal. Teraz sa už teším na finále majstrovstiev sveta, ktoré bude 20. októbra. Verím, že moja forma dovtedy vydrží a ja dúfam, že opäť priaznivcov slovenského triatlonu poteším dobrým výkonom i výsledkom. Nechcem hovoriť, s čím konkrétne budem spokojný, ale verím, že opäť budem vo výsledkoch vysoko. Len sa teraz v kútiku mysle trochu obávam, či to naozaj aj vyjde, lebo od OH v Londýne sa mi veľmi darí. Želám si, aby sa to v závere roka nepokazilo. Bol by som z toho smutný," zdôraznil 23-ročný rodák z Bratislavy, ktorý momentálne figuruje na 28. mieste svetového rebríčka triatlonistov - účastníkov seriálu MS 2012.

"Som rád, že na naše víkendové preteky prijali pozvanie moji kamaráti, ktorých som si našiel pri triatlone. Na podujatie Triatlon pre všetkých prídu niektorí olympionici z Česka, Rakúska, Maďarska, Nového Zélandu a Veľkej Británie. Navyše, ešte stále čakáme na potvrdenie účasti z Nemecka," vysvetlil Richard Varga cestu ako sa pre neho rodila konkurencia, s ktorou si v nedeľu 9. septembra od 11.00 h zmeria sily v olympijskom triatlone. "Aj oni pomôžu trochu posunúť slovenský triatlon ďalej. Spolu s bratom máme ambície dostať triatlon na úroveň momentálne populárnejších národných behov, s ktorými sa v poslednom čase roztrhlo vrece. Radi by sme pre triatlon získali ďalších mladých športovcov. Aby čoraz viac ľudí nášmu športu nie iba fandilo, ale ho aj aktívne robilo. My urobíme všetko pre to, aby noví adepti triatlonu mali v Bratislave a v blízkom okolí vytvorené tie najlepšie podmienky. To je náš hlavný cieľ, pre ktorý toto pekné podujatie už štyri roky robíme," zdôraznil úspešný slovenský olympionik z Londýna Richard Varga.

[Foto na úvode: root]

report_problem Našiel si v texte chybu?
SITA
© 2024, Autorské práva SITA a.s. a uvedené agentúry.
Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

Komentáre

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Formulár sa odosiela
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Rozhovor: Rebeka Cully – keď dieťa nie je prekážkou

Rozhovor: Rebeka Cully – keď dieťa nie je prekážkou

„Som fyzioterapeutka na materskej dovolenke so 16-mesačným synčekom. V zime sa venujem skialpinizmu a v lete triatlonu. Milujem dobrodružstvá, a najmä tie v horách.“
150 km s Ironmanom alebo na výjazde s Mišom Holubom

150 km s Ironmanom alebo na výjazde s Mišom Holubom

Poďte s nami parádny okruh cez Oravu a Liptov a spoznajte zatiaľ jediného Slováka, ktorý vyhral triatlonové preteky série Ironman.
Rozhovor: Nora Jenčušová – slovenská kvapka v medzinárodnom mori ženského profi pelotónu

Rozhovor: Nora Jenčušová – slovenská kvapka v medzinárodnom mori ženského profi pelotónu

V aktuálnom roku som si dala za cieľ našim čitateľom bližšie predstaviť ženskú cyklistiku a nemôžem byť spokojnejšia, pretože sa mi podarilo vyspovedať našu najväčšiu nádej v cestnej cyklistike, Noriku Jenčušovú.
keyboard_arrow_up