Podľa Armstronga dopovali všetci špičkoví jazdci

Každý špičkový cyklista počas éry Lancea Armstronga dopoval. Pre mnohých najväčší klamár v histórii športu to uviedol v najnovšom rozhovore pre magazín Sports Illustrated, ktoré sa dostáva v stredu do predaja. "Armstrong povedal, že jeho dopingové metódy neboli nezvyčajné, možno len viac konzervatívne ako u iných. O dopingu klamal podľa vlastných slov viac ako iní, ale to len preto, lebo dostával najviac otázok," zverejnil na webe Sports Illustrated (SI) pasáže rozhovoru jeho autor Michael McCann.

Armstrong poskytol SI prvé interview od januárovej výpovede pre šou Oprah Winfreyovej. S McCannom sa spojil cez Twitter. Najskôr ho začal sledovať, potom si s ním písal a napokon ho pozval do Austinu. Ako informuje vo svojej výpovedi McCann, bol to osobný rozhovor bez prítomnosti kamier, väčšia časť prebehla off record. Armstrong často nechcel byť citovaný priamo, ale súhlasil, že ho môžu parafrázovať. "Mohol som sa pýtať na čokoľvek," uviedol McCann.

Armstrong sa vo výpovedi zdôveril, ako zvažoval, komu v januári poskytnúť rozhovor. Pôvodne vraj chcel hovoriť s Tomom Brokawom, bývalým moderátorom NBC Nightly News, ten je však už špeciálnym korešpondentom NBC News. Premýšľal aj nad natočením vlastného videa, ktoré by dal na všetky sociálne siete a YouTube. Podľa McCanna vyzeral Armstrong pri rozhovore pokojne a nič nenasvedčovalo tomu, že by mu hrozili žaloby za vyše 100 miliónov dolárov. Texasan verí, že sa mu spory podarí vyriešiť. "Armstrongova minulosť hovorí, že nie je uňho ničím výnimočným, že jeho vzhľad a postoj nemusia zodpovedať realite," zakončil McCann.
report_problem Našiel si v texte chybu?
SITA
© 2022, Autorské práva SITA a.s. a uvedené agentúry.
Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.
Páči sa ti tento článok? thumb_up0thumb_down report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Momentálne sa tu nenachádza žiaden komentár. Môžeš však zanechať Tvoj komentár.

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Formulár sa odosiela
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Historický seriál o najväčších osobnostiach cestnej cyklistiky - Greg LeMond

Historický seriál o najväčších osobnostiach cestnej cyklistiky - Greg LeMond

Dnes sa v rámci nášho historického seriálu prenesieme do 80-tych rokov 20. storočia. Predstavíme si amerického pretekára Grega LeMonda, ktorý dokonale demonštroval význam aerodynamiky v cyklistike.
Froomova deklarovaná nevina vyvolala pochybnosti, Tony Martin zúri

Froomova deklarovaná nevina vyvolala pochybnosti, Tony Martin zúri

Ubezpečenia britského cyklistu Chrisa Frooma o jeho nevine vyvolali pochybnosti, prečo štvornásobnému víťazovi Tour de France ihneď nepozastavili činnosť po tom, ako neprešiel dopingovým testom.
Lance Armstrong a jeho budúcnosť

Lance Armstrong a jeho budúcnosť

Čo čaká tento rok Lanca Armstronga a čo vlastne „čierny bod“ v cyklistickej histórii momentálne robí?
keyboard_arrow_up