Ďalšie body do hodnotenia UCI na JBG-2 MTB RACE

Ďalšie body do hodnotenia UCI na JBG-2 MTB RACE

Ďalšie body do rangingu UCI získali v sobotu slovenskí reprezentanti na JBG-2 MTB RACE, pretekoch kategórie UCI C2 v Ustroni v Poľsku. V kategórii Muži Elite obsadil Michal Lami 2. miesto (20 bodov), Martin Haring 5. miesto (10 bodov) a Jozef Bebčák 10. miesto (1 bod). František Lami skončil v kategórii U23 na 2. mieste (6 bodov).Po minulotýždňových „saharských“ podmienkach v Chorvátsku zažili naši pretekári v Poľsku opačný extrém: večernú búrku s krupobitím, niekoľko nočných búrok a vytrvalý celodenný dážď s maximálnou teplotou 15 stupňov. Na štart netradične už o 11. hodine sa postavilo 18 pretekárov v kategórii Muži Elite z Poľska, Slovenska a Česka a 13 pretekárov v kategórii U23 z Poľska, Slovenska a Turecka. Okruh, ktorý pretekári absolvovali 5 krát bol situovaný v Bike Park Palenica. Trať viedla hore šotolinovou cestou na vrch zjazdovky a potom dole zjazdovou traťou s prírodnými a umelými prekážkami. Klzké blato donútilo pretekárov absolvovať časť okruhu peši. Preteky poznačilo množstvo pádov, odrenín a defektov...Michal Lami jazdil spolu s dvoma domácimi pretekármi v trojčlennej vedúcej skupine, ktorá sa odpútala od zvyšku poľa pretekárov. V dlhom stúpaní v predposlednom kole sa pokúsil nastúpiť svojim súperom. Piotr Brzozka začal strácať a tak do zjazdu vchádzali už iba dvaja pretekári bojujúci o víťazstvo. V poslednom klesaní pred prejazdom do záverečného kola však Michal spadol a stratil 20 sekúnd na Bartlomieja Wawaka. Boj o 1. miesto nevzdal, na vrchu posledného stúpania strácal už iba niekoľko metrov. V zjazde poľského pretekára dostihol, ale v záverečnom technickom úseku sa počas behu pošmykol a jeho šance na víťazstvo sa rozplynuli.Martin Haring absolvoval úvodné stúpanie na vrchol zjazdovky medzi prvými, ale po opatrnejšom zjazde sa prepadol a cieľom prvého kola prechádzal v druhej desiatke pretekárov. V ďalších kolách sa stále zlepšoval a posúval v poradí dopredu. Takmer cyklokrosové podmienky mu vyhovovali a výsledok v najlepšej päťke sa cení.
Jozef Bebčák sa prihlásil do kategórie Muži Elite, kde bola šanca získať viac bodov. Počas pretekov jazdil okolo 10. miesta a na tejto pozícii aj preťal cieľovú čiaru. Keby bol ostal vo svojej kategórii U23 bol by vyhral...František Lami jazdil prvé tri kolá na celkovom piatom mieste, ako suverénne prvý pretekár v kategórii U23. O túto pozíciu ho v 4. kole pripravil defekt. Po behu do depa a výmene kolesa sa prepadol na 3. miesto vo svojej kategórii. V poslednom kole ešte jedného súpera predstihol.

V najnovšom rankingu UCI z 13.8. zaznamenali naši reprezentanti aj vďaka výsledkom z posledných dvoch týždňov posun dopredu a svoje osobné maximum:
 • Michal Lami 34 (predtým 40)

 • Martin Haring 124 (133)

 • František Lami 234 (249)

 • Jozef Bebčák 314 (346)

 • Výsledky a fotogaléria na stránke pretekov: http://www.jbg2-team.pl/index.php?site=indexZawody
  report_problem Našiel si v texte chybu?
  Páči sa ti tento článok? thumb_up1thumb_down comments 2 komentáre report_problem
  clear
  Prečo sa ti článok nepáči?
  Odoslať spätnú väzbu
  Formulár sa odosiela

  comment Komentáre

  Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
  Pridaj komentár
  Formulár sa odosiela

  Podobné články

  Simona Kuchyňková – pre 4. miesto v zjazde na MS so zlomeným zápästím

  Simona Kuchyňková – pre 4. miesto v zjazde na MS so zlomeným zápästím

  Keby bolo kedy, ale v zjazde na majstrovstvách sveta sme sa skoro mohli radovať z medaily. Hlavné je, že Slovensko má v gravity disciplínach skutočne veľký talent.
  Čo sa udialo v Lechnici v roku 2019

  Čo sa udialo v Lechnici v roku 2019

  Mladý singletrailový rezort Lechnica mal tento rok sezónu tradične od apríla do októbra s dvomi odstávkami. V tomto roku však bolo pre návštevníkov pripravených niekoľko noviniek.
  Slovensko nominovalo na ME v cyklokrose 11 pretekárov, ďalší sa predstavia v kategóriách masters

  Slovensko nominovalo na ME v cyklokrose 11 pretekárov, ďalší sa predstavia v kategóriách masters

  Už nastávajúci víkend otvorí talianske Silvelle svoje brány najlepším európskym cyklokrosárom.
  keyboard_arrow_up