Filip Polc ukončí sezónu v Osake

Filip Polc ukončí sezónu v Osake

Slovenský reprezentant v horskej cyklistike Filip Polc už počas najbližšieho víkendu ukončí aktuálnu sezónu na nezvyklom mieste menej tradičnými pretekmi - fourcrossom v japonskej Osake. Tridsaťjedenročný Pezinčan sa na Slovensku zastavil len na dva dni po vynikajúcom výsledku v mestskom zjazde v mexickom Taxcu, v ktorom si poradil aj s najlepším pretekárom v tomto odvetví na svete Marcellom Gutierrezom z Kolumbie.

"V Mexiku bolo mnoho výborných jazdcov na čele s Marcellom. Trať bola špecifická, pretože Taxco je mesto na strmom kopci. Jeho centrum je niečo medzi favelou a normálnymi ulicami, hore sa nedá dostať autom. To ponúklo super terén pre jazdcov aj divákov. Páčilo sa mi tam, aj keď pri prvej prehliadke trate som bol zvedavý, ako to bicykel zvládne. Bolo potrebné nájsť hranice a nerobiť chyby. Každou jazdou som sa zlepšoval, čo ma veľmi teší. S Marcellom sa stále naťahujeme, to nás posúva vpred. Som rád, že som ho zdolal na takejto ťažkej trati," povedal v rozhovore pre agentúru SITA Filip Polc.

Slovenským divákom sa naposledy predstavil koncom júna v mestskom zjazde v Bratislave, ktorý sám organizoval. Nasledovali ďalšie súťaže po celom svete. "V lete sú preteky každý víkend. Po Bratislave som mal dosť akcií, dosiahol som v nich zopár dobrých výsledkov. Teraz je koniec dlhej sezóny, po triumfe v Mexiku ma čaká úplný záver v Japonsku. Pôjde o netradičnú súťaž, pretože to nebude zjazd, ale fourcross z chrámu v Osake. Trať je viac rovinatá, takže to bude o výbušnosti," pokračoval slovenský reprezentant a doplnil: "Po návrate z Japonska ma čaká krátky oddych. Jazdím už od januára, čo je celkom dosť. Už v decembri však budem musieť opäť naplno trénovať, lebo už začiatkom januára sa začne nová sezóna."

Nový súťažný ročník odštartuje Filip Polc tradične v Južnej Amerike. V jeho programe nechýbajú mestské zjazdy v brazílskom Santose, čílskom Valparaíse a kolumbijskom Manizalese. "Kolumbia, Brazília a Čile, to sú overené destinácie. Aj preto budú tieto súťaže zahrnuté vo Svetovej sérii, ktorú tvorí spolu päť pretekov. Aj Bratislava bude jednou zo zastávok série, popri Lisabone bude to jedna z dvoch európskych lokalít. Do úvodného ročníka možno pridáme ešte jedny preteky," informoval Filip Polc, ktorý v minulosti absolvoval extrémne zjazdy vo veľmi zaujímavých lokalitách - soľnej bani či metre. "Sériu chceme udržať v centrách miest a ukázať tento šport širokej verejnosti. Preto prípadné extrémne miesto musí byť v centre danej destinácie," uzavrel skúsený biker.
report_problem Našiel si v texte chybu?
SITA
© 2021, Autorské práva SITA a.s. a uvedené agentúry.
Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.
Páči sa ti tento článok? thumb_up2thumb_down report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Momentálne sa tu nenachádza žiaden komentár. Môžeš však zanechať Tvoj komentár.

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Video: Simona Kuchyňková - s nulovými očakávaniami vyhrala EWS play_arrow

Video: Simona Kuchyňková - s nulovými očakávaniami vyhrala EWS

Simonu Kuchyňkovú (Simču) mnohým z vás predstavovať nemusíme, no niektorí možno ani nevedia, aký talent na Slovensku v gravity disciplínach máme.
Simona Kuchyňková – pre 4. miesto v zjazde na MS so zlomeným zápästím

Simona Kuchyňková – pre 4. miesto v zjazde na MS so zlomeným zápästím

Keby bolo kedy, ale v zjazde na majstrovstvách sveta sme sa skoro mohli radovať z medaily. Hlavné je, že Slovensko má v gravity disciplínach skutočne veľký talent.
Rasťo Baránek – výborné 19. miesto na Majstrovstvách sveta vo Val di Sole

Rasťo Baránek – výborné 19. miesto na Majstrovstvách sveta vo Val di Sole

Aké to je zajazdiť top 20 na majstrovstvách sveta a na jednej z najťažších tratí, aké vôbec existujú? Viac v článku a rozhovore.
keyboard_arrow_up