Martin Hikaník zvíťazil v zimnom triatlone

V druhý deň majstrovstiev sveta v zimnom triatlone v talianskom Cogne sa Slovensko dočkalo zlatej medaily vo vekovej kategórii 25 - 29-ročných, ktorú získal Martin Hikaník.

Dvadsaťosemročný slovenský reprezentant Hikaník triumfoval s náskokom 20 sekúnd pred Talianom Albertom Bozzim. Tretí skončil Švajčiar Dennis Vanderperre. Súťažilo sa na vzdialenostiach 4 km beh, 8 km na bicykli a 6 km beh na lyžiach.
Ďalší Slovák súťažiaci vo vekových kategóriach Bohuslav Melicherčík medzi 55 - 59-ročnými obsadil 7. miesto. Zvíťazil Nemec Wolfgang Leonhard. V pretekoch miešaných štafiet sa z titulu tešili Rusi pred Nórmi a Talianmi. Slováci miešané štafety neobsadili.