Zdroj: www.1000miles.cz

Craft 1000 Miles Adventure 2014: Rozhovor so Stanislavom Majerom

Ako spomína na tento extrémny ultramaratón jeho účastník, ktorý ho absolvoval za 10 dní 4 hodiny a 43 minút? Ktoré momenty boli najťažšie a bude sa chcieť ešte na závod vrátiť?

Aký máš zo závodu pocit?
Išiel som to prvýkrát a vzhľadom na množstvo najazdených kilometrov pred závodom (asi 3 500km) som sa trochu obával, či to vôbec prejdem. Bol to ťažký závod, ale určite by som si ho rád niekedy zopakoval.

Išiel si do závodu s určitou taktikou? A podarilo sa Ti taktiku dodržiavať?
Stanovil som si limit 10 dní, cca 160km denne, a to sa mi podarilo. Niekedy som spravil cez deň aj 220km, ale niekedy ledva 130km.

Oprava biku

Nastali počas závodu chvíle, kedy si mal chuť to ukončiť? Mal si nejaké krízy? Ak áno, kde a prečo?
Najhoršie to bolo keď sa mi 60 km pred CP2 rozpadlo ložisko v pedáli ale dalo sa na tom ešte ísť no potom asi 20 km pred CP v stúpaní na Smrk sa pedál porúčal úplne a ostala z neho len oska.  Šiel som viac menej na jednom pedáli,  navyše bolo asi pol druhej v noci. Za sebou 200 km, bol som totálne unavený, nakoniec sa mi podarilo prísť do CP2. Na druhý deň som musel ísť kúpiť nové pedále, chcel som pokračovať, cieľ bol predsa Nová Sedlica . Krízy som nejako nemal, asi iba jednu, 4. deň v Krkonošiach.
A blato na východnom Slovensku, to bola chuťovka na posledný deň

A naopak, kde sa Ti išlo najlepšie?
Najlepšie sa mi išlo, keď som vyrážal z CP2, konečne som si pospal trochu dlhšie, dal do kopy bicykel aj seba a hlavne som mal znovu obidva pedále . Mal som dobrý pocit, že už mám pol trasy za sebou.

Nohy

Závodníci sa často sťažovali na Maguru a podľa fotiek to bola naozaj chuťovka. Boli na trase ešte ďalšie miesta miesta, na ktoré nezabudneš?
Magura bola ťažká, ale išli sme to cez deň. Ťažší sa mi zdal prechod hraníc z Čiech na Slovensko, boli tam veľmi strmé úseky na tlačenie a navyše sme to šli v noci a už dosť unavení.

Video: Magura
Ako si behom závodu riešil spánok? Ako dlho si spával?
Rána boli vždy ťažké, najmä keď som si mal obuť mokré tretry. Budík som mal nastavení vždy na pol piatu, ale málokedy som vyrazil pred šiestou . Niekoľko krát som šiel aj v noci, ale väčšinou som to zabalil okolo jedenástej - dvanástej.

Ako si bol spokojný s obsluhou CP?
CP 1 a 3 boli fakt sparťanské, ale je to extrémny závod bez podpory a tak to má byť, CP 2 bol super, fajn ľudia a konečne možnosť umyť bike aj seba,

CP

Keby sa Ťa niekto opýta, či pôjdeš o rok opäť, čo by si mu odpovedal?
Áno, chcem si to ešte vyskúšať opačným smerom.

Máš nejaký odkaz pre fanúšikov závodu?
Je to extrémny ale krásny závod, určite odporúčam .

Video: Ríša Štěpánek a Jarda Jisl[Foto na úvode: www.1000miles.cz]

report_problem Našiel si v texte chybu?

Craft 1000 Miles Adventure

calendar_today 29.06.2014
label Ostatné
place Nová Sedlica (Slovensko)

Páči sa ti tento článok? thumb_up9thumb_down report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Momentálne sa tu nenachádza žiaden komentár. Môžeš však zanechať Tvoj komentár.

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Rozhovor: Jaroslav Drábik:„Honzovi Kopkovi odkazujem, že tie jeho rolničky proti medveďom pri bivakovaní vôbec nefungujú..."

Rozhovor: Jaroslav Drábik:„Honzovi Kopkovi odkazujem, že tie jeho rolničky proti medveďom pri bivakovaní vôbec nefungujú..."

Zážitky z 1000 Miles sa veľmi odlišujú od klasických „bikerských“ príhod, dôkazom čoho je aj rozhovor s úspešným účastníkom posledného ročníka. A to si človek myslí, že na bicykli už zažil všetko...
Rozhovor: 1000 Miles - príhody a skúsenosti úspešného nováčika, ktorý prišiel až do cieľa v ročníku 2015

Rozhovor: 1000 Miles - príhody a skúsenosti úspešného nováčika, ktorý prišiel až do cieľa v ročníku 2015

Trasa vedúca cez celé Slovensko a Česko, ktorá je dlhá 1 624 km v sebe skrýva množstvo úskalí a príbehov. Rozhodli sme sa preto vyspovedať nováčika, ktorý úspešne prišiel až do cieľa a v tomto roku sa na štart postaví opäť. Prečítajte si, ako sa pripravoval na pretek a aké to bolo priamo na trati.
Craft 1000 Miles Adventure  2014 - Je dobojované

Craft 1000 Miles Adventure 2014 - Je dobojované

Cieľ extrémneho ultramaratónu Craft 1000 Miles Adventure bol cez víkend prekonaný posledným závodníkom. Pod vyzdobeným cieľovým oblúkom prešiel v sobotu 19.7.2014 o 23:37 chodec Peter Ozogán. Jeho celkový čas bol 20d 8h 37 minút.
keyboard_arrow_up