Koniec špekuláciám, Peter Sagan má zmluvu s Tinkoff-Saxo

Koniec špekuláciám, Peter Sagan má zmluvu s Tinkoff-Saxo

Špekulácie sa končia, cyklistický tím Tinkoff-Saxo definitívne potvrdil angažovanie Petra Sagana. S úradujúcim majstrom Slovenska sa v Rusku zaregistrované družstvo dohodlo na zmluve na tri roky. Tím Tinkoff-Saxo o tom informovalo prostredníctvom tlačovej správy a sociálnych sietí.

Saganove slová o prestupe


"V prvom rade chcem poďakovať všetkým, s ktorými som spolupracoval a prežil skvelých päť rokov v tíme Liquigas, či Cannondale. Boli to moje prvé kroky v profesionálnej cyklistike, veľa som sa od vás naučil a veľa som aj zúročil. Ešte raz vďaka! Teraz však prichádza nové obdobie, nová výzva, nový tím, noví ľudia a už teraz sa teším na novú spoluprácu v tíme Tinkoff-Saxo. Verím, že bude úspešná pre obe strany a po športovej stránke budem napredovať. Chcem poďakovať všetkým, ktorí mi v tomto období pomáhali." Slová sprostredkoval mediálny manažér Jozef Korbel

O spojení Tinkoff-Saxo so Saganom sa hovorilo už dlhší čas, ani jedna zo strán ho nechcela potvrdiť. Oznámenie dohody párkrát odložili a majiteľ tímu Oleg Tinkov i Peter Sagan sa na sociálnych sieťach zabávali viacerými odkazmi. Rokovania boli pritom uzatvorené už dlhšie.

Sagan dokončí sezónu 2014 v drese súčasného zamestnávateľa Cannondale, od 1. januára 2015 bude pracovať tri roky pre žlto-modré farby Tinkoff-Saxo. Spoločným cieľmi dohody je posilnenie tímu a posunutie kariéry trojnásobného víťaza bodovacej súťaže na Tour de France na vyššiu úroveň. O Saganove služby malo záujem viacero družstiev, ale tímový manažér Tinkoff-Saxo Bjarne Riis si bol istý, že jeho príchod do družstva s čiastkovým dánskym kapitálom je najlepším riešením.

"Peter je bez pochýb jedným z najväčších talentov a mien v súčasnej cyklistike. Má víťaznú mentalitu, je ho vidieť a nepochybne má schopnosti vyhrávať," uviedol Bjarne Riis. Príchod Petra Sagana teší aj ruského majiteľa družstva Olega Tinkova, ktorý sa netají ambíciou poskladať elitný svetový tím. V zoskupení už jazdí Španiel Alberto Contador. "Peter Sagan je skvelý jazdec a je mi cťou, že je v našom tíme. Som presvedčený, že Tinkoff-Saxo je najlepšie družstvo pre Petra a som absolútne presvedčený, že vyhrá veľa pretekov," privítal slovenského šampióna v družstve Oleg Tinkov.

V Tinkoff-Saxo vidia potenciál na zlepšovanie Saganovej výkonnosti. Žilinčan by sa mal v družstve sústrediť na klasiky, etapové prvenstvá a triumfy v bodovacích súťažiach. "Aj pre mňa osobne bude vzrušujúce pracovať s Petrom. Má obrovský talent a je veľmi silný, ale verím, že má ešte väčší potenciál, aký sme doteraz videli. Stále sa má ešte veľa učiť o taktických aspektoch cyklistiky, aby optimalizoval svoju silu. Som presvedčený, že sme mu schopní pomôcť ešte viac. Na budúci rok budeme mať silný tím, ktorý ho bude podporovať na ceste k veľkým víťazstvám," doplnil Bjarne Riis.

Peter Sagan o svojich začiatkoch
report_problem Našiel si v texte chybu?
SITA
© 2021, Autorské práva SITA a.s. a uvedené agentúry.
Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.
Páči sa ti tento článok? thumb_up2thumb_down comments 14 komentárov report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Video: Finále Okolo Slovenska 2021 - Sagan, zákulisie a falošný Froome play_arrow

Video: Finále Okolo Slovenska 2021 - Sagan, zákulisie a falošný Froome

Veľkolepé finále najsilnejšieho ročníka Okolo Slovenska v histórii. Uži si zmätok a tlačenicu po dojazde, pohľad do tváre svetových hviezd a milý omyl s falošným Froomom.
Patrí Sagan do starého železa? Kedy profíci ako on skončili?

Patrí Sagan do starého železa? Kedy profíci ako on skončili?

Patrí náš Peter Sagan už do "starého železa"? V akom veku skončili profesionálnu kariéru podobní jazdci v minulosti?
Saganove majstrovstvá - preteky ako žiadne iné

Saganove majstrovstvá - preteky ako žiadne iné

Majstri republiky sa udeľujú v pretekoch, ktoré sa nepodobajú na nič iné. Na štarte sú profíci aj amatéri, dokončí ich len pár jazdcov. Ako vyzeral ďalší titul Petra Sagana?
keyboard_arrow_up