Zdroj: tomkud / Svätojurský MTB maratón 2014

Pozvánka: Kráľovský MTB maratón 2014

Prijmite našu Kráľovskú výzvu – výzvu Stať sa Kráľom, práve týmto jediným dňom – 23. augustom 2014. V tento Kráľovský deň Vás po roku opäť radi uvidíme na Spiši, v Granč-Petrovciach. Opäť Vás radi pozveme do nášho Kráľovstva horskej cyklistiky. Pripravili sme 3 klasické maratónske trate, enduro trať, ktorá je navyše súčasťou Česko-slovenskej série SCOTT enduroXrace a detské preteky prichádzajú v novom šate ako Detská Tour Petra Sagana.

Piatkový (22.8.2014) predvečer Kráľovského MTB maratónu Vás povodí okom svojej kamery po Vysokých Tatrách Paľo BARABÁŠ.

V spolupráci so Scott bude pre Vás v priestore štartu a cieľa predvádzačka bicyklov tejto značky. Spolu s FAXCOPY prinesieme on-line fotky priamo z pretekov. V ich stánku si môžete na mieru „ušit“ spomienku na tento deň. Nebude chýbať ani tombola a veľké kulinárske prekvapenie!

Maratónske trate prešli drobnými úpravami, vynechali sme menej zábavnú „šotolinu“ a pripravili plynulejšie vozenie. No nebojte sa, o technické pasáže a „výživné“ zjazdíky sme vás neukrátili. Pribudli „finišérske“ buffky – pre každú trať navyše vo vlastnej farbe.

Farby

Na kráľovskej, 90km trati, čaká 2. až 41. pretekára/pretekárku „finišerský“ dres od nášho partnera Kalas.

Dres

A samozrejme dres, ktorý si oblečie iba jediný maratónec.

Dres

Trať pre enduroXrace prešla veľkou úpravou a ušli sa jej celkom slušné parametre – 42km, 1600 nastúpaných metrov, päť rýchlostných skúšok v súčte dĺžok vyše 9km s viac než 1500 výškovými metrami klesania! Nebude to síce „lacná zábavka“, ale každý poctivý výšľap sa vám vráti ešte poctivejšími zjazdom.

Na 25km trati si okrem individuálneho štartu môžete vytvoriť vlastný tím s minimálne troma pretekármi a zmerať si sily aj v súťaži družstiev.

A ešte jedno príjemné prekvapenie, Detská tour Petra Sagana. Kráľovský maratón bude najvýchodnejším miestom tejto detskej tour.
„Rodičia, príďte s deťmi na Detskú tour. Budem rád, ak si toto podujatie získa obľubu, a preto plánujeme sériu usporiadať v rámci celého Slovenska. Veď bicyklovanie je zábava!"
Peter Sagan

Na záver všetkých ešte raz srdečne pozývame 23. augusta 2014 do Granč-Petroviec na Kráľovský MTB maratón 2014. Veríme, že každý si nájde chuť svojho dobrodružstva v niektorej  z tratí.

Športový klub Pegas
organizátor podujatia

[Foto na úvode: tomkud / Svätojurský MTB maratón 2014]

report_problem Našiel si v texte chybu?

Kráľovský MTB maratón

calendar_today 23.08.2014
label MTB - maratón
place Granč Petrovce (Slovensko)

Páči sa ti tento článok? thumb_up2thumb_down comments 3 komentáre report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Pozvánka: Kaktus Bike Bratislavský MTB Maratón - Majstrovstvá SR XCM

Pozvánka: Kaktus Bike Bratislavský MTB Maratón - Majstrovstvá SR XCM

Zakončenie sezóny s príchuťou majstráku, aj o tom bude maratón so štartom v našom hlavnom meste. Po ročnej prestávke sa vracia Kaktus Bike Bratislavský MTB Maratón.
Pozvánka: Istrofinal Snežnický MTB maratón - makačka v teréne

Pozvánka: Istrofinal Snežnický MTB maratón - makačka v teréne

Blíži sa už 8. ročník tohto maratónu, vedúceho krásnou prírodou Kysuckej vrchoviny, ktorý si nemôže nechať ujsť žiadny biker, ktorý si rád vychutná náročné a technické podmienky.
Pozvánka: ŠKODA MTB maratón Rajecké Teplice - pre pretekárov i rodiny s deťmi

Pozvánka: ŠKODA MTB maratón Rajecké Teplice - pre pretekárov i rodiny s deťmi

Dokonalá kombinácia pretekov so súťažným duchom a podujatia vhodného pre amatérov i rodinky s deťmi v krásnom prostredí Rajeckej doliny vás očarí svojou atmosférou už 18. septembra.
keyboard_arrow_up