ŠKODA gratuluje Petrovi Velitsovi k zlatému hetriku

ŠKODA gratuluje Petrovi Velitsovi k zlatému hetriku

PR článok

Po víťazstvách v rokoch 2012 a 2013 tak skompletizoval zlatý hetrik v tímovej časovke na majstrovstvách sveta v cestnej cyklistike. Stal sa prvým cyklistom v histórii, ktorému sa takýto významný úspech podarilo dosiahnuť. Spoločnosť ŠKODA AUTO Slovensko je hrdým partnerom Petra Velitsa už päť rokov.

Po dvoch zlatých medailách s tímom Omega Pharma Quick-Step získal Peter Velits svoj tretí titul majstra sveta v tímovej časovke aj s novým tímom BMC Racing. Zlatým hetrikom potvrdil, že je mimoriadne dôležitou súčasťou tímu a v tejto kategórii je aktuálne najlepší na svete.

„Gratulujeme a tešíme sa spolu s Petrom Velitsom z tohto fantastického úspechu. Byť majstrom sveta trikrát po sebe je niečo výnimočné. Sme hrdí na to, že aj my sme mohli svojou troškou k tomu prispieť. ŠKODA má cyklistiku v génoch. Dlhodobo ju podporujeme s cieľom prilákať k tomuto krásnemu športu čo najviac fanúšikov. Som presvedčený, že aj tento úspech podporí našu snahu a Peter bude vzorom pre množstvo mladých ľudí,“ povedal Ing. Karel Sklenář, konateľ spoločnosti ŠKODA AUTO Slovensko.

ŠKODA AUTO Slovensko podporuje Petra Velitsa, jedného z najúspešnejších cyklistov v histórii Slovenska, na prestížnych cyklistických podujatiach už piaty rok. Peter Velits je jediným slovenským cyklistom v histórii, ktorý sa v celkovej klasifikácii podujatia Grand Tours postavil na stupeň víťazov, keď na španielskych pretekoch Vuelta v roku 2010 obsadil konečné druhé miesto. Úspešný cyklista v roku 2011 prišiel počas pretekov Tour de France do cieľa na celkovom 19. mieste, minulý rok skončil na 25. pozícii, tento rok skončil celkovo na 27. priečke. Okrem toho je aktuálne trojnásobným majstrom sveta v tímovej časovke. Peter aj tento rok reprezentuje značku ŠKODA za volantom nového modelu ŠKODA Superb Combi 2,0 TDI s pohonom 4×4.

Cyklistika je spoločne s ľadovým hokejom hlavným pilierom stratégie sponzoringu spoločnosti ŠKODA AUTO. ŠKODA je partnerom prestížnych pretekov Tour de France a Vuelta. Okrem toho je partnerom UCI v rámci majstrovstiev sveta v cestnej cyklistike. S cieľom priblížiť cyklistiku masám nadšencov podporuje automobilka rôzne typy pretekov a akcií pre širokú verejnosť, ako napríklad Kolo pro život v Českej republike či Velothon Berlín v Nemecku. Spoločnosť ŠKODA AUTO Slovensko podporuje najvýznamnejšie cyklistické preteky Okolo Slovenska a seriál najvýznamnejších pretekov horských bicyklov na Slovensku ŠKODA BIKE OPEN TOUR 2014.
report_problem Našiel si v texte chybu?
Páči sa ti tento článok? thumb_up3thumb_down report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Momentálne sa tu nenachádza žiaden komentár. Môžeš však zanechať Tvoj komentár.

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Cestní cyklisti v Bratislave sa dočkali - L’Etape Slovakia 2021

Cestní cyklisti v Bratislave sa dočkali - L’Etape Slovakia 2021

Dlhé roky veľká akcia pre cestných amatérov v hlavnom meste chýbala, preto ma potešila možnosť zajazdiť si v uliciach Bratislavy a okolí a to hneď v duchu Tour de France.
Patrí Sagan do starého železa? Kedy profíci ako on skončili?

Patrí Sagan do starého železa? Kedy profíci ako on skončili?

Patrí náš Peter Sagan už do "starého železa"? V akom veku skončili profesionálnu kariéru podobní jazdci v minulosti?
Pozvánka: Zažite podmienky Tour de France na Slovensku	PR článok

Pozvánka: Zažite podmienky Tour de France na Slovensku

Pokiaľ ste si doteraz mysleli, že rok 2021 bude len súčtom nudných pandemických mesiacov so zrušenými, či v lepšom prípade presunutými pretekmi, tak opak je pravdou. Slovensko po prvýkrát privíta preteky L’Etape du Tour de France.
keyboard_arrow_up