Kliknutím prejdeš na
www.mondrakercz.cz
Reklama
Reportáž: Cyklistický kemp Petra Sagana

Reportáž: Cyklistický kemp Petra Sagana

2 komentáre

PeterZanicky 09.10.2014 7 fotografií   Horska Cyklistika Reportaz Deti

Trochu symbolicky a to počas Tour de France, kde Peter Sagan štartoval sme aj my odštartovali prvý cyklo kemp pod menom nášho úspešného cyklistu. V dvoch prázdninových termínoch sa premiérového cyklo kempu zúčastnilo 27 cyklistov zo Slovenska a Čiech.

 

V Terchovej na Bukovine - Chate Uhorčík kemp otvorili mládežnícky tréner Petra Sagana, Peter Zánický a do tretice z ďalším Petrom Chrapčiakom, zanieteným cyklo značkárom práve v okolí Malej Fatry. Oblastná organizácia cestovného ruchu za uplynulé obdobie vyznačila viac ako 600 kilometrov cyklotrás.

Deti

Cieľom kempu nebolo „vyrobiť“ za týždeň nových „saganovcov“(čo by bolo aj tak
nemožné . Skôr nastaviť u mladých cyklistov športovú životosprávu, disciplínu, správne cyklistické návyky a čo to sa naučiť o svojom tele, či bicykli.
Peter Chrapčiak pripravil (teda vykosil) krátky okruh v teréne a to hneď nad našim kempom, kde sme našli všetko – krátke stúpanie, kamenistý zjazd, ale aj trávnatú rovinu. Tu sme hneď odhalili slabiny (či kvality) každého účastníka kempu. Tu sa konali aj záverečné handikepované cyklo preteky o ceny, ktoré do súťaže daroval Peťo a Juraj Sagan.

02

Počas celého kempu prebiehala olympiáda a hodnotilo sa naozaj všetko od súťaže na bicykli aj plávanie, stolný tenis, streľba na streetbalový kôš, futbalový a basketbalový duel, jazda zručnosti, kalčeto, poriadok na izbách, test o Petrovi Saganovi a iné... Súťaživosť mladých cyklistov bola veľká a to je len dobré.

V spolupráci s dobrovoľnou Horskou službou v zastúpení Richarda Zaprihača sme súťažili aj v GPS cyklopretekoch dvojíc. Niektoré stanoviska zvládli účastníci „ľavou zadnou“ no znitovať reťaz na stanovisku číslo päť sa nepodarilo nikomu

Reťaz

Preto v druhom termíne sme doplnili program aj o výučbu „Ako sa starať o svoj bike“, ktorú zabezpečoval so svojím Specialized stánkom Martin Hanus z Velosprintu Nitra.

Bike

Prekvapil nás záujem aj o výučbu angličtiny a decká to nebrali ako nutné zlo, ale ako dobrú zábavu. Prečo je dobrý banán, či piť iontáky ako jesť počas tréningu a veľa zaujímavého vo svojej prednáške objasnil výživový poradca Michal Hronček treneri-online.sk. Jazda zručnosti pod dohľadom TV JOJ decká naozaj zaujala. Každou jazdou sa všetci podľa svojich možností zlepšovali a trénerov príjemne prekvapili.

06

Stúpania v okolí Terchovej sú naozaj náročne a niekedy neostávalo nič iné len tlačiť Do programu sme zaradili aj turistiku v malebných Dierach (ani povodne v Terchovej nás neodradili) či pri veľmi daždivom počasí aj kruhový tréning v neďalekej telocvični. Za 7 dní v kempe sme najazdili od 100 do 290 kilometrov (podľa výkonnosti a veku účastníkov), a ďalších 30 hodín sme strávili inou športovou aktivitou.
 

Fotogaléria k článku

 

Páči sa ti tento článok?

Článok je zle napísaný
V článku sú chyby
Nepáči sa mi obsah
Nepáčia sa mi predstavované produkty
Iné
Odoslať

Podobné články

Komentáre

N/A 10.10.2014 (09:35)

a Sagan nikde

 
patrikpop36 11.10.2014 (13:43)

kde sa dalo prihlasit

 
Pridaj komentár