Jozef Metelka počas majstrovstiev Slovenska a Česka v Žiline ukázal skvelú fazónu a útočil na medaily

Jozef Metelka počas majstrovstiev Slovenska a Česka v Žiline ukázal skvelú fazónu a útočil na medaily

V časovke skončil na štvrtom mieste a v cestných pretekoch s hromadným štartom bol medzi Slovákmi v cieli desiaty. V časovke prišiel do cieľa o minútu a tri sekundy za bronzovým Patrikom Tyborom, v pretekoch s hromadným štartom zaostal za opäť bronzovým Tyborom iba o 15 sekúnd. Metelka je dvojnásobný svetový šampión v dráhovej paracyklistike.

"Skúšal som sa držať v hlavnej skupine. Raz som musel doskočiť zo skupinky, ktorá sa vytvorila po výstupe na kratšom strmšom kopci a dobehnúť hlavnú skupinu. Posledné kolá boli rýchle a v záverečnom kopci som sa snažil vydržať do konca. Podarilo sa a vyšlo to na desiate miesto," skonštatoval Metelka o hlavných pretekoch MSR v kategórii elite mužov v rozhovore pre server Slovenského paralympijského výboru. Blízko k medaile mal 28-ročný športovec s podkolennou amputáciou ľavej končatiny aj v časovke. Nedosiahol na ňu aj vzhľadom na dve objektívne komplikácie, ktoré ho postretli.

"Pred cieľom som zle zabočil a stratil pár sekúnd, lebo rozhodcovia neukazovali smer. A nemohol som si obliecť svoju národnú časovkársku kombinézu, lebo vraj na republikových majstrovstvách sa to nesmie. Pre mňa to znamená stratu od tridsať sekúnd do jednej minúty. Ak by som ich nemal, možno by to stačilo na bronzovú priečku," vysvetlil Metelka.Pretekár túžiaci po účasti na paralympijských hrách v Riu de Janeiro 2016 chce v budúcnosti opäť útočiť na medailové pozície medzi nehendikepovanými cyklistami. "Medaila bude cieľom. Ak nie o rok, tak o dva. Snáď sa to podarí," skonštatoval ambiciózne paracyklista žijúci a pripravujúci sa v Anglicku.Najbližšie ho čaká svetový šampionát v cestnej paracyklistike vo švajčiarskom Nottwil. S akým cieľom tam pocestuje? "Trénujem najmä časovku a dráhu. Cestné preteky sú vždy trochu lotéria. Pred MS sa ešte bude konať jedno kolo Svetového pohára v nemeckom Elzachu. Dúfam, že sa mi bude dariť ako doteraz. Je to zatiaľ dobrý odrazový mostík do Ria," doplnil Metelka pre SPV.

Viac o Jozefovi Metelkovi


https://www.facebook.com/jozefmetelka
http://jozefmetelka.com/
http://jozefmetelka.com/blog
http://www.mtbiker.sk/clanky/jozef-metelka
report_problem Našiel si v texte chybu?
SITA
© 2021, Autorské práva SITA a.s. a uvedené agentúry.
Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.
Páči sa ti tento článok? thumb_up21thumb_down comments 4 komentáre report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Martin Haring – na výjazde so 14-násobným majstrom SR

Martin Haring – na výjazde so 14-násobným majstrom SR

Tento jazdec zrejme ako jediný u nás dokáže už dlhé roky kombinovať na vysokej úrovni cyklokros, cross country, maratóny, či cestnú cyklistiku. Srdcom je ale stále biker a hlavne "pohoďák" so zmyslom pre humor...
Ako som nedokončil majstrák

Ako som nedokončil majstrák

„Skončiť so Saganom na bedni“... tieto slová som neuvážene povedal Imromanovi počas jedného z našich výjazdov na otázku, aké mám plány na sezónu 2020.
Video: Slovakman Triathlon 2020 - čo je to triatlon? play_arrow

Video: Slovakman Triathlon 2020 - čo je to triatlon?

Na majstrovstvách SR a ČR v dlhom triatlone si povieme, čo je to triatlon, aké druhy existujú a pridáme aj nejaké zaujímavé čísla.
keyboard_arrow_up