Najnovšie články z kategórie Jozef Metelka

Ospravedlnenie a plány do budúcnosti Jozefa Metelku – keď hlavy vychladnú

Jozef Metelka sa verejne ospravedlnil za svoje výroky po vlaňajších Majstrovstvách sveta v cestnej paracyklistike v Juhoafrickej republike na adresu vedúceho výpravy Branislava Režňáka.
Piatykrát po sebe double zlato – striebro v podaní Jozefa Metelku

Na svetovom šampionáte v Riu de Janeiro sa stal Jozem Metelka suverénnym víťazom v stíhacích pretekoch na 4 km a v pevnom kilometri bral striebro, a to už piaty rok po sebe.
Jozef Metelka sa definitívne rozhodol, že prijme ponuku jazdiť za inú krajinu

Prispelo k tomu aj zlyhanie vedenia slovenského tímu na nedávnych majstrovstvách sveta v cestnej paracyklistike v Juhoafrickej republike v pretekoch s hromadným štartom, ktoré nedokončil.
Zlatý pedál 2016 pre Petra Sagana

Najlepším cyklistom Slovenska za rok 2016 sa podľa predpokladov stal Peter Sagan. Už dvojnásobný majster sveta z cestných pretekov s hromadným štartom triumfoval v tradičnom výročnom bilancovaní Slovenského zväzu cyklistiky pred dvojnásobným paralympijským víťazom Jozefom Metelkom a Patrikom Tyborom, ktorý sa 45. miestom v pretekoch na ceste na olympijských hrách v Riu de Janeiro postaral o druhý najlepší výsledok Slováka na OH v modernej histórii.
V Gente sa darilo Metelkovi aj Pavlendovej

Slovenským reprezentantom v dráhovej cyklistike Jozefovi Metelkovi a Alžbete Pavlendovovej sa darilo na exhibičnom šesťdňovom podujatí v belgickom Gente.
Metelka premiérovo na SP v Glasgowe na 14. mieste

Jozef Metelka vo svojej premiére na pretekoch Svetového pohára cyklistov-dráharov medzi "zdravými" pretekármi v Glasgowe skončil v kvalifikácii stíhačky jednotlivcov na 14. mieste.
Slováci majú za sebou úspešné Rio s 11 medailami, pričom Metelka vybojoval 3 a Kuril 1

Z pohľadu Slovenska sa v nedeľu končia mimoriadne úspešné XV. paralympijské hry v Riu de Janeiro, kde dvadsaťdeväť reprezentantov SR bojovalo o čo najlepšie umiestnenia a cenné kovy. Z mesta karnevalov spod sochy Krista si slovenská výprava odvezie dovedna až jedenásť medailí, z toho päť zlatých a po tri strieborné aj bronzové.
Skvelý Jozef Metelka pokračuje v medailových výsledkoch a v časovke vybojoval zlato

Až dve medaily získalo Slovensko v stredajšej cyklistickej časovke na XV. paralympijských hrách v brazílskom Riu de Janeiro. V kategórii C4 sa o ne postarali Jozef Metelka a Patrik Kuril. Tridsaťročný Jozef Metelka si na 30 km vybojoval zlato a 36-ročný rodák z Partizánskeho Kuril získal bronz. Slováci majú v Riu už 5 zlatých, 2 strieborné a 1 bronzovú medailu.
Zlatá jazda a hlavne riadna oslava víťazstva Jozefa Metelku v Riu

"Keď som ho už videl pred sebou, tak som do toho šliapol, aby som ho chytil. Podarilo sa, som veľmi rád,“ povedal 30-ročný rodák z Piešťan a doplnil "Stáť na stupni pre víťazov so zlatom na krku a počúvať slovenskú hymnu je krásny pocit. Jozef Metelka sa stal suverénnym víťazom sobotňajších stíhacích pretekov mužov kategórie C4 na 4 kilometre na Hrách XV. paralympiády v brazílskom Riu de Janeiro.
Jozef Metelka predviedol absolútne famózny výkon na velodróme v Riu de Janeiro a vybojoval zlato

Slovenský reprezentant v cyklistike Jozef Metelka sa stal suverénnym víťazom sobotňajších stíhacích pretekov mužov kategórie C4 na 4 kilometre na Hrách XV. paralympiády v brazílskom Riu de Janeiro. Tridsaťročný rodák z Piešťan bezkonkurenčne vyhral kvalifikáciu v paralympijskom rekorde a vo večernom finále na miestnom Olympijskom velodróme zdolal Austrálčana Kyla Bridgwooda.
Úspešný slovenský paralympionik Jozef Metelka dvakrát víťazne v Oostende

Metelka vo svojej kategórii MC4 najprv dominoval v časovke na 25,05 km a neskôr ovládol aj preteky s hromadným štartom na 83,5 km. V časovke Metelka zvíťazil s obrovským náskokom 1:17 min pred Francúzom Jérémym Crepelierom. Druhý slovenský reprezentant Patrik Kuril obsadil 7. miesto. V pretekoch jednotlivcov Slováci boli ešte suverénnejší, keď za Metelkom na druhom mieste skončil Kuril s odstupom 2:08 min.
Metelka suverénne víťazom časovky v Pietermaritzburgu

Úspešný slovenský paralympionik Jozef Metelka zvíťazil v sobotňajšej časovke v kategórii MC4 v rámci pretekov Svetového pohára zdravotne znevýhodnených športovcov v cestnej cyklistike v juhoafrickom Pietermaritzburgu.