Zdroj: FB: Cycling SA

Metelka suverénne víťazom časovky v Pietermaritzburgu

Úspešný slovenský paralympionik Jozef Metelka zvíťazil v sobotňajšej časovke v kategórii MC4 v rámci pretekov Svetového pohára zdravotne znevýhodnených športovcov v cestnej cyklistike v juhoafrickom Pietermaritzburgu.

Metelka zvládol 24,6 km dlhú trať časovky vo výslednom čase 34:42,999 min s priemernou rýchlosťou 45,14 km/h. Úradujúci slovenský paracyklista roka Metelka zvíťazil s obrovským náskokom 3:35,62 min pred domácim pretekárom Garym Coetzeem a 4:42,04 min pred Írom Jerrym Toweyom. V cieli evidovali šiestich pretekárov.

Dlhodobo v Anglicku sa pripravujúci Metelka je cyklistickým obojživelníkom. V tomto roku už má za sebou úspešné účinkovanie na majstrovstvách sveta v paracyklistike na dráhe v talianskom Montichari, kde bol zlatý v stíhačke na 4 km a strieborný na kilometri s pevným štartom. Metelka má nadkolennú amputáciu ľavej končatiny, ale jeho štvrté miesto vo vlaňajšej časovke v rámci majstrovstiev Slovenska je dôkazom toho, že si reálne vie zmerať sily aj so zdravými cyklistami.

[Foto na úvode: FB: Cycling SA]

report_problem Našiel si v texte chybu?
SITA
© 2021, Autorské práva SITA a.s. a uvedené agentúry.
Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.
Páči sa ti tento článok? thumb_up24thumb_down comments 2 komentáre report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Historický seriál o najväčších osobnostiach cestnej cyklistiky –  Jacques Anquetil

Historický seriál o najväčších osobnostiach cestnej cyklistiky –  Jacques Anquetil

V medzisezónnom období asi každému chýba cyklistika. Avšak teraz máme viac času si niečo prečítať. Pre tých, ktorí majú radi históriu v spojení s naším športom, je tu tento nový seriál o najväčších hviezdach na bicykli.
Ospravedlnenie a plány do budúcnosti Jozefa Metelku – keď hlavy vychladnú

Ospravedlnenie a plány do budúcnosti Jozefa Metelku – keď hlavy vychladnú

Jozef Metelka sa verejne ospravedlnil za svoje výroky po vlaňajších Majstrovstvách sveta v cestnej paracyklistike v Juhoafrickej republike na adresu vedúceho výpravy Branislava Režňáka.
Rozhovor: Juraj Práger a Ján Gallik, alias slovenský tandem pre Tokio

Rozhovor: Juraj Práger a Ján Gallik, alias slovenský tandem pre Tokio

Dokážete si predstaviť dávať si naplno na bicykli a pritom nevidieť? Alebo chytať nástupy, či šprintovať do cieľa? Pozrite sa do trochu iného sveta cyklistiky, kde dôvera a tímová práca dostáva úplne iný rozmer.
keyboard_arrow_up