Ospravedlnenie a plány do budúcnosti Jozefa Metelku – keď hlavy vychladnú

Ospravedlnenie a plány do budúcnosti Jozefa Metelku – keď hlavy vychladnú

thumb_up-11thumb_down 5 komentárov

SITA 19.07.2018   Jozef Metelka Reprezentacia Paralympiada Slovensko Drahova Cyklistika Cestna Cyklistika

Jozef Metelka sa verejne ospravedlnil za svoje výroky po vlaňajších Majstrovstvách sveta v cestnej paracyklistike v Juhoafrickej republike na adresu vedúceho výpravy Branislava Režňáka.

 

Metelka vtedy uviedol, že preteky s hromadným štartom nedokončil pre zlyhanie vedúceho slovenskej výpravy, ktorý mu nepodal potrebné informácie. Okrem iného sa vyjadril, že pre neprofesionalizmus, ktorý vládne v paralympijskom hnutí, už nebude reprezentovať Slovensko a bude sa obzerať po zahraničných ponukách. Dnes je situácia úplne iná aj vďaka jeho novému talianskemu manažérovi Fabiovi Bortolinimu a obnovenej spolupráci so Slovenským paralympijským výborom."Veľmi rád by som sa ospravedlnil za to, čo som prezentoval vlani po Majstrovstvách sveta v Juhoafrickej republike, keď som s horúcou hlavou ponúkol médiám názory, ktoré neboli korektné. Ospravedlňujem sa Slovenskému zväzu telesne postihnutých športovcov, Slovenskému paralympijskému výboru, ako aj členom reprezentačného družstva na MS v paracyklistike v JAR a verím, že len spoločne dokážeme napredovať a zlepšovať podmienky, ako aj atmosféru v tíme. Som pripravený naďalej dôstojne reprezentovať Slovenskú republiku. Dokázal som to už svojimi výsledkami na tohtoročných Majstrovstvách sveta v brazílskom Riu de Janeiro, kde som získal šiesty titul majstra sveta. Verím, že spoločne sa pohneme ďalej," uviedol Jozef Metelka na tlačovej konferencii v piatok popoludní v Poprade.Metelka priznal, že za zmenou jeho postoja je nadviazanie spolupráce s manažérom Bortolinim, ako aj agentúrou AA-SPORTS management. "Môj prístup bol od začiatku profesionálny, ale vždy vznikne konflikt, keď ostatní členovia tímu nemajú také podmienky ako ja a potom vznikajú interpersonálne konflikty. S nastavením nových podmienok verím, že budem môcť naďalej profesionálne rásť. O ponukách z iných krajín sa už netreba baviť. Je to rok stará téma a nastúpil som novú cestu na Slovensku s výhľadom na paralympijské hry v Tokiu 2020. Starú cestu som už opustil," uviedol Jozef Metelka.

K téme sa vyjadril aj šéf Slovenského paralympijského výboru Ján Riapoš. "SPV nedokáže vytvárať všetkým športovcom podmienky na konkurencieschopnosť, preto privítame každú pomoc od iných subjektov, tak ako je to aj v prípade Jozefa Metelku. Vždy sme si vážili jeho výsledky, ale vlani sa vyjadril negatívne na adresu nášho paracyklistického tímu. Som rád, že časom vychladli hlavy a všetko sa vysvetlilo. Jedna z našich podmienok na ďalšiu spoluprácu bola aj ospravedlnenie z jeho strany. Verím, že teraz dôjde k naplneniu našej spoločnej vízie," skonštatoval Ján Riapoš.

"Dospeli sme k záveru, že jediná možnosť je pokračovať spolu a dokázať ešte viac. Dotiahli sme do tímu sponzorov, chceme dosiahnuť úspech na paralympijských hrách v Tokiu," podotkol Fabio Bortolini.Jozef Metelka zdôraznil, že okrem projektu PH Tokio 2020 sa chce naďalej zlepšovať aj preto, aby sa mohol viac presadzovať aj v konkurencii zdravých športovcov, konkrétne v disciplíne 4 km v dráhovej cyklistike. K naplneniu tejto vízie by mal prispieť projekt Bod Zlomu.

"Chceme to naštartovať v budúcom roku. Chcel by som zajazdiť 4 km za 4:20 min., ktorý už patrí do svetovej elity. Momentálne svojím časom patrím do najlepšej dvadsaťštvorky na svete. Chcem plnohodnotne absolvovať vrcholné podujatia medzi zdravými, nielen sa tam zúčastňovať. Už som súťažil na Svetovom pohári medzi zdravými na dráhe v Glasgowe po PH v Riu, kde som skončil na začiatku poslednej tretiny štartovného poľa. Neskôr v Portugalsku som bol aj siedmy. Potom však prešiel rok s materiálnymi aj rôznymi inými problémami, ale trénovať som neprestal. Ak by som však bol nominovaný na majstrovstvá Európy, chcel by som tam dosiahnuť dobrý výsledok," vysvetlil Metelka.Doplnil ešte, že na jeho tréningovej základni v Anglicku sa ani v novej situácii nič nemení. "Naďalej budem pokračovať v úspešnej spolupráci s trénerom Kyleighom Mannersom a trénovať v Anglicku, keďže na Slovensku nemáme vyhovujúci velodróm," dodal Metelka.

(zdroj fotiek: Facebook Jozef Metelka)

Páči sa ti tento článok?

Článok je zle napísaný
V článku sú chyby
Nepáči sa mi obsah
Nepáčia sa mi predstavované produkty
Iné
Odoslať
SITA

© 2021, Autorské práva SITA a.s. a uvedené agentúry.
Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.

Podobné články

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Oblečenie a batohy ~ Okuliare ~ Cesta a MTB)

Komentáre

Urbi 19.07.2018 (11:59)

thumb_up17thumb_down


Hanba mu. Aj tak to s tým ospravedlnením nemyslí vážne, keďže mal nariadené čo má povedať. Ďalšia pravda vyšla najavo, čo som tvrdil pred rokom, že žiadnu ponuku z Anglicka nemá, to bol iba jeho pokus o vydrankanie viac peňazí od Slovenska.

 
Leony 19.07.2018 (12:51)

thumb_up14thumb_down


Vychcánek, v anglicku mu ukázali vztýčený jeden z prstov, tak už mu je dobrá aj naša repre...tomuto ,,reprezentantovi´´ už neverím ani nos medzi očami, a už vôbec nie to jeho ospravedlnenie ktoré určite nie je z jeho hlavy.

 
PatrikL 19.07.2018 (12:29)

thumb_up3thumb_down


Ak si chcete pripomenúť čo sa stalo a prečítať všelijaké zaujímavosti, tak odporúčam diskusiu pod starším článkom https://www.mtbiker.sk/clanky/9251/jozef-metelka-sa-definitivne-rozhodol-ze-prijme-ponuku-jazdit-za-inu-krajinu.html#komentare

 
mitocross 19.07.2018 (12:47)

thumb_up0thumb_down


Ako pozeram, tak chytil sponzora Breitling, tak to ma rozpocet v uz v suchu a nemusi sa pripominat tam, kde sa pred rokom generalne odpalkoval. Alebo je to inak?

 
Ondres 22.07.2018 (16:12)

thumb_up-2thumb_down


Super gesto, aj keď mu zväz neposkytuje adekvátne podmienky, zostáva na Slovensku. Slovensko by veľa stratilo, lebo okrem neho a Sagana v súčasnosti nepoznám takých úspešných cyklistov na Slovensku. Bude zaujímavé sledovať ako si poradí v konkurencii zdravých pretekárov.

 
Pridaj komentár