Najnovšie články z kategórie Paralympiada

Ospravedlnenie a plány do budúcnosti Jozefa Metelku – keď hlavy vychladnú

Jozef Metelka sa verejne ospravedlnil za svoje výroky po vlaňajších Majstrovstvách sveta v cestnej paracyklistike v Juhoafrickej republike na adresu vedúceho výpravy Branislava Režňáka.
Rozhovor: Juraj Práger a Ján Gallik, alias slovenský tandem pre Tokio

Dokážete si predstaviť dávať si naplno na bicykli a pritom nevidieť? Alebo chytať nástupy, či šprintovať do cieľa? Pozrite sa do trochu iného sveta cyklistiky, kde dôvera a tímová práca dostáva úplne iný rozmer.
Pozvánka: Stretnutie s parašportovcami – naberte novú motiváciu

Spoznajte ľudí, ktorí sa napriek nepriazni osudu nevzdali a dokázali aj s hendikepom zabojovať a zvíťaziť.
Slováci potvrdili príslušnosť k špičke aj tento rok

Slovenskí paralympionici sú už dlhé roky vo svetovej špičke a potvrdili to aj na tohtoročných svetových šampionátoch. Dva roky pred paralympijskými hrami v Riu de Janeiro (7. - 18. septembra 2016) sa majstrami sveta stali strelkyňa Veronika Vadovičová i cyklista Jozef Metelka, bronz z MS má stolný tenista Ján Riapoš, titul majstra Európy v lukostreľbe získal Marcel Pavlík, v atletike guliar Adrián Matušík, európske striebro si vybojoval v hode diskom Matušík, bronz plavkyňa Karina Petrikovičová na 100 m znak a Hana Kolníková v behu na 100 m.
Jozef Metelka vybojoval v Mexiku tri medaily

Slovenský reprezentant Jozef Metelka zavŕšil svoje úspešné vystúpenie na paracyklistických majstrovstvách sveta na dráhe v mexickom Aguascalientes ziskom striebornej medaily v disciplíne scratch bez rozdielu kategórií.
Jozef Metelka - mám jednu nohu dlouhou

Jožo Metelka je jeden z tých ľudí, ktorý dokáže z čohokoľvek čo na neho život hodí vytažiť maximum. Aj keď na neho život hodí nehodu na motorke s následnou amputáciou ľavej nohy pod kolenom. Namiesto lamentovania Jožo sadol o pár mesiacov na bike a na lyže a v tejto sezóne dominuje v Elite na ceste - nielen medzi para-cyklistami, ale aj medzi "zdravými". Prečítajte si náš rozhovor pre MTBiker.sk.
Trio slovenských cyklistov na finále SP a MS do Kanady

Vo finálových pretekoch Svetového pohára zdravotne hendikepovaných cyklistov v kanadskom mestečku Matane (23. - 25. augusta) asi 400 km severovýchodne od Québecu budú štartovať traja slovenskí reprezentanti.
Medailová žatva slovenských cyklistov na EP v Prahe

Slovenskí zdravotne postihnutí cyklisti potvrdili svoju kvalitu aj na pretekoch Európskeho pohára v Prahe, odkiaľ si priviezli deväť medailí.

Dvakrát na najvyšší stupienok vystúpili zrakovo postihnutý Vladislav Janovjak s navádzačom Róbertom Mitošinkom, ktorí triumfovali v časovke aj v cestných pretekoch s hromadným štartom, ktoré sa išli ako mestské kritérium v okolí štadióna na Strahove. Bronzoví medailisti z paralympiády v Londýne v pretekoch s hromadným štartom nastúpili už v treťom okruhu do samostatného úniku, ktorý dotiahli až do konca. V cieli mali náskok pred súpermi viac ako jeden a pol minúty.

Bronz pre Janovjaka s Mitošinkom v cestných pretekoch

Slovenský zrakovo postihnutý cyklista Vladislav Janovjak s navádzačom Róbertom Mitošinkom obsadili v sobotňajších cestných pretekoch s hromadným štartom na 104 km na XIV. paralympijských hrách v Londýne v bývalom motoristickom areáli Brands Hatch skvelé tretie miesto a vybojovali si prvú medailu v kariére. Pre slovenskú výpravu v britskej metropole je to šiesty vzácny kov (2 - 1 - 3).

Zanardi získal druhú zlatú medailu

Bývalý pilot formuly 1 Alessandro Zanardi získal na paralympijských hrách v Londýne dve zlaté medaily. Po triumfe v cyklistickej časovke sa 45-ročný Talian presadil aj v pretekoch s hromadným štartom na 64 km v kategórii H4.
Oroszová v cestných pretekoch desiata, Tureček nedokončil

Slovenská telesne postihnutá cyklistka na handbikeoch Anna Oroszová obsadila v cestných pretekoch žien H1-3 na 48 km s hromadným štartom na XIV. paralympijských hrách v Londýne 10. miesto. Šesť osemkilometrových okruhov v bývalom motoristickom areáli Brands Hatch zvládla za 2:03:55 min, za víťaznou Mariannou Davisovou z USA zaostala o 22:21 min.

Cyklistické medaily viseli pre Slovákov privysoko

(od vyslaného redaktora Zdena Suchého) - Slovenskí cyklisti na XIV. paralympijských hrách v Londýne nedosiahli v stredajšej časovke výraznejší úspech. Najvyššie sa umiestnil zrakovo postihnutý Ladislav Janovjak, ktorý s navádzačom Róbertom Mitošinkom obsadili šieste miesto.