Zdroj: Facebook: Jozef Bionic Metelka

Jozef Metelka vybojoval v Mexiku tri medaily

thumb_up8thumb_down 1 komentár

SITA 14.04.2014   Vysledky Drahova Cyklistika Paralympiada Jozef Metelka Cestna Cyklistika

Slovenský reprezentant Jozef Metelka zavŕšil svoje úspešné vystúpenie na paracyklistických majstrovstvách sveta na dráhe v mexickom Aguascalientes ziskom striebornej medaily v disciplíne scratch bez rozdielu kategórií.

 

Vo svojej premiérovej účasti na majstrovstách sveta 27-ročný Piešťanec premenil všetky svoje štarty v zisk cenného kovu a domov odchádza s bilanciou 1 zlatá (stíhacie preteky na 4 km) a 2 strieborné medaily (1 km s pevným štartom, scratch).

Metelka prišiel o časť ľavej dolnej končatiny po motocyklovej havárii v marci 2009 počas štúdia športového koučingu na Oxford Brookes University v Anglicku. "Nehoda mi obrátila svet hore nohami, ale akonáhle som sa dostal z nemocnice, bol som opäť v posilňovni a snažil som sa uplatniť ako predtým," cituje Metelku server SPV.

Metelka je veľkou slovenskou nádejou pre paralympijské hry 2016 v Rio de Janeiro. Majstrovstvá sveta v Mexiku boli prvými kvalifikačnými pretekmi pred PH 2016 a Metelka si na nich vybojoval prvé body do paralympijského renkingu.

S úspešným jazdcom sme nedávno mali na MTBiker aj rozhovor: Jozef Metelka - mám jednu nohu dlouhou.
 

Fotogaléria k článku

 


[Foto na úvode: Facebook: Jozef Bionic Metelka]

Páči sa ti tento článok?

Článok je zle napísaný
V článku sú chyby
Nepáči sa mi obsah
Nepáčia sa mi predstavované produkty
Iné
Odoslať
SITA

© 2021, Autorské práva SITA a.s. a uvedené agentúry.
Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.

Podobné články

Komentáre

Hosť 17.04.2014 (09:42)

thumb_up0thumb_down


:bow:

 
Pridaj komentár
keyboard_arrow_up