Najnovšie články z kategórie Jozef Metelka

Metelka na majstrovstvách sveta v dráhovej cyklistike v Montichiari vybojoval striebornú medailu

Slovenský reprezentant Jozef Metelka získal vo štvrtok na majstrovstvách sveta v dráhovej cyklistike zdravotne znevýhodnených športovcov v talianskom Montichiari striebornú medailu na kilometrovej trati s pevným štartom v skupine MC4.
Zlatý pedál 2015 pre Petra Sagana

Najlepším cyklistom Slovenska za rok 2015 sa podľa predpokladov stal Peter Sagan. Majster sveta z cestných pretekov s hromadným štartom z Richmondu triumfoval pred majstrom Európy do 23 rokov z Tallinnu Erikom Baškom a víťazkou Svetového pohára v cyklotriale Tatianou Janíčkovou.
Kráľom v roku 2015 na Slovensku cyklista Peter Sagan

Titul slovenský Športovec roka 2015 v tradičnej ankete Klubu športových redaktorov Slovenského syndikátu novinárov získal cyklistický majster sveta v cestných pretekoch s hromadným štartom Peter Sagan. Druhý v ankete skončil chodecký majster sveta na 50 km Matej Tóth. Paralympionikom roka sa stal cyklista Jozef Metelka.
Jozef Metelka - celkový víťaz svetového pohára v cestnej cyklistike v kategórii C4

Jozef si víťazstvo vybojoval až v poslednom kole, ktoré sa uskutočnilo nedávno v Afrike. Po víťazstve bol pár dní na Slovensku a pri tej príležitosti nám zodpovedal zopár otázok o jeho výkonoch v Afrike aj plánoch na najbližšie obdobie.
Jozef Metelka počas majstrovstiev Slovenska a Česka v Žiline ukázal skvelú fazónu a útočil na medaily

V časovke skončil na štvrtom mieste a v cestných pretekoch s hromadným štartom bol medzi Slovákmi v cieli desiaty. V časovke prišiel do cieľa o minútu a tri sekundy za bronzovým Patrikom Tyborom, v pretekoch s hromadným štartom zaostal za opäť bronzovým Tyborom iba o 15 sekúnd. Metelka je dvojnásobný svetový šampión v dráhovej paracyklistike.
Fotoreport: Ako som bol pozrieť - Spoločné Majstrovstvá Slovenskej a Českej republiky v cestnej cyklistike 2015

Rád by som sa s vami podelil o obrazový zážitok z týchto majstrovstiev a par slovami vám opísal pocity z pohľadu fanúšika resp. diváka. Začiatok nebol pre mňa vôbec taký, aký som očakával, čakal som totiž, že hneď ako tam prídem, budem mať zimomriavky po celom tele. Tie síce neboli hneď, ale časom prišli aj tie, obzvlášť v posledných kolách a najväčší adrenalín bol samotný dojazd.
Peter Sagan sa stal suveréne majstrom Slovenska v pretekoch s hromadným štartom

Peter Sagan z tímu Tinkoff Saxo sa piatykrát v sérii stal cyklistickým majstrom Slovenska v pretekoch s hromadným štartom v kategórii elite-mužov. Na spoločnom šampionáte Slovákov a Čechov v Žiline v nedeľu zvíťazil suverénne, keď v koncovke 199 km dlhých pretekov predviedol sólojazdu za prvenstvom.
Peter Sagan sa nezdá a vybojoval majstrovský dres v časovke

Sagan bude nosiť na sebe dres majstra Slovenska na vrcholných pretekoch aj v časovke. Dvadsaťpäťročná hviezda potvrdila v domácom prostredí v okolí Žiliny pozíciu jedného z favoritov a stala sa prvýkrát v kariére slovenským šampiónom v jazde proti chronometru v kategórii elite. Sagan na tróne vystriedal Petra Velitsa, ktorý vyhral posledné tri tituly. Výborne zajazdil Jozef Metelka, ktorý obsadil 4. miesto.
Slováci potvrdili príslušnosť k špičke aj tento rok

Slovenskí paralympionici sú už dlhé roky vo svetovej špičke a potvrdili to aj na tohtoročných svetových šampionátoch. Dva roky pred paralympijskými hrami v Riu de Janeiro (7. - 18. septembra 2016) sa majstrami sveta stali strelkyňa Veronika Vadovičová i cyklista Jozef Metelka, bronz z MS má stolný tenista Ján Riapoš, titul majstra Európy v lukostreľbe získal Marcel Pavlík, v atletike guliar Adrián Matušík, európske striebro si vybojoval v hode diskom Matušík, bronz plavkyňa Karina Petrikovičová na 100 m znak a Hana Kolníková v behu na 100 m.
Jozef Metelka strieborný v časovke na MS

Slovenský reprezentant Jozef Metelka obsadil druhé miesto v časovke jednotlivcov na majstrovstvách sveta v cestnej paracyklistike v americkom Greenville. Metelka v kategórii postihnutia MC4 zaostal v cieli 24,9 km dlhej časovky o 5,95 s za Čechom Jiřím Bouškom. Pred bronzovým Rusom Sergejom Pudovom mal náskok 18,65 s.
Jozef Metelka o MS v Brne, jeho jazde a dojmoch z pretekov

Jozef skončil v časovke na vynikajúcom 6. mieste s časom 1:01:53.26. Pri tejto príležitosti sme mu položili zopár otázok o pretekoch a jeho príprave...
Jozef Metelka o úspešnom pôsobení v Mexiku a zisku troch medailí

Pri Tvojej premiérovej účasti na majstrovstách sveta v Mexiku si získal 3 medaily a ešte si vytvoril svetový rekord. Očakával si také dobré výkony? :)
Trénoval som riadne a čo najviac sa dalo. Dá sa povedať, že v priemere som trávil posledný mesiac a pol pred začiatkom súťaže len na trati, prispôsoboval sa trati a technicky som skúšal zdokonaliť najmä štarty. Po tomto som dúfal, že jedna medaila by sa snáď mohla podariť :)