Peter Sagan sa nezdá a vybojoval majstrovský dres v časovke

Peter Sagan sa nezdá a vybojoval majstrovský dres v časovke

Sagan bude nosiť na sebe dres majstra Slovenska na vrcholných pretekoch aj v časovke. Dvadsaťpäťročná hviezda potvrdila v domácom prostredí v okolí Žiliny pozíciu jedného z favoritov a stala sa prvýkrát v kariére slovenským šampiónom v jazde proti chronometru v kategórii elite. Sagan na tróne vystriedal Petra Velitsa, ktorý vyhral posledné tri tituly. Výborne zajazdil Jozef Metelka, ktorý obsadil 4. miesto.

V Žiline pre doliečovanie sa z nedávnej operácie však chýbal a uvoľnil miesto iným. Sagan zvládol 39 km dlhú trať v okolí Žiliny rýchlostným priemerom 49,33 km/h za 46:47,68 min. Na spoločnom česko-slovenskom šampionáte ho zdolal iba výborný časovkár Jan Bárta z tímu Bora - Argon, ktorý si vybojoval štvrtý titul majstra ČR v rade. Sagan však predstihol ďalšieho českého favorita Leopolda Königa. V hodnotení slovenského šampionátu bol Sagan o takmer 4 minúty lepší ako strieborný Maroš Kováč z Dukly Trenčín. Bronz získal Patrik Tybor. Tesne za medailovými stupňami skončil úspešný paralympionik Jozef Metelka, do najlepšej šestky sa dostali aj veteráni Róbert Nagy a Roman Broniš.

"Bolo to dosť ťažké, išlo sa naplno. Chcel som byť celkovým víťazom, ale Bárta bol o 5 sekúnd rýchlejší. Nevadí, teraz sa sústredím na nedeľu a preteky jednotlivcov," uviedol Peter Sagan v cieli časovky. "Vypadlo mi rádio počas trate, nevedel som svoje medzičasy. Časovka nie je moja silná stránka, som skôr na tie kratšie. Som však majstrom Slovenska, takže som splnil to, prečo som sem prišiel. Fanúšikovia boli skvelí a bolo ich celkom dosť pri trati," doplnil Sagan.

Sagan získal piaty titul majstra Slovenska v kategórii elite, predchádzajúce štyri si však vybojoval v pretekoch s hromadným štartom. Šampionát v Žiline vyvrcholí počas víkendu. V pretekoch kategórie do 23 rokov dominoval Čech Josef Černý, slovenský titul patrí Erikovi Baškovi z AWT GreenWay.

Výborne zajazdil Jozef Metelka, ktorý obsadil 4. miesto v kategórii Muži-elite aj napriek jeho sťaženým podmienkam - Rozhovor: Jozef Metelka - mám jednu nohu dlouhou.

Ilustračná fotografia, zdroj: Facebook Jozef Metelka

Výsledky - spoločné majstrovstvá SR a ČR v cyklistike v Žiline, ČASOVKA, Muži-elite (39 km)

1. Jan Bárta (Bora - Argon 18) 46:42,97, 2. (1. v M-SR) Peter Sagan (Tinkoff-Saxo) +4,71, 3. Leopold König (Sky) +44,54, 4. Petr Vakoč (Etixx - Quick-Step) +1:43,30 min, 5. Tomáš Okrouhlický (CK Příbram) +3:49,64, 6. Martin Bláha (Dukla Praha) +3:53,75, 7. (2. v M-SR) Maroš Kováč +3:59,11, ... 11. (3. v M-SR) Patrik Tybor (obaja Dukla Trenčín) +4:16,19, 16. (4. v M-SR) Jozef Metelka (Beeline Bicycles) +5:19,39, 18. (5. v M-SR) Róbert Nagy (Arbö Denzel Viedeň) +5:30,69, 20. (6. v M-SR) Roman Broniš +5:35,13, 21. (7. v M-SR) Martin Mahďar (obaja Dukla Trenčín) +6:09,86, 23. (8. v M-SR) Jozef Palčák (CK Banská Bystrica) +6:38,77

Muži do 23 rokov (39 km): 1. Josef Černý (CCC Polkowice) 48:52,49 min, 2. Daniel Turek (Cycling Academy p/b Sagan) +57,40 s, 3. Michal Schlegel (AWT GreenWay) +1:23,46, ... 5. (1. v M-SR) Erik Baška (AWT GreenWay) +1:39,79, 11. (2. v M-SR) Juraj Bellan +2:49,46, 15. Andrej Strmiska (obaja Firefly) +3:28,87

Dnešná atmosféra

Live from Žilina #victory

Posted by Peter Sagan on Friday, June 26, 2015
report_problem Našiel si v texte chybu?
SITA
© 2021, Autorské práva SITA a.s. a uvedené agentúry.
Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.
Páči sa ti tento článok? thumb_up8thumb_down comments 6 komentárov report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Nové pravidlá UCI - koniec zjazdovania na Sagana

Nové pravidlá UCI - koniec zjazdovania na Sagana

Viete o pravidlách, za ktoré môžu jazdca vyhodiť z pretekov? Aké nové pokuty pribudli profíkom? Aké sú dôvody UCI na tieto kroky?
Rok s WeLoveCycling PR článok

Rok s WeLoveCycling

WeLoveCycling v ničom nezaostáva za svojím názvom a neúnavne prináša zaujímavé články z oblasti cyklistiky. Pravidelná dávka noviniek zo sveta profesionálov, rozhovory na aktuálne témy či so zaujímavými ľuďmi.
Martin Haring – na výjazde so 14-násobným majstrom SR

Martin Haring – na výjazde so 14-násobným majstrom SR

Tento jazdec zrejme ako jediný u nás dokáže už dlhé roky kombinovať na vysokej úrovni cyklokros, cross country, maratóny, či cestnú cyklistiku. Srdcom je ale stále biker a hlavne "pohoďák" so zmyslom pre humor...
keyboard_arrow_up