Reportáž: Kaktus bike Bratilavský MTB maratón 2015 - Aj s kategóriou pre elektrobicykle

Reportáž: Kaktus bike Bratilavský MTB maratón 2015 - Aj s kategóriou pre elektrobicykle

V sobotu 13.6. pre nás organizátori pripravili 3. ročník pretekov Kaktus bike bratislavský MTB maratón a tiež tretie kolo Župného pohára. Tento pretek u mňa vždy vzbudzuje rešpekt, najmä kvôli svojmu prevýšeniu a strmým stúpaniam. Nech už si vyberiete ktorúkoľvek dĺžku okruhu, rozlohou malé územie Devínskej Kobyly nedáva inú možnosť ako viacnásobné stúpanie a zjazdovanie na hrebeň a zase dole, na hrebeň, dole, na hrebeň...

Čo je výborné, na svoje s prídu aj vrchári, aj zjazdári, ktorých čaká veľa veľa zjazdov a klesaní. Zákruty na sypkom povrchu vynášajú a vy nechcete nechať ani centimeter nevyužitej šírky cesty a zbytočne spomalovať – podla mňa výborná zábava! Čerešničkou bol dojazd do cieľa po peknom singláči v líščom údolí.

Štart 70km trasy
Kvôli pokrúteniu trate si treba dávať zvlášť pozor na navigáciu. Stačí jedno zlé odbočenie a človek sa ľahko napojí na úplne iný úsek trate, ktorý prechádza kúsok vedľa. Správna navigácia je ale podľa mňa na každom maratóne súčasťou pretekárovho umu a rozvahy, jednoducho to patrí k tomu rovnako ako napríklad na Rally Dakar.(sa mi to vraví, keď som domáci). Koniec koncov, značenie bolo dobré a všetky odbočky označené.

Na štart sa postavilo asi 350 pretekárov na všetkých tratiach. Nie je to málo, no vzhľadom na krásne a teplé počasie by som čakal väčšiu účasť. Konkurencia sa zišla kvalitná, na dlhej trati tradične nechýbal Karel Hartl a ďalší slovenskí pretekári, ktorí sa na maratónoch pravidelnie umiestňujú v top 5. Na 40km trati bolo zase určite zaujímavé sledovať cieľové súboje, keďže časové rozdiely medzi pretekármi boli často v sekundách. Spestrením bola kategória elektrobicyklov. V druhom okruhu som dobehol môjho brata na krátkej trati. Keď som videl, že pretekár, ktorý ho dobieha má cop a je to vlastne pretekárka, dal som mu to svojimi výkrikmi patrične pocítiť. Až v cieli som zistil, že sa jednalo o elektrobicykel . Viem si predstaviť, že dievčina takto potrápila a prekvapila viacero chlapov.


Autor: a.ndrejko, zdroj: http://www.mtbiker.sk/forum/post965198.html#p965198

Po 70km, 2400 nastúpaných metroch, vyšvihaný žihľavou a inou burinou sa mi podarilo nechať všetkých súperov za sebou a v cieli som sa najviac tešil na minuloročnú držkovú polievku (teda najviac na moju manželku, držková bola až na druhom mieste), ktorej chuť mám v ústach doteraz. Žiaľ, držková nebola. Aj keď musím uznať, že guláš bol tiež na vysoko nadštandardnej úrovni vrámci slovenských maratónov. Počas čakania na výsledky a tombolu sa dal v stánku Kaktus bike vyskúšať napríklad fatbike a spestriť si tak deň touto zaujímavou skúsenosťou. Pre mňa to bola krásna a pohodová sobota a verím, že o rok sa nás na štarte stretne ešte viac.


Autor reportáže: Martin Škopek (na fotografii), víťaz maratónu (70km)

Výsledky


Maratón 70 km:


Muži:
1. ŠKOPEK Martion, SVK, KAKTUS BIKE TEAM BRATISLAVA
2. HARTL Karel, CZE, KELLYS BIKE RANCH TEAM
3. KUBIŠ Andrej, SVK, Suncykle.sk Cycling Team

Ženy:
1. JUHÁSOVÁ Andrea, SVK, CK Svätý Jur

Polmaratón 40 km


Muži
1. TABAČKO Šimon, SVK, JMPSPORT Klub Košice

Ženy:
1. ŠVRČKOVÁ Barbora, SVK, DEMA RACING Team Senica


Štvrťmaratón 22 km


Muži
1. HUPKA Ondrej, SVK, Športový Klub Devínska Kobyla

Ženy:
1. JANUŠÍKOVÁ Nina, SVK, Firely cycling team

E-BIKE 22 km


1. SIHELSKÝ Ivan, SVK, Bratislava

Kompletné výsledky na stiahnutie http://www.bratislavskymtbmaraton.sk/fileadmin/bratislavskymtbmaraton/user_uploads/docs/Vysledky2015.rar

Video
report_problem Našiel si v texte chybu?

Kaktus bike Bratislavský MTB maratón

calendar_today 13.06.2015
format_list_numbered 3. kolo - Župný pohár
format_list_numbered 5. kolo - Slovak XCM Tour
label MTB - maratón
place Bratislava (Slovensko)

Páči sa ti tento článok? thumb_up5thumb_down report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Momentálne sa tu nenachádza žiaden komentár. Môžeš však zanechať Tvoj komentár.

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

ŠKODA BIKE OPEN TOUR s WeLoveCycling - aký bol tento ročník

ŠKODA BIKE OPEN TOUR s WeLoveCycling - aký bol tento ročník

Prvá polovica roka 2020 bola ovplyvnená pandémiou a obmedzeniami, ktoré nám priniesla. Väčšina z nás sa však snažila pripravovať aspoň individuálne a aj počas karantény zlepšovať svoju kondíciu.
Reportáž: ŠKODA MTB maratón Rajecké Teplice – podmienky len pre odvážnych

Reportáž: ŠKODA MTB maratón Rajecké Teplice – podmienky len pre odvážnych

Posledný septembrový víkend sa konalo záverečné kolo ŠKODA BIKE OPEN TOUR 2020, konkrétne išlo o podujatie v Rajeckých Tepliciach. Na výber mali účastníci už tradične tri rôzne dĺžky a náročnosti trasy.
Reportáž: MTB Singletrack Maratón Košice - ako chutí 45 km singletrailov na pretekoch

Reportáž: MTB Singletrack Maratón Košice - ako chutí 45 km singletrailov na pretekoch

Spojenie lokálnych trailov a maratónu je u nás pomerne ojedinelá kombinácia, ale pre mňa hlavný dôvod, prečo každoročne cestujem na východ.
keyboard_arrow_up