Zdroj: Zdroj: Facebook Tinkoff Saxo

Tinkoff-Saxo na Tour de France: Priorita je žlté tričko pre Contadora, nie zelené, tvrdí Oleg Tiňkov

Lídrom tmu Tinkoff-Saxo pre celkovú klasifikáciu na blížiacich sa cyklistických pretekoch Tour de France bude Alberto Contador. Táto informácia je dostatočne známa už odvtedy, čo 32-ročný Španiel triumfoval na tohtoročnom Giro d´Italia a potvrdil ambíciu získať víťazné double spolu s Tour de France.

Aká však bude pozícia Petra Sagana v tíme, ktorého hlavnou úlohou bude podpora Contadora za celkovým triumfom? Dostane sa mu rovnaká podpora v boji o víťazstvá v etapách, resp. v naháňaní bodov v súťaží o zelený dres najaktívnejšieho jazdca pelotónu?

"Pravda je taká, že riešenie tejto situácie nie je práve jednoduché. Pamätáme si rok 2012 a trieštenie síl v tíme Sky, ktoré sa týkalo rozdielnych priorít Wigginsa a Cavendisha. Takúto ´mydlovú operu´ u nás nechceme,“ uviedol na svojom blogu na serveri cyclingnews.com majiteľ stajne Tinkoff-Saxo Oleg Tiňkov a ďalej pokračoval: "V našom tíme panuje iná atmosféra a disciplína a všetci sa budeme usilovať len o jedno tričko a to žlté pre lídra celkového poradia. Peter Sagan to vie. Samozrejme, existuje aj možnosť, že Sagan bude mať zelené tričko, ale pritom pomôže Albertovi do žltého. To by bol najlepší možný záver.“

Tiňkov priznal, že pred začiatkom 102. ročníka Tour de France bude mať ešte osobitné sedenie s Petrom Saganom, Albertom Contadorom a športovými riaditeľmi Seanom Yatesom a Stevenom de Jonghom. "Sadneme si a z očí do očí sa rozhodneme o našich plánoch. Verím, že to nebude problém,“ skonštatoval Tiňkov.

Ruský miliardár sa vyjadril aj k medializovanej téme nie najlepšieho vzťahu medzi ním a Petrom Saganom. Čiastočne to dementoval: "Bavili sme sa spolu počas nedávnych pretekov Okolo Švajčiarska. Vravelo sa, že Peter nie je šťastný v našom tíme a chce odísť ešte pred naplnením kontraktu. Pravda je taká, že zmluvu treba rešpektovať, ale všetko je možné. Uvidíme, čo bude po skončení Tour de France,“ uzavrel predbežne Tiňkov.

[Foto na úvode: Zdroj: Facebook Tinkoff Saxo]

report_problem Našiel si v texte chybu?
SITA
© 2021, Autorské práva SITA a.s. a uvedené agentúry.
Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.
Páči sa ti tento článok? thumb_up-5thumb_down comments 2 komentáre report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Nové pravidlá UCI - koniec zjazdovania na Sagana

Nové pravidlá UCI - koniec zjazdovania na Sagana

Viete o pravidlách, za ktoré môžu jazdca vyhodiť z pretekov? Aké nové pokuty pribudli profíkom? Aké sú dôvody UCI na tieto kroky?
Pozvánka: Zažite podmienky Tour de France na Slovensku	PR článok

Pozvánka: Zažite podmienky Tour de France na Slovensku

Pokiaľ ste si doteraz mysleli, že rok 2021 bude len súčtom nudných pandemických mesiacov so zrušenými, či v lepšom prípade presunutými pretekmi, tak opak je pravdou. Slovensko po prvýkrát privíta preteky L’Etape du Tour de France.
Rok s WeLoveCycling PR článok

Rok s WeLoveCycling

WeLoveCycling v ničom nezaostáva za svojím názvom a neúnavne prináša zaujímavé články z oblasti cyklistiky. Pravidelná dávka noviniek zo sveta profesionálov, rozhovory na aktuálne témy či so zaujímavými ľuďmi.
keyboard_arrow_up