Peter Velits pôjde Vueltu a Espaňa

Peter Velits pôjde Vueltu a Espaňa

Slovenský cyklista Peter Velits sa už naplno zotavil po nedávnej operácii a na prelome augusta a septembra bude štartovať na pretekoch Vuelta a Espaňa. V drese tímu BMC bude predovšetkým pomáhať lídrom Tejayovi van Garderenovi a Samuelovi Sánchezovi. Nomináciu oznámil tím prostredníctvom tlačovej správy.

Peter Velits vynechal viac než polovicu prvej časti sezóny po operácii upchatej cievy v ľavej nohe. Aprílový lekársky zákrok v Londýne sa vydaril a po rekonvalescencii sa 30-ročný Púchovčan už predstavil na podujatiach Okolo Rakúska a Okolo Valónska. Petra Velitsa čaká siedmy štart na pretekoch Grand Tour v kariére, druhý na Vuelte. Zvyšných päť zaznamenal na Tour de France. Na Vuelte bol v roku 2010 druhý, čo je medzi profesionálmi životný individuálny výsledok.

Van Garderen nedokončil pre chorobu Tour de France, pri odstúpení bol v celkovej klasifikácii na 3. mieste. Sánchez je druhý muž Vuelty 2009 a tretí 2007. Na poslednej Tour de France skončil dvanásty. „Po chorobe a odstúpení z Tour sme s Tejayom prehodnotili, čo je preňho najlepšie. Podporili sme jeho rozhodnutie štartovať na Vuelte. Je to preňho veľká výzva,“ uviedol v stanovisku prezident a generálny manažér BMC Racing Jim Ochowicz. „Bolo to moje rozhodnutie. Bolo by pekné pokúsiť sa obhájiť prvenstvo na USA Pro Challenge, ale po udalostiach na Tour som sa rozhodol pre väčšie podujatie,“ povedal Van Garderen.

Vuelta a Espaňa sa začne 22. augusta časovkou družstiev na 7,4 km v Porto Banuse.
Káder BMC pre Vueltu: Darwin Atapuma (Kol.), Marcus Burghardt (Nem.), Alessandro De Marchi (Tal.), Jempy Drucker (Lux.), Amaël Moinard (Fr.), Joey Rosskopf (USA), Samuel Sánchez (Šp.), Tejay van Garderen (USA), Peter Velits (SR).
report_problem Našiel si v texte chybu?
SITA
© 2021, Autorské práva SITA a.s. a uvedené agentúry.
Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.
Páči sa ti tento článok? thumb_up5thumb_down comments 2 komentáre report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Tímovú časovku vyhral BMC, prvým lídrom Peter Velits

Tímovú časovku vyhral BMC, prvým lídrom Peter Velits

Víťazmi úvodnej etapy cyklistickej Vuelty, ktorou bola tímová časovka na 7,4 km z Puerto Banús do Marbelly, sa stal tím BMC Racing so slovenským jazdcom Petrom Velitsom. Práve Velits priviedol v sobotu podvečer ako prvý do cieľa svojich spolujazdcov vo výslednom čase 8:11 min, ktorý bol o sekundu rýchlejší ako sumárny výkon členov Tinkoff-Saxo s lídrom Petrom Saganom.
Vuelta 2012 bude vyhovovať predovšetkým vrchárom

Vuelta 2012 bude vyhovovať predovšetkým vrchárom

Tohtoročné cyklistické preteky Vuelta a Espaňa sa začnú 18. augusta v Pamplone časovkou družstiev. Víťaz tretieho podujatia Grand Tour bude známy 9. septembra na už tradičnom mieste v Madride. Organizátori opäť vybrali náročnú trasu so šiestimi cieľovými stúpaniami. Jednou z najnáročnejších etáp bude šestnásta so záverom na vrchole Cuitu Negru v severnej Astúrii s pasážami s dvadsaťpercentným sklonom.
RFEC rozhodla o treste Mosqueru, Velits druhý na Vuelte

RFEC rozhodla o treste Mosqueru, Velits druhý na Vuelte

Španielska cyklistická federácia (RFEC) už údajne rozhodla o treste pre Ezequiela Mosqueru. Ak dištanc oficiálne potvrdí, bude sa meniť aj poradie pretekov Vuelta a Espaňa 2010 a slovenský cyklista Peter Velits sa posunie o jednu priečku vyššie na druhú pozíciu. Musquera bol vlani na podujatí Grand Tour druhý, ale počas pretekov mal pozitívny dopingový test na zakázanú látku diuretikum hydroxyetylškrob (HES).
keyboard_arrow_up