Reportáž: EuroBike 2015 – Nové trendy a prvé dojmy

Reportáž: EuroBike 2015 – Nové trendy a prvé dojmy

Minulý týždeň sme boli spolu s Červom a chalanmi z ProCycling (Bianchi) dva dni na EuroBiku, kde bolo toho vidieť až až. Medzi hlavné tredy patrilo značné rozšírenie kotúčových bŕzd na cestných bicykloch, 27,5+ pri MTB bikoch a širšia ponuka elektrobikov, kde pohon prezentovalo viacero výrobcov vrátane spoločnosti Shimano. Do popredia sa dostávajú aj cestné bicykle vhodné do náročnejšieho terénu, ktorým predpokladám slušný úspech.

V reportáži sa zameriam v skratke na to, aká bola výstava a na prvé dojmy. Novinky a zaujímavosti budú predstavené v ďalších článkoch počas najbližších dňoch a týždňoch.

A sme na mieste
Z vonku sa to nezdá až také veľké, ale po príchode do prvej haly sa pohľad razom zmení, keď si predstavíte, že podobných hál je tu oveľa viac. Za jeden deň ani nie je možné zvládnuť pozrieť plnohodnotne celú výstavu.

EuroBike 2016 - Čísla a mapa


Na 24. ročník prišlo 45 870 obchodníkov z 103 krajín, 20 730 návštevníkov z laickej verejnosti a 1 766 novinárov z 39 krajín.Fotíme o 106


Červo v plnom nasadení .A výsledok...O vyskúšanie elektronického radenia nebola núdza a pri stojanoch bolo stále viacero "skúšačov". Tiež som neodolal .Každá expozícia bola niečim zaujímavá, niektoré menej iné zase viac. Pozeranie, fotografovanie a občas nejaký ten katalóg do ruky a po obede už mal batoh pekných pár kíl. Ľudí bolo všade veľa, ale každý bol ohľaduplný, takže presun kade-tade nebol vôbec problémový.A toto je čo? Nejaká novinka?

Už po pár hodinách, kedy sme prešli ani nie tri haly, som mal hlavu ako melón plnú informácií a to bol iba začiatok. Prehliadku a stretnutia sme mali naplánované na dva dni, ale aj tak to bola riadna fuška.Bola to moja druhá návšteva EuroBiku, takže už som bol ako tak zorientovaný a pripravený. Každopádne informačný pretlak sa dostavil a s neustáleho chodenia aj slušná bolesť nôh. Celkom sranda koľko sa dá toho nachodiť krížom krážom po výstavisku.

EuroBike nie je len mužská záležitosť... Našťastie.Aké je to z vnútra?


Zaujali ma tiež prierezy rôznych komponentov od vidlice, tlmič až po elektormotor.Friedrichshafen


EuroBike sa nachádza v nemeckom meste Friedrichshafen, ktoré je od Bratislavy vzdialené približne 7 hodín autom. Samotné mesto je pri Bodamskom jazere s parádnym výhľadom na hory, ktoré sú na druhej strane jazera už vo Švajčiarsku. Pri jazere ale aj inde v okolí stretnete množstvo cyklistov všetkých vekových kategórií a typov bicyklov. Parádne je to vidieť na nasledujúcom obrázku.Čo pripravujeme v samostatných článkoch?


  • Novinka od SRAM v podobe bezdrôtového radenia.
  • Cestné bicykle s kotúčovými brzdami, ktoré sa stávajú (alebo už aj stali) štandardom.
  • Fatbiky sa veľmi neuchytili, takže výrobcovia sa zamerali na 27,5+, ktorý má väčšie šance na úspech.
  • Pohony elektrobikov od rôznych výrobcov a v hre je už aj riešenie Shimano.


EuroBike je informačná lavína


Aj keď je to celé jeden veľký a intenzívny cirkus plný informácií, je zaujímavé to zažiť na vlastnej koži a nechať sa pohltiť tým náporom všetkých možných typov informácií o bikoch, komponentoch a doplnkoch. Ak budete mať možnosť o rok vyraziť na EuroBike, určite si ho nenechajte ujsť.
report_problem Našiel si v texte chybu?

Eurobike

calendar_today 26.08.2015 - 29.08.2015
label Ostatné
place Friedrichshafen (Nemecko)

Páči sa ti tento článok? thumb_up25thumb_down comments 19 komentárov report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

EUROBIKE 2019: Zaujímavosti, inovácie aj šialenosti – 4. časť

EUROBIKE 2019: Zaujímavosti, inovácie aj šialenosti – 4. časť

V predchádzajúcich článkoch sme sa venovali najmä technologickým novinkám, no Eurobike je obrovské panoptikum, kde sa dajú vidieť naozaj netradičné veci. Napokon veď posúďte sami.
EUROBIKE 2019: Novinky a trendy na rok 2020 – 3. časť

EUROBIKE 2019: Novinky a trendy na rok 2020 – 3. časť

Na tohtoročnom Eurobiku toho bolo skutočne viac než dosť, a tak po malej prestávke prinášame ďalšiu porciu zameranú na menej tradičné komponenty.
Eurobike 2019: Zaujímavosti zo sveta elektrobicyklov na rok 2020 - 5. časť

Eurobike 2019: Zaujímavosti zo sveta elektrobicyklov na rok 2020 - 5. časť

Nech už je váš názor na elektrobicykle akýkoľvek, realita je taká, že tento rok boli na Eurobiku v presile. Kam sa tento segment uberá a čo nové sa chystá na rok 2020, si môžete pozrieť v tomto fotovýbere.
keyboard_arrow_up