Zdroj: Zdroj: Facebook Velits Brothers

Peter Velits zostáva v BMC, zmluvu predĺžil o rok

Tridsaťročný Púchovčan a štvornásobný cyklistický majster sveta Peter Velits bude aj v roku 2016 jazdiť za tím BMC. Peter je jazdcom BMC od januára 2014, predtým účinkoval v tíme Omega Pharma-Quick Step.

V roku 2007 pôsobil vo Wiesenhofe, v rokoch 2008 až 2009 v Milrame, v sezónach 2010 a 2011 v HTC - Columbia a ďalšie dva ročníky v nástupníckom tíme po predchádzajúcom Omega Pharma - Quick Step. Ako amatér jazdil za Duklu Trenčín a Konicu Minoltu.

"Je to krásny pocit opäť predĺžiť zmluvu s BMC. Táto sezóna mala ďaleko od perfektnej, ale aj tak som mal silnú podporu. V tomto tíme sa cítim veľmi dobre a už teraz sa teším na ďalšie výzvy. Verím, že v nasledujúcom roku budem stopercentne v poriadku a dosiahnem nejaké individuálne víťazstvo," uviedol Peter Velits.

Majster sveta v kategórii do 23 rokov zo Stuttgartu 2007 získal s BMC už ako elitný pretekár dvakrát titul svetového šampión v tímovej časovke, v ktorej predtým triumfoval aj v zoskupení Omega Pharma-Quick Step. S americkým tímom má možnosť zopakovať si tento úspech aj v nedeľu 20. septembra, keďže figuruje v širšom výbere pre MS v americkom Richmonde. Trojnásobný majster SR v časovke jednotlivcov naposledy pomohol BMC k triumfu v prvej etape Vuelty, ktorou bola tímová časovka. Druhú etapu dokonca absolvoval v červenom drese lídra prestížnych pretekov.

"Okrem jeho vynikajúcich výkonov v ostatných sezónach v individuálnych i tímových časovkách priniesol Peter do zoskupenia pocit sebadôvery našim jazdcom pre celkové hodnotenie na jednotlivých podujatiach," uviedol prezident a zároveň generálny manažér BMC Racing Team-u Jim Ochowicz.

Peter Velits na klasike Paris-Nice


[Foto na úvode: Zdroj: Facebook Velits Brothers]

report_problem Našiel si v texte chybu?
SITA
© 2021, Autorské práva SITA a.s. a uvedené agentúry.
Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.
Páči sa ti tento článok? thumb_up7thumb_down report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Momentálne sa tu nenachádza žiaden komentár. Môžeš však zanechať Tvoj komentár.

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Pozvánka: Si z IT brandže a máš chuť si poriadne zašprintovať zoči voči súperom? PR článok

Pozvánka: Si z IT brandže a máš chuť si poriadne zašprintovať zoči voči súperom?

Koncom septembra je pripravené zaujímavé podujatie s originálnym konceptom, kde môžete preveriť svoje šprintérske schopnosti ale hlavne sa dobre zabaviť.
Peter Velits ukončil svoju kariéru

Peter Velits ukončil svoju kariéru

Jeden z najlepších slovenských cyklistov ostatných rokov a trojnásobný majster sveta v tímovej časovke Peter Velits zanechal vo veku 31 rokov kariéru profesionálneho športovca.
 O bicyklovaní bez zVelitsovania, 9. časť: Ako sa motivovať PR článok play_arrow

O bicyklovaní bez zVelitsovania, 9. časť: Ako sa motivovať

Cyklistika je z veľkej časti o hlave. Človek sa musí vedieť poriadne potrápiť a zvládať krízy, ktoré určite neraz prídu. A prídu na každého, je jedno, či ste amatér alebo profesionál. Dobrý cyklista ich v prvom rade vie prekonať a pokračovať ďalej. Ten svoj spôsob, ako na to, si postupom času nájdete určite aj vy...
keyboard_arrow_up