Reportáž: Cyklomaratón ZLÍN 2015 - kapurkový MTB relax

Reportáž: Cyklomaratón ZLÍN 2015 - kapurkový MTB relax

83 komentáre

GaliPet 07.10.2015 4 fotografií   Horska Cyklistika Maraton Reportaz Ceska Republika

Brezniansky jesenný MTB Hugo bike nám bikerom tento rok dopriaty nebol, a preto sa náš cykloklub bol rozlúčiť s pretekárskou sezónou na Morave. V nedeľu, 4.10. 2015, sa v Zlíne konalo záverečné podujatie českého seriálu CYKLOMARATÓN 2015.

 

Ako obvykle, usporiadatelia pripravili 45 a 25 kilometrovú trať. Obidve viedli z baťovského mesta smerom na Luhačovice a oblúkom späť. Terén bol značne členitý s častými krátkymi „výživnými“ stúpaniami a miernymi zjazdmi. Trať viedla prevažne po lesných zvážniciach, ale našlo sa aj zopár krátkych singlových úsekov a asfalt.Rýchly a suchý povrch bol predpoveďou na vysoké priemerky. O 12:00 hod. sa na spoločný štart štyridsaťpäťky a dvadsaťpäťky postavilo cca 350 pretekárov. Ak sa nemýlim, zo Slovenska ich bolo len osem. Vzhľadom na takmer ideálne podmienky, to veru nebola adekvátna účasť.Maratón alebo šprint?


Víťaz dvadsaťpäťky to dal tesne pod jednu hodinu. Štyridsaťpäťka bola zdolaná pri 1 350 metrovom prevýšení za hodinu päťdesiatjeden minút. Vo veľmi silnej konkurencii sa na tretie pódiové miesto postavili len dvaja Slováci. Patrik Chromiak z DEMA Racing Team Senica v juniorskej kategórii a v kategórii Z40 to bola Dana Danišová z nášho teamu Klondike Bike Wolves Nitra.Zázemie situované v centre mesta obsahovalo klasické vybavenie a služby pre účastníkov. Záver akcie bol doslova bleskový. Ešte neboli ani štyri hodiny popoludní a už sa aj všetko rámovalo. Náš štvorčlenný team si však chcel ešte dodýchať atmosféru a povymieňať si zážitky z preteku. Ostali sme sedieť na námestí a zavše aj dvíhali nohy, keď nám „likvidátori“ spod stola vyťahovali elektrické káble. Akcia sa nám všetkým páčila a na ukončenie sezóny bola takmer ideálna. Žiadne trápenie a náhlenie, len sme si užívali nenáročnú jazdu v prírodnom parku Želechovické paseky. Zlínsky cyklomaratón by som preto osobne zaradil aj do kategórie „kapurkový relax“. Kapurkový - teda posledný na rozlúčku.

Výsledky: http://www.sport-base.cz/vysledky/2015/z-cm-zlin-15?flt%5btrat%5d=K
 

Fotogaléria k článku

 

Páči sa ti tento článok?

Článok je zle napísaný
V článku sú chyby
Nepáči sa mi obsah
Nepáčia sa mi predstavované produkty
Iné
Odoslať

Podobné články

Cyklomaratón Zlín

04.10.2015
MTB - XC
Zlín (Česká republika)

Propozície, Reportáže, Výsledky, Foto

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Bicykle ~ Horské bicykle)

Komentáre

hellwings 07.10.2015 (14:41)

1


GaliPe54 - a co tak "predlzit sezonu" do 17.10. a ist pozriet do Jezernice

 
mars hellwings 08.10.2015 (13:41)

0


"zo Slovenska ich bolo len osem" -> no, len ja a kámoši sme boli piati, takže z SK bolo asi viac ako osem.
v každom prípade pekný maratón na záver sezóny

 
GaliPet hellwings 09.10.2015 (10:03)

1


To stojí za úvahu. Na jar som bol v Lipníku n/B a ŠELA SPORT, o.s. vie perfektne pripraviť cyklo akcie.

 
Pridaj komentár