Cyklomost slobody je cyklistickým "korzom" Bratislavy

Cyklomost slobody je cyklistickým "korzom" Bratislavy

Bratislavský Cyklomost slobody, legendárny vďaka recesii s pomenovaním podľa Chucka Norrisa, má už vyše roka v prevádzke cyklosčítačku. Podľa výsledkov bola cyklistická sezóna na úseku tohto mosta v Devínskej Novej Vsi úspešná. Štatistiky o návštevách turistov v Bratislavskom kraji sú ešte pozitívnejšie.

„Údaje od apríla do septembra tohto roka ukazujú, že celkovo po cyklomoste prešlo 143 645 návštevníkov, z toho 52 % tvorili cyklisti (74 451) a 48 % chodci (69 194). Za hodinu prešlo po moste priemerne 33 a denne 785 návštevníkov. Najsilnejším mesiacom bol august, najfrekventovanejším dňom bola nedeľa,“ povedal výkonný riaditeľ KOCR Bratislava Region Tourism Lukáš Dobrocký.

Priaznivé sú aj štatistiky regionálneho cestovného ruchu. V I. polroku roku 2015 je v Bratislavskom kraji evidentný nárast vo všetkých ukazovateľoch. Celkový počet návštevníkov bol v ubytovacích zariadeniach cestovného ruchu 519 373, čo predstavuje oproti rovnakému obdobiu v roku 2014 nárast o 21,3 %.


Pozrite si aj článok: Najlepšou architektonickou stavbou je Cyklomost slobody.

„Cyklistika je jedným z dôležitých pilierov cestovného ruchu v bratislavskom regióne, preto si zaslúži podporu. Do budúcej sezóny plánujeme pokračovať v značení cyklotrás a vybudovať nové odpočívadlá,“ vyjadril sa predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo.

Tlačová správa 15.10. 2015, Bratislavský samosprávny kraj
report_problem Našiel si v texte chybu?
Páči sa ti tento článok? thumb_up2thumb_down comments 14 komentárov report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Pozvánka: Zažite podmienky Tour de France na Slovensku	PR článok

Pozvánka: Zažite podmienky Tour de France na Slovensku

Pokiaľ ste si doteraz mysleli, že rok 2021 bude len súčtom nudných pandemických mesiacov so zrušenými, či v lepšom prípade presunutými pretekmi, tak opak je pravdou. Slovensko po prvýkrát privíta preteky L’Etape du Tour de France.
500 km výlet, ktorý nič negarantuje

500 km výlet, ktorý nič negarantuje

Keď sme ako partia študentov počas jedného jarného večera sedeli už pri treťom pive, jeden kamarát zahlásil: „Poďme cez prázdniny k Liptovskej Mare na babete.“ Ja som smelo odvetil: „Síce babetu nemám, ale pôjdem s vami na bicykli.“
S bicyklom po Hornom Zemplíne - objavujte skutočné unikáty

S bicyklom po Hornom Zemplíne - objavujte skutočné unikáty

Boli ste už na Hornom Zemplíne? Nie? Tak to je potom najvyšší čas napraviť. Malebný rázovitý región vás uchváti už na prvý pohľad!
keyboard_arrow_up