Pozvánka: Škoda maratón Marikovskou dolinou 2016

Pozvánka: Škoda maratón Marikovskou dolinou 2016

Srdečne vás chceme všetkých pozvať na ďalší ročník Škoda maratónu Marikovskou dolinou 2016, ktorý sa bude konať na lúke v Udiči - 14.5.2016. Hlavným partnerom podujatia je opäť Škoda, čo znamená zlepšené podmienky v zázemí pretekov, kopec atrakcií pre detský doprovod a celkovo atmosféru pravého maratónu.

To hlavné ale zostane už niekoľko rokov nezmenené – hravá, krásna, technická, ale pritom na svoju dĺžku náročná trať postavená bikermi pre bikerov. V každom prípade sme postavili nezvyčajný maratón, prírodné podmienky okolia napokon ani neumožňujú jazdiť po lesných zvážniciach, povrch je surový, ťažký, v máji často blatistý - horská cyklistika vo svojej najčistejšej forme, na štarte s tým treba rozhodne počítať. Myslíme samozrejme aj na menej trénovaných jedincov a na rodiny s deťmi, pre ktorých sú pripravené kratšie, menej náročné, ale rovnako krásne trate.

V sobotu 14.5.2016 budú odštartované preteky na 17 km (372 m), 43 km (1 164 m) a hlavný pretek na 66 km (1 783 m), okrem toho detský pretek. Každý, kto už na našom maratóne niekedy štartoval, si určite zapamätal trať, ktorá je založená na veľkom množstve singletrackov, ktoré začínajú už zhruba na desiatom kilometri, petekárom ašpirujúcim na „bedňu“ doporučujem prísť sem medzi prvými, obiehanie pomalších pretekárov tu je trochu problematické a vyžaduje vzájomnú ohľaduplnosť. Tieto úseky sú doplnené lúčnymi prejazdmi s nádhernými výhľadmi na blízku priehradu, to všetko s neopakovateľnou májovou vôňou rozkvitnutých lúk a lesov. Výhľady, ktoré sa otvárajú na krajinu okolo vás, sú naozaj jedinečné.Druhá polovica dlhej trate má v sebe prídavok prudkých, miestami až nekonečných stúpaní doplnených ďalšími úsekmi „singláčov“ s následnými rýchlymi zjazdmi. Okruh o dĺžke 66 km určite nepatrí medzi najdlhšie, ale pozor, hlavne pre menej trénovaných jedincov to môže byť až priveľké sústo, celkové prevýšenie je vzhľadom na povrch a absenciu zvážnic alebo iného spevneného povrchu značné.

Samozrejmosťou je bohatá tombola, sprievodný program, ale hlavne skvelá trať, navrhnutá s cieľom čo najviac si užiť pravú a nefalšovanú horskú cyklistiku. Štart na dlhej trati začína o 10:00 hod, krátka trať bude odštartovaná o 10:25, štvrťmaratón o 10:50. Štartovné je 16 € (uhradené do 6.5.2016), po tomto termíne a v deň štartu 19 €. V štartovom balíčku si nájdete kopec zaujímavých vecí, ktoré sa hodia každému bikerovi.Celé podujatie je zaradené do Škoda bike Open Tour, takisto do seriálu Slovak XCM Tour a je súčasťou Slovenského pohára v XCM.

Kompletné propozície spolu s ďalšími informáciami nájdete na http://maraton-marikovskoudolinou.mtbiker.sk/. Prihlasovanie na maratón je spustené na stránke http://www.cyklo.sao-tatry.sk.

Uvidíme sa na štarte, želám krásny zážitok z pretekania v krásnej prírode.
report_problem Našiel si v texte chybu?

ŠKODA Maratón Marikovskou dolinou - 2. kolo

calendar_today 14.05.2016
format_list_numbered 3. kolo - XCM tour
format_list_numbered 2. kolo - ŠKODA BIKE OPEN TOUR
label MTB - maratón
place Udiča - Prosné (Slovensko)

Páči sa ti tento článok? thumb_up5thumb_down report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Momentálne sa tu nenachádza žiaden komentár. Môžeš však zanechať Tvoj komentár.

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Pozvánka: Príďte si porovnať sily na ŠKODA MTB Maratón Rajecké Teplice

Pozvánka: Príďte si porovnať sily na ŠKODA MTB Maratón Rajecké Teplice

September je plný akcií - či už ide o súťažné alebo menej pretekárske podujatia. Maratón ŠKODA v Rajeckých Tepliciach je svojím charakterom blízky obom. Spája totiž pôžitok z jazdenia s možnosťou porovnávať sa s ostatnými.
Pozvánka: ŠKODA HORAL MTB Maratón - legenda už po 21. raz

Pozvánka: ŠKODA HORAL MTB Maratón - legenda už po 21. raz

Nezabudnuteľná atmosféra, podmanivé horské terény a v neposlednom rade aj poriadna dávka kilometrov - to je ŠKODA HORAL MTB Maratón, ktorý sa bude konať už 8. augusta 2020 vo Svite.
ŠKODA BIKE OPEN TOUR s WeLoveCycling - aký bol tento ročník

ŠKODA BIKE OPEN TOUR s WeLoveCycling - aký bol tento ročník

Prvá polovica roka 2020 bola ovplyvnená pandémiou a obmedzeniami, ktoré nám priniesla. Väčšina z nás sa však snažila pripravovať aspoň individuálne a aj počas karantény zlepšovať svoju kondíciu.
keyboard_arrow_up