Hviezdny trojlístok vo Svätom Jure

Hviezdny trojlístok vo Svätom Jure

Sagan, Polc, Lombardi... aktuálny majster sveta, šampión v mestských zjazdoch a olympijský víťaz z Barcelony. Tak takéto osobnosti prišli medzi účastníkov Detskej tour - 1. mája na futbalový štadión do Svätého Jura.

A aj bez medializovania návštevy Petra Sagana na podujatí, bola účasť rekordná - 620 mladých cyklistov na štarte.

Cyklistická Detská tour v spolupráci s CK Svätý Jur a ostatnými partnermi, pripravila síce nenáročnú, ale zaujímavú trať, keď rodičia z tribúny mohli vidieť svoje ratolesti počas celej súťaže. Okrem toho na deti čakali obľúbené skákacie atrakcie, maskot Trinity hotels a Pumtrack Filipa Polca, kde sa deti aj za pomoci šampióna Filipa, mohli zdokonaľovať na dráhe. Veď len túto dráhu využilo počas dňa 250 cyklistov a neobišiel ju ani Peter Sagan, keď si s Filipom zajazdil, zaskákal ako za starých čias. Peťo spomínal, že takúto pumtrackovú dráhu by chcel mať aj na záhrade na spestrenie, či cibrenie svojej aj tak už výnimočnej techniky. Na záver sme okrem pamätných plakiet a medailí opäť odovzdávali v tombole Cebra Bowden balíčky, Sunroot doboty, Trinity hotels welness poukazy, cyklo oblečenie, ktoré priniesol Peter Sagan a hlavnú cenu bicykel Harry od spoločnosti Velosprint.

Ale poďme k samotnej súťaži


Najviac sa za predjazdcom súťaže, ktorým nebol nikto iný ako Peter Sagan, ponáhľala Júlia Štefániková z Bratislavy a Radovan Murár. Kategória Baby je nesúťažná, ale na štart prilákala aj tak 146 detí do 5 rokov. Lea Fogelová zo Serede v kategórií Mikro dievčatá zvíťazila a napravila si chuť po nevydarenom preteku v Žiari nad Hronom. Miško Nagy z Lučenca zvíťazil vo všetkých troch kolách Detskej tour a ani túto nevynechal, aj keď musel cestovať z Čiech, kde ešte v sobotu štartoval na trialovej súťaži. O Lívii Nogovej z Martina môžeme povedať, že kraľuje v kategórií Mili dievčatá v doterajšom ročníku súťaže naozaj s prehľadom, ako aj ďalší Martinčan Michal Šichta. V tejto kategórií Mili chlapci nastúpilo na štart 104 chlapcov. Tamara Polick musela tentokrát bojovať o víťazstvo nie so svojou dvojičkou Zinou, ale s českou bikerkou Dominikou Bezdíčkovou, ktorá uhájila striebornú pozíciu. Svojho krajana Ondřeja Wollera vystriedal po dvoch víťazstvách na najvyššom stupienku ďalší český biker Jakub Mušálek z Háje ve Slezsku. Prvé víťazstvo v tomto ročníku získala aj Linda Paulechová z Nového Mesta nad Váhom a taktiež Mladší žiak Adam Bernát opäť z Háje ve Slezsku. Matthias Schwarzbacher sa musel prvýkrát uspokojiť v tomto ročníku s druhým miestom. Yaryna Bitkovska z Ukrajiny sa krok po kroku posúva vyššie a vo Svätom Jure to už vyšlo na najvyšší stupeň, a tak sa cesta z Užhorodu naozaj oplatila. Timotej Laktiš z Topoľčian využil neúčasť Jakuba Barcíka a zvíťazil u najstarších žiakov v súťaži.

Ďalšie kolá:.
report_problem Našiel si v texte chybu?

3. kolo - Detská tour Petra Sagana

calendar_today 01.05.2016
format_list_numbered 3. kolo - Detská Tour Petra Sagana
label MTB - deti
place Svätý Jur (Slovensko)

Páči sa ti tento článok? thumb_up9thumb_down report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Momentálne sa tu nenachádza žiaden komentár. Môžeš však zanechať Tvoj komentár.

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Reportáž: Detská Tour Petra Sagana v Žiline - ďalšie kolo je za nami

Reportáž: Detská Tour Petra Sagana v Žiline - ďalšie kolo je za nami

V žilinskom Lesoparku Chrasť - na rovnakých miestach, kde začínal na prvej súťaži aj 9-ročný Peter Sagan, sa uskutočnilo 5. kolo Detskej Tour Petra Sagana.
Reportáž: Detská Tour Petra Sagana - vydarené kolo v Stupave

Reportáž: Detská Tour Petra Sagana - vydarené kolo v Stupave

Po prvýkrát sa podujatie Detskej Tour Petra Sagana tento rok uskutočnilo v spolupráci s iným cyklistickým a bežeckým podujatím a to Stupava Trophy. A spolupráca to bola vydarená.
Reportáž: Detská Tour Petra Sagana tentoraz na dostihovej dráhe v Šamoríne

Reportáž: Detská Tour Petra Sagana tentoraz na dostihovej dráhe v Šamoríne

Olympijské športové centrum v X-Bionic Sphere po 2. krát privítalo účastníkov Detskej Tour Petra Sagana a opäť nesklamalo.
keyboard_arrow_up