Prehľad prilieb v štýle All Mountain

Prehľad prilieb v štýle All Mountain

PR článok

V dnešnom prehľade produktov sa trochu bližšie pozrieme na niektoré modely prilieb určených pre MTB, resp. All Mountain. Ich spoločným znakom je najmä zvýšená ochrana zadnej časti hlavy, ktorá pri cestných prilbách chýba. Daňou za zvýšenú ochranu je nepatrne vyššia hmotnosť, ktorá ale pri pohodových výletoch v horách nebude na obtiaž. Taktiež pri väčšine nechýba špeciálny port na uchytenie kamery a o čosi väčší a nastaviteľný šilt.

BBB Varallo
MTB a All Mountain pribla z dielne BBB ponúka kvalitné prevedenie za výbornú cenu. Prilba má 18 ventilačných otvorov, jednoducho nastaviteľný systém upínania TwistClose 2.0 a samozrejmosťou je aj odnímateľný štítok. Sieťka proti hmyzu určite nájde využitie počas letných mesiacov a výrazné reflexné nálepky zase pri neskorých návratoch. Je dostupná v 4 farebných prevedeniach a v 2 veľkostiach. Na prilby BBB poskytuje slovenský dovozca výmenný program do dvoch rokov od kúpy. V prípade, ak zlomíte pri páde prilbu, môžete si ďalšiu kúpiť za 50% ceny.
Cena je cca 75,95 € a viac informácií nájdete TU.

Cratoni Allset
Novinka z dielne nemeckého výrobcu Crattoni. Obsahuje síce menej vetracích otvorov (14), ale tie sú na druhej strane poriadne veľké. Nechýba ľahko nastaviteľný a jednou rukou ovládateľný upínací systém LFS a taktiež v 2 pozíciách nastaviteľný šilt. Sieťka proti hmyzu, integrovaný camera-port alebo reflexné prvky dopĺňajú funkčný celok. Prilba je dostupná v 2 veľkostiach, 4 farebných kombináciách a stojí cca 92 €. Viac informácií nájdete TU.

Alpina Garbanzo
Tak trochu špecifický design ponúka Alpina a jej model Garbanzo. Uzatvorená vrchná časť je doplnená o veľké vetracie otvory po bokoch a v zadnej časti. O bezpečné usadenie aj na tom najťažšom traili sa postará kombinácia Run System Ergo Pro a Custom Fit, čo je vlastne ohybný kĺb v zadnej časti upínacieho systému. Prilba je dostupná dokonca v 7 rôznych farebných kombináciách, 2 veľkostiach a stojí 85,95 €. Viac informácií nájdete TU.

Specialized Tactic
Dostupná verzia od amerického Specialized pre All Mountain, to je model Tactic. Prilba ponúka funkčný a atraktívny design so zameraním na maximálne odvetranie - 4th Dimension Cooling. Upínací systém Headset SL je výškovo nastaviteľný v 4 pozíciách pre dokonalé usadenie na hlave. Prilba je dostupná celkovo v 3 farebných variantoch a dokonca v 5 veľkostiach – najmä vďaka veľkostiam s prívlastkom „ASIA“ pre trochu odlišný tvar hlavy. Cena prilby je 89 € a viac informácií nájdete TU.

Kellys Razor Mips
Najväčšou devízou tejto prilby je technológia MIPS (Multi-Directional Impact Protection), ktorá prináša nové štandardy v oblasti bezpečnosti cyklistických prilieb. Systém vyvinutý za pomoci špecialistov na úrazy hlavy znižuje pôsobenie síl na ľudský mozog počas rotačných pádov. 23 vzduchových otvorov zabezpečuje ventiláciu a pre vysoký komfort slúži nový nastavovací systém poskytujúci 5 vertikálnych polôh v zadnej časti prilby a dva nastaviteľné body v prednej časti. Uchytenie kamery je taktiež hračka pomocou špeciálnej platformy. Je ponúkaná v 4 farebných prevedeniach a 2 veľkostiach. Prilba stojí 119 € a viac informácií nájdete TU.

Endura Humvee
Model Humvee zaujme najmä výborným pomerom ceny a výkonu. Samozrejme, že spĺňa všetky potrebné normy, ale pritom nechýba ani atraktívny design. Nastavovanie prebieha kolieskom na zadnej strane a je ovládateľné jednou rukou. Navyše, Endura ponúka tzv. výmenný program (Endura Hummvee – trailová prilba za výbornú cenu a v štyroch farebných prevedeniach), kedy vám pri poškodení následkom pádu bude ponúknutá výhodná cena na rovnaký, prípadne podobný model. Je ponúkaná v 4 farebných prevedeniach a 3 veľkostiach. Doporučená cena je cca 49 € a viac informácií nájdete TU.

Haven Ixon
V dnešnej dobe sa už samozrejme myslí aj na ženy, ktoré občas potrebujú menšie úpravy materiálu. Práve pre ne a tiež pre deti je určená prilba Haven Ixon, ktorá padne na menšie veľkosti hlavy. Keďže spadá skôr do kategórie pre all-mountain a gravity disciplíny, nechýba jej „pretiahnutie“ v zadnej časti pre zvýšenú ochranu. Je možné ju zohnať v 3 veľkostiach: S, M, L/XL a v piatich farebných prevedeniach. K prilbe je možné dokúpiť aj nepremokavý návlek, ktorý príde veľmi vhod pri nepriazni počasia. Táto prilba stojí 44.90 € a viac informácií nájdete TU.

Uvex Quatro Pro
Novinkou pre sezónu 2016 je TOP model z dielne Uvexu pre All Mountain. Konštrukcia double-in mold podporuje jej zameranie do náročného terénu a ponúka najvyššiu mieru odolnosti voči nárazom. Systém uchytenia IAS sa ľahko prispôsobí veľkému množstvu rôznych tvarov hlavy. 17 vetracích otvorov sa postará o dostatočné chladenie aj počas horúcich dní. Prilba má taktiež integrovaný úchyt na kameru a nastaviteľný šilt. Je dostupná v 2 veľkostiach, 4 rôznych farebných prevedeniach vrátane zaujímavých kombinácií a stojí 139,95 €. Viac informácií nájdete TU.

Hlavným cieľom každej prilby je, aby v prvom rade chránila


Preto je najdôležitejšie najmä usadenie na hlave, a tým pádom kvalitný upínací systém. Takže, ak vám prilba na hlave čo i len trochu prekáža alebo niekde tlačí, nie je to pre vás vhodný model. Taktiež je dobré myslieť na to, že pod prilbou často nosíme aj čiapku, prípadne šatku. Až keď všetko sedí ako má, prídu vhod rôzne vychytávky, ako napr. uchytenie kamery a prípadný atraktívny design. Bližšie informácie o prilbách nájdete v priložených odkazoch.
report_problem Našiel si v texte chybu?

Podobné články

MTB krátke nohavice - leto na trailoch sa blíži PR článok

MTB krátke nohavice - leto na trailoch sa blíži

Leto, čas horúčav a tradičného cyklistického opálenia sa konečne blíži. Pozrime sa spolu na vybrané krátke nohavice, ktoré na trailoch poskytnú pohodlie aj v tomto počasí.
Test: Prilba Alpina Roca – ľahká a priedušná enduro prilba, na ktorú sa rýchlo zvyká

Test: Prilba Alpina Roca – ľahká a priedušná enduro prilba, na ktorú sa rýchlo zvyká

Pri prvej návšteve bikeparku som rýchlo zistil, že klasická prilba nebude dobrý nápad. Preto som začal vyberať svoju prvú full face prilbu.
Vhodné batohy a kapsičky pre drsnejší terén PR článok

Vhodné batohy a kapsičky pre drsnejší terén

Či už na celodenné enduro preteky alebo na nekonečné bláznenie po trailoch, vždy so sebou potrebujete aspoň základnú výbavu. Pozrime sa na vybrané modely batohov a kapsičiek vyrobených bikerom na mieru.
keyboard_arrow_up