Brunox – starostlivosť o bike zo Švajčiarska

Brunox – starostlivosť o bike zo Švajčiarska

PR článok

Brunox sa primárne zameriava na oleje a čistiace prostriedky a v ich portfóliu nechýba ani sekcia určená výhradne pre cyklo odvetvie. Firma pochádza zo Švajčiarska, čo už trochu nasvedčuje, že kvalita bude v popredí a tam smeruje aj hlavné motto: „Nekompromisná Švajčiarska kvalita“. Nižšie v článku si predstavíme niektoré zaujímavé produkty z ich komplexnej ponuky.

Brunox RockShox Deo


Ideálny prostriedok na údržbu tlmičov a vidlíc. Čistí a konzervuje vonkajšie aj vnútorné časti, najmä tesnenia, ktoré udržuje pružné a plne funkčné a rovnako tak udržuje aj kĺbové spojenia a nastavovacie skrutky. Neobsahuje silikón, teflón ani grafit a je priamo odporúčaný firmou RockShox ako ideálny prostriedok na základný servis ich tlmičov a vidlíc. Veľkosť balenia je 100 ml a stojí 5.90 €. Viac informácií TU.

Brunox Top-Kett


Univerzálna ochrana proti korózii, ktorá môže byť použitá všade, kde je táto vlastnosť vysoko potrebná. Vytvára veľmi kompaktný a nevysychajúci ochranný film. Taktiež veľmi dobre znáša vysoký tlak a odoláva vonkajším vplyvom. Ideálny ako univerzálny olej pre vašu reťaz, ale uplatnenie nájde aj inde. Veľkosť balenia je 100 ml a stojí 6.60 €. Viac informácií TU.Brunox Turbo


Mazací prostriedok s trochu odlišným zložením a zameraním ako Top-Kett. Čistí, maže a konzervuje za pomoci aditíva Turboline. Má výbornú viskozitu a dokáže preniknúť aj do tých najmenších otvorov, kde zabezpečí ochranu proti korózii. Použitá zmes zaručí súvislý ochranný film, a tým aj potrebnú hrúbku vrstvy. Pritom uvoľňuje nečistoty (najmä organické), ktoré môžu byť následne ľahko odstránené. Má nepatrné povrchové napätie a potrebnú priľnavosť ku kovom, takže voda je okamžite vytesnená. Výborný na mazanie reťazí na väčšinu bežných podmienok. Veľkosť balenia je 100 ml alebo 400 ml a stojí 4.80 €. Viac informácií TU.Brunox Turbo Clean


Predtým, než niečo namažeme, je potrebná v prvom rade očista. Na extrémne znečistené časti poslúži Brunox Turbo Clean. Je to bezacetónový prípravok, ktorý poslúži ideálne na znečistené reťaze, kazety, bzrdové systémy a pod. Dokáže odstrániť organické aj minerálne nečistoty. Odstraňuje aj vlhkosť a bez zvyškov sa odparí. Veľkosť balenia je 500 ml a stojí 9.95 €. Viac informácií TU.

Starostlivosť o bike je jedna zo základných činností, ktorým by sme mali venovať väčší dôraz, ak chceme, aby nám všetko fungovalo na 100 %. O to viac, ak jazdíme aj v náročnom teréne, kde sa prejavia všetky nedostatky zanedbanej údržby, najmä na poste pohonu a odpruženia. Spoločnosť Brunox ponúka zaujímavý sortiment čistiacich a mazacích prostriedkov pre tento účel, kde zaujme napr. spomínaný RockShox Deo, ponúkajúci univerzálnu starostlivosť o tesnenia, ale taktiež aj o kĺbové súčasti. Neobsahuje pritom silikón a dokonca je priamo odporúčaný spoločnosťou RockShox. Ohľadom detailnejších informácií o jednotlivých výrobkoch navštívte stránky brunox.cz.
report_problem Našiel si v texte chybu?

Podobné články

Čistenie ako nevyhnutná súčasť jazdenia - predĺžte životnosť komponentov PR článok

Čistenie ako nevyhnutná súčasť jazdenia - predĺžte životnosť komponentov

Po výjazde sa vždy potrebujeme osprchovať a aj náš dvojkolesový miláčik si vyžaduje čistenie a trochu pozornosti. Dnes vám predstavíme základné čistiace prostriedky pre váš bicykel.
Dokonale čistý pohon rýchlo a jednoducho PR článok

Dokonale čistý pohon rýchlo a jednoducho

Práve starostlivosť o pohon by mala patriť medzi základné činnosti každého cyklistu a s novinkou od Weldtite to bude skutočne otázkou chvíľky.
Ako si poradiť so zablateným bicyklom a nenarobiť sa pri tom

Ako si poradiť so zablateným bicyklom a nenarobiť sa pri tom

Nič nevyčarí úsmev na tvári tak, ako návrat do detských čias a trocha bláznenia sa pri jazde v blate. Všetka eufória však opadne pri pohľade na bicykel a zablatené komponenty.
keyboard_arrow_up