Brunox – starostlivosť o bike zo Švajčiarska

Brunox – starostlivosť o bike zo Švajčiarska

PR článok

Brunox sa primárne zameriava na oleje a čistiace prostriedky a v ich portfóliu nechýba ani sekcia určená výhradne pre cyklo odvetvie. Firma pochádza zo Švajčiarska, čo už trochu nasvedčuje, že kvalita bude v popredí a tam smeruje aj hlavné motto: „Nekompromisná Švajčiarska kvalita“. Nižšie v článku si predstavíme niektoré zaujímavé produkty z ich komplexnej ponuky.

Brunox RockShox Deo


Ideálny prostriedok na údržbu tlmičov a vidlíc. Čistí a konzervuje vonkajšie aj vnútorné časti, najmä tesnenia, ktoré udržuje pružné a plne funkčné a rovnako tak udržuje aj kĺbové spojenia a nastavovacie skrutky. Neobsahuje silikón, teflón ani grafit a je priamo odporúčaný firmou RockShox ako ideálny prostriedok na základný servis ich tlmičov a vidlíc. Veľkosť balenia je 100 ml a stojí 5.90 €. Viac informácií TU.

Brunox Top-Kett


Univerzálna ochrana proti korózii, ktorá môže byť použitá všade, kde je táto vlastnosť vysoko potrebná. Vytvára veľmi kompaktný a nevysychajúci ochranný film. Taktiež veľmi dobre znáša vysoký tlak a odoláva vonkajším vplyvom. Ideálny ako univerzálny olej pre vašu reťaz, ale uplatnenie nájde aj inde. Veľkosť balenia je 100 ml a stojí 6.60 €. Viac informácií TU.Brunox Turbo


Mazací prostriedok s trochu odlišným zložením a zameraním ako Top-Kett. Čistí, maže a konzervuje za pomoci aditíva Turboline. Má výbornú viskozitu a dokáže preniknúť aj do tých najmenších otvorov, kde zabezpečí ochranu proti korózii. Použitá zmes zaručí súvislý ochranný film, a tým aj potrebnú hrúbku vrstvy. Pritom uvoľňuje nečistoty (najmä organické), ktoré môžu byť následne ľahko odstránené. Má nepatrné povrchové napätie a potrebnú priľnavosť ku kovom, takže voda je okamžite vytesnená. Výborný na mazanie reťazí na väčšinu bežných podmienok. Veľkosť balenia je 100 ml alebo 400 ml a stojí 4.80 €. Viac informácií TU.Brunox Turbo Clean


Predtým, než niečo namažeme, je potrebná v prvom rade očista. Na extrémne znečistené časti poslúži Brunox Turbo Clean. Je to bezacetónový prípravok, ktorý poslúži ideálne na znečistené reťaze, kazety, bzrdové systémy a pod. Dokáže odstrániť organické aj minerálne nečistoty. Odstraňuje aj vlhkosť a bez zvyškov sa odparí. Veľkosť balenia je 500 ml a stojí 9.95 €. Viac informácií TU.

Starostlivosť o bike je jedna zo základných činností, ktorým by sme mali venovať väčší dôraz, ak chceme, aby nám všetko fungovalo na 100 %. O to viac, ak jazdíme aj v náročnom teréne, kde sa prejavia všetky nedostatky zanedbanej údržby, najmä na poste pohonu a odpruženia. Spoločnosť Brunox ponúka zaujímavý sortiment čistiacich a mazacích prostriedkov pre tento účel, kde zaujme napr. spomínaný RockShox Deo, ponúkajúci univerzálnu starostlivosť o tesnenia, ale taktiež aj o kĺbové súčasti. Neobsahuje pritom silikón a dokonca je priamo odporúčaný spoločnosťou RockShox. Ohľadom detailnejších informácií o jednotlivých výrobkoch navštívte stránky brunox.cz.
report_problem Našiel si v texte chybu?

Podobné články

Ako pripraviť a udržať bike pojazdný - tipy na výbavu PR článok

Ako pripraviť a udržať bike pojazdný - tipy na výbavu

Správna starostlivosť o bicykel vie jeho životnosť zásadne predĺžiť. Okrem pravidelného servisu k tomu patrí aj čistenie.
Mazivá do extrémnych a nepriaznivých podmienok

Mazivá do extrémnych a nepriaznivých podmienok

Nenechávate sadať prach na bicykel v nepriaznivom, či zimnom počasí? Pozreli sme sa na mazivá do ťažkých podmienok, ktoré si plnia svoju hlavnú úlohu na výbornú.
Video: Základ pre správny chod bicykla play_arrow

Video: Základ pre správny chod bicykla

V dnešnej dobe už nájdete doslova nekonečné spektrum prípravkov na základnú údržbu. Dnes si ukážeme základ v rámci mazania, ktorý sa hodí mať v domácom servise.
keyboard_arrow_up