Answer – rukavice a doplnky, jednoducho a účelne

Answer – rukavice a doplnky, jednoducho a účelne

PR článok

Answer je spoločnosť, ktorá sa zameriava v prvom rade na MTB doplnky a najvýraznejšie v segmente gravity disciplín. V ponuke nechýbajú riadítka, predstavce, gripy, pedále a taktiež sa veľmi výrazne zameriavajú na bikové rukavice.

Rukavice


Správne rukavice by mali vydržať aj menej šetrné zaobchádzanie a nerozsypať sa po pár pracích cykloch. Pritom ale musia poskytnúť dostatočný cit pre ovládanie. Práve tieto 2 vlastnosti sa snaží Answer dokonale mixovať a výsledkom je napr. model WON. Ten zaujme ako technicky nadaných XC jazdcov vďaka svojej priedušnosti a ľahkosti, tak aj fanúšikov AM jazdenia.

Answer WON

Ľahké, dokonale padnúce a výborne odvetrané – to sú hlavné devízy modelu WON. Nechýba anatomicky predvarované zahnutie prstov a fleec na povrchu pre utieranie potu. Dlaň je tvorená odolným materiálom Amara na prstoch doplnená o silikón pre dokonalý grip. Navyše, materiál na prstoch si veľmi dobre rozumie aj s displejmi dotykových telefónov. Rukavice sú dostupné v 4 farebných prevedeniach. Cena je 30 € a viac informácií nájdete TU.

Riadítka


Hlavnou filozofiou je jednoduchý koncept. Riadítka musia byť najsilnejšie v mieste, ktoré je najviac namáhané. Odpoveďou je použitie technológie ProTAPERED, čo v praxi znamená premenlivú hrúbku steny. Vďaka tomu sú pevné na to najdrsnejšie zaobchádzanie, ale pritom dostatočne ľahké.

Answer ProTAPER 720 AM

Riadítka na all-mountain v šírke 720 mm z hliníka série 7050. Poriadne tuhé s hmotnosťou 315 g. Na výber 3 možnosti „zdvihu“, teda 12,7 mm, 25,4 mm a 50,8 mm. Horné zahnutie 4 stupne a spätné na hodnote 8 stupňov. Dostupné v čiernej, bielej, modrej a žltej. Cena je 55 € a viac informácií nájdete TU.

Predstavce


Aj v tomto prípade je kladený dôraz najmä na jednu podstatnú vec – výdrž. Predstavce samozrejme nie sú žiadne ťažítka, ale ich hlavným cieľom je, aby vydržali na 100 percent plniť svoju funkciu po dlhú dobu.

Answer DJ

Silný a najmä odolný aj pre to najťažšie použitie s výškou 35 mm a zo zliatiny 7075. Dostupný v dĺžkach 35 a 50 mm, samozrejme jedine pre oversized rozmer 31,8 mm. Hmotnosť 210 a 250 g podľa dĺžky a viacero farebných prevedení: biela, čierna, červená, žltá. Cena je 69 € a viac informácií nájdete TU.

Pedále


Jednoduché a účelné. Stačí iba nahodiť a zabudnúť, že ich tam vôbec máte. Práve to sú ideálne vlastnosti poriadneho AM pedálu. Taktiež je výhodou poriadne široká platforma a možnosť doladiť si grip pomocou pinov.

ROVE FR

Na podnety jazdcov bol vytvorený pedál ponúkajúci skutočne širokú základňu. Pedál má tiež nízky profil, aby nedochádzalo ku kontaktu s terénom a na každej strane 10 skrutiek pre čo najlepší grip. Tie sú samozrejme aj veľmi ľahko vymeniteľné. Hmotnosť páru je 467 g a sú dostupné v prevedení:  biela, čierna, zlatá, červená, metal. Cena je 89 € a viac informácií nájdete TU.

Gripy


Správne zvolený grip je veľmi dôležitý, pretože je to jedno z našich 3 spojení s bikom a práve toto spojenie je najviac zodpovedné za kontrolu v náročnom teréne. Answer sa opäť vidalo cestou jednoduchosti a účelnosti.

FALL LINE DH

Konštrukčným zámerom bolo vytvoriť gripy, ktoré poskytnú najlepšiu možnú kontrolu. Práve preto sú tenšie a z poriadne priľnavej gumy. Uchytenie pomocou dvojice skrutiek je zárukou, že zostanú stále na svojom mieste. Sú dostupné v 4 farebných prevedeniach. Cena je 25 € a viac informácií nájdete TU.

Jednoduchosť a účelnosť


Ako vidno, spoločnosť Answer stavia u svojich produktov na jednoduchosť a účelnosť. Hlavný dôraz sa kladie najmä na výdrž, ktorá je v súčasnosti slabinou mnohých značiek ženúcich sa iba za znižovaním hmotnosti. U rukavíc zase zaujme veľmi dobrý pomer ceny a kvality a tie svoje si vyberú ako vyznávači XC, tak aj gravity disciplín.
report_problem Našiel si v texte chybu?

Podobné články

Test: Prilba Alpina Roca – ľahká a priedušná enduro prilba, na ktorú sa rýchlo zvyká

Test: Prilba Alpina Roca – ľahká a priedušná enduro prilba, na ktorú sa rýchlo zvyká

Pri prvej návšteve bikeparku som rýchlo zistil, že klasická prilba nebude dobrý nápad. Preto som začal vyberať svoju prvú full face prilbu.
Výbava na trail a enduro - spoľahlivosť a univerzálnosť použitia PR článok

Výbava na trail a enduro - spoľahlivosť a univerzálnosť použitia

Pomaly prichádza skutočná jar a na trailoch sa to začína plniť cyklistami. Je dobré prekontrolovať si výbavu a pripraviť sa na prvé výjazdy. My tu máme pár vecí, ktoré sa vám môžu zísť.
Test: Pedále Squidworx – navoľ si farbu podľa svojho bicykla

Test: Pedále Squidworx – navoľ si farbu podľa svojho bicykla

Pedále s vymeniteľnou platformou a kovovými pinmi, ktoré poskytujú dostatočný grip v teréne. No a okrem toho si ich viete dokonale vyladiť.
keyboard_arrow_up