Answer – rukavice a doplnky, jednoducho a účelne

Answer – rukavice a doplnky, jednoducho a účelne

PR článok

Answer je spoločnosť, ktorá sa zameriava v prvom rade na MTB doplnky a najvýraznejšie v segmente gravity disciplín. V ponuke nechýbajú riadítka, predstavce, gripy, pedále a taktiež sa veľmi výrazne zameriavajú na bikové rukavice.

Rukavice


Správne rukavice by mali vydržať aj menej šetrné zaobchádzanie a nerozsypať sa po pár pracích cykloch. Pritom ale musia poskytnúť dostatočný cit pre ovládanie. Práve tieto 2 vlastnosti sa snaží Answer dokonale mixovať a výsledkom je napr. model WON. Ten zaujme ako technicky nadaných XC jazdcov vďaka svojej priedušnosti a ľahkosti, tak aj fanúšikov AM jazdenia.

Answer WON

Ľahké, dokonale padnúce a výborne odvetrané – to sú hlavné devízy modelu WON. Nechýba anatomicky predvarované zahnutie prstov a fleec na povrchu pre utieranie potu. Dlaň je tvorená odolným materiálom Amara na prstoch doplnená o silikón pre dokonalý grip. Navyše, materiál na prstoch si veľmi dobre rozumie aj s displejmi dotykových telefónov. Rukavice sú dostupné v 4 farebných prevedeniach. Cena je 30 € a viac informácií nájdete TU.

Riadítka


Hlavnou filozofiou je jednoduchý koncept. Riadítka musia byť najsilnejšie v mieste, ktoré je najviac namáhané. Odpoveďou je použitie technológie ProTAPERED, čo v praxi znamená premenlivú hrúbku steny. Vďaka tomu sú pevné na to najdrsnejšie zaobchádzanie, ale pritom dostatočne ľahké.

Answer ProTAPER 720 AM

Riadítka na all-mountain v šírke 720 mm z hliníka série 7050. Poriadne tuhé s hmotnosťou 315 g. Na výber 3 možnosti „zdvihu“, teda 12,7 mm, 25,4 mm a 50,8 mm. Horné zahnutie 4 stupne a spätné na hodnote 8 stupňov. Dostupné v čiernej, bielej, modrej a žltej. Cena je 55 € a viac informácií nájdete TU.

Predstavce


Aj v tomto prípade je kladený dôraz najmä na jednu podstatnú vec – výdrž. Predstavce samozrejme nie sú žiadne ťažítka, ale ich hlavným cieľom je, aby vydržali na 100 percent plniť svoju funkciu po dlhú dobu.

Answer DJ

Silný a najmä odolný aj pre to najťažšie použitie s výškou 35 mm a zo zliatiny 7075. Dostupný v dĺžkach 35 a 50 mm, samozrejme jedine pre oversized rozmer 31,8 mm. Hmotnosť 210 a 250 g podľa dĺžky a viacero farebných prevedení: biela, čierna, červená, žltá. Cena je 69 € a viac informácií nájdete TU.

Pedále


Jednoduché a účelné. Stačí iba nahodiť a zabudnúť, že ich tam vôbec máte. Práve to sú ideálne vlastnosti poriadneho AM pedálu. Taktiež je výhodou poriadne široká platforma a možnosť doladiť si grip pomocou pinov.

ROVE FR

Na podnety jazdcov bol vytvorený pedál ponúkajúci skutočne širokú základňu. Pedál má tiež nízky profil, aby nedochádzalo ku kontaktu s terénom a na každej strane 10 skrutiek pre čo najlepší grip. Tie sú samozrejme aj veľmi ľahko vymeniteľné. Hmotnosť páru je 467 g a sú dostupné v prevedení:  biela, čierna, zlatá, červená, metal. Cena je 89 € a viac informácií nájdete TU.

Gripy


Správne zvolený grip je veľmi dôležitý, pretože je to jedno z našich 3 spojení s bikom a práve toto spojenie je najviac zodpovedné za kontrolu v náročnom teréne. Answer sa opäť vidalo cestou jednoduchosti a účelnosti.

FALL LINE DH

Konštrukčným zámerom bolo vytvoriť gripy, ktoré poskytnú najlepšiu možnú kontrolu. Práve preto sú tenšie a z poriadne priľnavej gumy. Uchytenie pomocou dvojice skrutiek je zárukou, že zostanú stále na svojom mieste. Sú dostupné v 4 farebných prevedeniach. Cena je 25 € a viac informácií nájdete TU.

Jednoduchosť a účelnosť


Ako vidno, spoločnosť Answer stavia u svojich produktov na jednoduchosť a účelnosť. Hlavný dôraz sa kladie najmä na výdrž, ktorá je v súčasnosti slabinou mnohých značiek ženúcich sa iba za znižovaním hmotnosti. U rukavíc zase zaujme veľmi dobrý pomer ceny a kvality a tie svoje si vyberú ako vyznávači XC, tak aj gravity disciplín.
report_problem Našiel si v texte chybu?

Podobné články

Vianočné darčeky pre enduro jazdca - malá inšpirácia pre vás PR článok

Vianočné darčeky pre enduro jazdca - malá inšpirácia pre vás

Dalo by sa povedať, že v prípade kategórie enduro je takmer všetko spotrebný materiál, ktorý treba z času na čas vymeniť. A rovnako vždy spraví radosť nový dres, prilba či sada na čistenie bicykla.
Novinky od Ghost: charizmatický Riot a celoodpružený Lector FS

Novinky od Ghost: charizmatický Riot a celoodpružený Lector FS

Či už obľubujete trailové jazdenie, enduro alebo fandíte maratónu a XC, potešujúcou novinou je predstavenie zásadných celoodpružených modelov od Ghost pre rok 2021.
Plášte na XC a trail – rýchlosť a potrebná istota PR článok

Plášte na XC a trail – rýchlosť a potrebná istota

Ak si radi strihnete preteky v štýle cross-country a preferujete spolu s tým aj ľahké jazdenie na traile, základnými požiadavkami sú predovšetkým nízky valivý odpor, odolnosť voči defektom a dostatočný grip. Máme pre vás niekoľko tipov.
keyboard_arrow_up