Zdroj: Facebook

Peter Sagan sa teší na Boru: Všetky ingrediencie sú nateraz správne namiešané pre úspešnú budúcnosť

V prvý augustový deň sa zoficiálnili vyše mesiaca trvajúce dohady o prestupe elitného slovenského cyklistu Petra Sagana do tímu Bora-Hansgrohe. Po potvrdení tejto informácie vedením ambiciózneho nemeckého družstva urobil to isté aj úradujúci majster sveta prostredníctvom facebooku.

"S veľkým potešením môžem oficiálne oznámiť, že od roku 2017 sa stanem súčasťou tímu Bora-Hansgrohe. Rád by som poďakoval vedeniu tímu, ako aj hlavným sponzorom BORA a Hansgrohe za ich dôveru, ktorú mi preukázali, a tiež za posilnenie ich záujmov v cyklistike. Prechod k najvyššej kategórii WorldTour a stanovenie ambicióznych cieľov je pre nás prioritou. Verím, že Bora-Hansgrohe je pre mňa ten pravý tím, aby som nadviazal na moje úspechy v tíme Tinkoff z uplynulých dvoch rokov," uviedol Peter Sagan na svojom verifikovanom facebookovom profile.

Spoločne s päťnásobným víťazom bodovacej súťaže na Tour de France do Bory z tímu Tinkoff oficiálne prestupujú aj Saganov starší brat Juraj, ďalší dvaja Slováci Erik Baška a Michael Kolář a tiež Saganov oddaný poľský domestik Maciej Bodnar.

"S novým tímom zdieľame rovnakú filozofiu a odhodlanie. Myslím si, že všetky ingrediencie sú nateraz správne namiešané pre úspešnú budúcnosť. Viacero mojich verných priateľov a spolupracovníkov z tímu Tinkoff sa ku mne pripojí aj v Bora-Hansgrohe, čo pomôže zabezpečiť, že naďalej bude okolo mňa postavený silný tím," pokračoval Peter Sagan. Nezabudol pripomenúť, že sezóna 2016 sa zďaleka nekončí a on má ešte v drese tímu Tinkoff niekoľko zaujímavých pretekov pred sebou.

"Stále na sebe nosím farby Tinkoff, ktoré sa budem snažiť ctiť v každých nadchádzajúcich pretekoch, na ktorých ešte budem štartovať. Rád by som poďakoval Olegovi Tiňkovovi za jeho podporu a príležitosti, ktoré som dostal ako súčasť jedného z najlepších svetových profesionálnych cyklistických tímov. Aj keď Oleg koncom roka 2016 odíde z prostredia cyklistiky, jeho odkaz bude naďalej žiť," doplnil Sagan na facebooku.

Prvé dohady o Saganovom prestupe z tímu Tinkoff do Bory sa objavili už koncom júna v belgických médiách. Počas Tour de France Oleg Tiňkov pre slovenské aj české médiá niekoľkokrát opakovane vyzradil, že jeho tímový klenot Peter Sagan spojil svoju budúcnosť so zoskupením Bora-Hansgrohe. Extravagantný Rus, ktorý sa koncom tejto sezóny rozhodol vycúvať z proficyklistiky, tentoraz nezavádzal. "Peter už podpísal Bore, je to hotová vec. A dajú mu omnoho viac než mal u mňa. Ja som mu dával 4,5 milióna eur ročne, oni mu ponúkli šesť," povedal Oleg Tiňkov aj pre idnes.cz. Ak sa potvrdí informácia o šiestich miliónoch eur, Peter Sagan sa stane najlepšie zarábajúcim cyklistom na svete.

Nemecké družstvo v tejto sezóne ešte funguje pod názvom Bora-Argon 18 a disponuje len pro-kontinentálnou licenciou. Aj vďaka príchodu Sagana sa však očakáva, že od budúceho roka získa od Medzinárodnej cyklistickej únie (UCI) najvyššiu licenciu pre preteky WorldTour. Na nedávnej cyklistickej fieste Tour de France Bora-Argon 18 neobstál najhoršie. V konkurencii 22 tímov obsadil 15. priečku a jeho pretekár pre celkovú klasifikáciu Emanuel Buchmann skončil na 21. mieste.

Príchod Petra Sagana na tri roky počnúc sezónou 2017 skomentoval výkonný riaditeľ tímu Bora-Hansgrohe Thorsten Klapproth takto: "Týmto sme učinili prvý krok k tomu, aby sme boli konkurencieschopní na najvyššom leveli cestnej cyklistiky - pretekoch WorldTour. Chceme byť celosvetovou jednotkou a podpísanie súčasnej jednotky medzi jazdcami pre náš tím je v tomto smere správne rozhodnutie."

[Foto na úvode: Facebook]

report_problem Našiel si v texte chybu?
SITA
© 2022, Autorské práva SITA a.s. a uvedené agentúry.
Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.
Páči sa ti tento článok? thumb_up2thumb_down report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Momentálne sa tu nenachádza žiaden komentár. Môžeš však zanechať Tvoj komentár.

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Formulár sa odosiela
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Peter Sagan - čo sa s ním deje?

Peter Sagan - čo sa s ním deje?

Možno si, ako veľká časť ľudí, čo sledujú Petra Sagana, kladiete v poslednom čase tú istú otázku. Ale zrejme by bolo lepšie pýtať sa inak...
Video: Finále Okolo Slovenska 2021 - Sagan, zákulisie a falošný Froome play_arrow

Video: Finále Okolo Slovenska 2021 - Sagan, zákulisie a falošný Froome

Veľkolepé finále najsilnejšieho ročníka Okolo Slovenska v histórii. Uži si zmätok a tlačenicu po dojazde, pohľad do tváre svetových hviezd a milý omyl s falošným Froomom.
Patrí Sagan do starého železa? Kedy profíci ako on skončili?

Patrí Sagan do starého železa? Kedy profíci ako on skončili?

Patrí náš Peter Sagan už do "starého železa"? V akom veku skončili profesionálnu kariéru podobní jazdci v minulosti?
keyboard_arrow_up