Zdroj: zdroj: facebook

Martin Velits pôjde na Vueltu v zostave Etixxu

Slovenský cyklista Martin Velits figuruje v 9-člennej zostave tímu Etixx-Quick Step na nadchádzajúce preteky Okolo Španielska. Martin Velits by mal byť jediným Slovákom v pelotóne. Populárna Vuelta sa začne v sobotu 20. augusta a potrvá do nedele 11. septembra. Prvou etapou bude tímová časovka na 27,8 km z Ourense Termal / Balneario de Laias -do Parque Náutico Castrelo de Miňo.

Etixx-Quick Step posiela do boja na španielske cesty túto medzinárodnú ekipu: Maxime Bouet (Fr.), Gianluca Brambilla (Tal.), David De La Cruz (Šp.), Yves Lampaert, Gianni Meersman, Pieter Serry (všetci Belg.), Zdeněk Štybar (ČR), Niki Terpstra (Hol.) a Martin Velits (SR). Tridsaťjedenročný M. Velits sa na Vuelte zúčastní už po siedmy raz a tretí rok po sebe. Zatiaľ najvyššie v celkovej klasifikácii skončil hneď vo svojej premiére v roku 2008 na 73. mieste.

"Máme silnú zostavu schopnú konkurovať do akéhokoľvek terénu. Bude to tvrdá Vuelta, ale s tým sme rátali. Budeme atakovať a snažiť sa o nejaké pekné výsledky. Plán pre každú etapu je rozdielny. Verím, že za našu prácu budeme odmenení," povedal športový riaditeľ Rik van Slycke v tlačovej správe tímu Etixx-Quick Step.

[Foto na úvode: zdroj: facebook]

report_problem Našiel si v texte chybu?
SITA
© 2022, Autorské práva SITA a.s. a uvedené agentúry.
Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.
Páči sa ti tento článok? thumb_up2thumb_down report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Momentálne sa tu nenachádza žiaden komentár. Môžeš však zanechať Tvoj komentár.

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Formulár sa odosiela
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Video: Martin Velits - svetové prvenstvo oblečenia Isadore play_arrow

Video: Martin Velits - svetové prvenstvo oblečenia Isadore

Ako ťažké je pre profesionálneho cyklistu rozbiehať vlastnú firmu, čo bol po oblečení druhý najlepší nápad na podnikanie a prečo vyzerá oblečenie Isadore, ako vyzerá?
Tip na výlet: Mesto Girona - španielsky raj pre cyklistov

Tip na výlet: Mesto Girona - španielsky raj pre cyklistov

Zaslúži si Girona toto pomenovanie? Ako dopadla moja prvá návšteva? V čom je toto miesto iné od najznámejších cyklodestinácií v Európe?
Skončil sa 74. ročník slávnej a náročnej Vuelty – čo sa udialo?

Skončil sa 74. ročník slávnej a náročnej Vuelty – čo sa udialo?

Aj keď sa mnohí z nás už sústredia na majstrovstvá sveta a vrchol sezóny videli v Tour de France, predsa len nehodno opomenúť také podujatie, akým je Vuelta. 21 etáp s náročným profilom aj tento rok prinieslo mnohé momenty, ktoré sa zapíšu do histórie cyklistiky.
keyboard_arrow_up