Zdroj: zdroj: facebook

Martin Velits pôjde na Vueltu v zostave Etixxu

Slovenský cyklista Martin Velits figuruje v 9-člennej zostave tímu Etixx-Quick Step na nadchádzajúce preteky Okolo Španielska. Martin Velits by mal byť jediným Slovákom v pelotóne. Populárna Vuelta sa začne v sobotu 20. augusta a potrvá do nedele 11. septembra. Prvou etapou bude tímová časovka na 27,8 km z Ourense Termal / Balneario de Laias -do Parque Náutico Castrelo de Miňo.

Etixx-Quick Step posiela do boja na španielske cesty túto medzinárodnú ekipu: Maxime Bouet (Fr.), Gianluca Brambilla (Tal.), David De La Cruz (Šp.), Yves Lampaert, Gianni Meersman, Pieter Serry (všetci Belg.), Zdeněk Štybar (ČR), Niki Terpstra (Hol.) a Martin Velits (SR). Tridsaťjedenročný M. Velits sa na Vuelte zúčastní už po siedmy raz a tretí rok po sebe. Zatiaľ najvyššie v celkovej klasifikácii skončil hneď vo svojej premiére v roku 2008 na 73. mieste.

"Máme silnú zostavu schopnú konkurovať do akéhokoľvek terénu. Bude to tvrdá Vuelta, ale s tým sme rátali. Budeme atakovať a snažiť sa o nejaké pekné výsledky. Plán pre každú etapu je rozdielny. Verím, že za našu prácu budeme odmenení," povedal športový riaditeľ Rik van Slycke v tlačovej správe tímu Etixx-Quick Step.

[Foto na úvode: zdroj: facebook]

report_problem Našiel si v texte chybu?
SITA
© 2021, Autorské práva SITA a.s. a uvedené agentúry.
Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.
Páči sa ti tento článok? thumb_up2thumb_down report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Momentálne sa tu nenachádza žiaden komentár. Môžeš však zanechať Tvoj komentár.

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Skončil sa 74. ročník slávnej a náročnej Vuelty – čo sa udialo?

Skončil sa 74. ročník slávnej a náročnej Vuelty – čo sa udialo?

Aj keď sa mnohí z nás už sústredia na majstrovstvá sveta a vrchol sezóny videli v Tour de France, predsa len nehodno opomenúť také podujatie, akým je Vuelta. 21 etáp s náročným profilom aj tento rok prinieslo mnohé momenty, ktoré sa zapíšu do histórie cyklistiky.
Pripravte si svoje tipy, Vuelta začína už tento víkend!

Pripravte si svoje tipy, Vuelta začína už tento víkend!

Sezóna cestnej cyklistiky vyvrcholí v septembri tak v podobe etapových pretekov La Vuelta, ako aj majstrovstvami sveta v anglickom Yorkshire. Práve španielske podujatie rozhodne o novom nositeľovi červeného dresu. Kto ním bude?
Decembrová Mallorca alebo sústredenie v spoločnosti Kulhavého, Hynka či Cinka

Decembrová Mallorca alebo sústredenie v spoločnosti Kulhavého, Hynka či Cinka

V rámci zimnej prípravy som nedávno absolvoval sústredenie na Mallorce, kde som mal príležitosť trénovať bok po boku so špičkovými svetovými bikermi.
keyboard_arrow_up