Majstrovstvá SR v časovke družstiev - fotografie a výsledky

Majstrovstvá SR v časovke družstiev - fotografie a výsledky

V obci Teplička nad Váhom sa minulú nedeľu konali Majstrovstvá SR v časovke družstiev. O titul majstra pritom súťažili cyklisti od žiackych až po kategóriu mužov. Preteky v kategórií kadetiek, junioriek a žien sa však pre nízky počet prihlásených neuskutočnili.

Kategórie juniorov, kadetov, starších žiakov aj žiačok ovládli pretekári CyS Akadémie Petra Sagana, iba medzi mladšími žiakmi prepustili pozíciu MŠK Žiaru nad Hronom. V žiackych kategóriách pritom štartovalo najviac tímov, u dievčat 8 a u chlapcov 9 a 7. Víťazky najmladšej kategórie žiačok (Zuzana Michaličková a Tereza Kurnická) pritom mali na 9 km trati priemernú rýchlosť 40,7 km/h. Víťazi kategórie starších žiakov z CySu (Jakub Slivka, Martin Svrček, Adrian Patay a Dávid Vavřinek) mali na 23 km dlhej trati priemernú rýchlosť 42,7 km/h.V kategórií mužov sa na štart 44 km dlhej trate postavili iba 4 tímy, z toho dva z Dukly Banská Bystrica. Nakoniec si medailu zavesili na krk všetci Dukláci. Zvíťazil tím Dukla Banská Bystrica 1 v zložení Patrik Tybor, Juraj Bellan, Maroš Kováč a Jozef Palčák, pred Duklou Banská Bystrica 2 v zložení Martin Mahďar, Juraj Lajcha, Tomáš Harag a Ján Andrej Cully, z bronzu sa tešili ešte aj Kristián Zimány, Vladimír Kováčik, ktorí posilnili tím CK Witzenman Vlkanová s Tomášom Nagyom a Dominikom Špilákom.A na záver ešte jedna dobrá rada pre súťaženia chtivých cyklistov: ak si muž a chceš sa na majstráku umiestniť tak, ako by si sa v pretekoch jednotlivcov nikdy neumiestnil, skús budúci rok s kamarátmi práve tímovú časovku. Tento rok by ste horšie ako piaty neskončili. No a ak si žena a zoženieš si na štart aj súperky, tak máš bedňu istú.

Kompletné výsledky si môžete pozrieť TU.
report_problem Našiel si v texte chybu?
Zigo (Martin Bolo)
Páči sa ti tento článok? thumb_up1thumb_down comments 4 komentáre report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Formulár sa odosiela
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Základný strečing pre cyklistu - znovuzrodenie po výjazde

Základný strečing pre cyklistu - znovuzrodenie po výjazde

Bolí ťa po jazde chrbát, krk alebo nohy? Strečing cyklistom pomáha, mám to odskúšané.
Ako by vyzeral najlepší cesťák z MTBIKER shopu?

Ako by vyzeral najlepší cesťák z MTBIKER shopu?

Ako by vyzeral cestný bicykel, ak by ste vyhrali prvú cenu, ktorou je neobmedzený rozpočet v MTBIKER shope? Bol by takýto cesťák zásadne lepší od bežných?
Minerálny olej vs. brzdová kvapalina DOT - čo je lepšie?

Minerálny olej vs. brzdová kvapalina DOT - čo je lepšie?

Pokiaľ sa trochu orientujete v ponuke hydraulických bŕzd, určite ste postrehli, že niektorí výrobcovia používajú minerálny olej a iní zase brzdovú kvapalinu. Je niečo z toho lepšie?
keyboard_arrow_up