Test: Montážny stojan Cyclo Tools - ideálna voľba na domáci i profesionálny servis

Test: Montážny stojan Cyclo Tools - ideálna voľba na domáci i profesionálny servis

-413 komentárov

Patrk 17.10.2016 30 fotografií   Cyklistika Servis Horska Cyklistika Cestna Cyklistika Test

Montážny stojan je medzi bikermi čoraz žiadanejší produkt. Na trhu je mnoho značiek a verzií montážnych stojanov s rôznymi funkciami. Do MTBIKER centra v Hrádku sa nám dostal na test stojan od anglickej značky Cyclo Tool resp. Weldtide. Na stojane sme vykonávali rôzne jednoduchšie či zložitejšie servisné úkony a samozrejme sme s jeho pomocou skladali nové bicykle.

 

Montážny stojan je neoddeliteľnou súčasťou vybavenia na servis. Nie je to len preto, že nám uľahčuje rôzne nastavenia a úpravy na bicykli, ale môžeme ho využívať napríklad na umývanie, mazanie a na servis vidlice. Stojan sa dodáva v rôznych variantoch - úchyt na pracovný stôl, úchyt na stenu, s pevným podstavcom alebo nami testovaná verzia s prenosným podstavcom tvoreným dvoma nožičkami.Stojan je potrebné pred použitím poskladať, pretože je kvôli preprave v krabici rozložený. Skladanie však nie je vôbec náročne a naviac je k stojanu detailný návod s jednotlivými krokmi. Najzaujímavejšou časťou stojana je “upínač“, pomocou ktorého uchytávame jednotlivé časti bicykla do stojana. Stačí ju jednoducho nasadiť na predpripravenú spodnú časť stojana a je pripravený na používanie. Stojan je z masívnej hliníkovej zliatiny a pri manipulácii pôsobí poctivým dojmom.Po celú dobu používania stojana mi vyhovoval spôsob upínania bicykla do stojana. Celý systém je citlivo odstupňovaný, čo zabezpečuje pevné uchytenie akejkoľvek sedlovky alebo časti bicykla. K stojanu je aj detailná fotodokumentácia o jeho fungovaní, i keď si myslím, že po chvíli s tým nebude mať problém nikto .Detail na otvorenú upínaciu časť

Vďaka svojej tuhosti, spoľahlivosti a skvelému fungovaniu je tento stojan možné použiť aj v profi servisoch. Je to vďaka možnosti otáčaniu o 360°. Tu je potrebná tuhosť a preto sa odporúča pevná ťažká platňa. Pre domáce použitie je vhodný variant na nožičkách, ktoré je možné kedykoľvek zbaliť alebo premiestniť na iné miesto. Ako bonus je na výber z možnosti uchytenia na stenu alebo na pracovný stôl. Tento stojan je vďaka svojmu príslušenstvu určený pre skutočne širokú škálu bikerov.Pohľad na otvorenú a zatvorenú upínaciu časť.Čeluste sa zacvakávajú pohodlne pomocou klikacieho mechanizmu, vďaka ktorému je možné presne nastaviť rozsah zovretia čelustí. Taktiež aj ich rozovretie je na manipuláciu jednoduché a veľmi rýchle.

Počas testovania nebolo stojanu čo vytknúť, teda až na jednu skutočnosť: hlavná teleskopická trubka je skoro kolmo k podlahe, čo čiastočne znižuje stabilitu pri ťažších servisných úkonoch ako je napríklad demontáž stredového zloženia Pressfit. Tento nedostatok dokáže odstrániť výber uchytenia na stenu, stôl, alebo na ťažkej platni. Prípadne stúpiť na jednu z nôh stojana . Inak musím uznať, že sa jedná o výborne fungujúci systém upínania bicykla skombinovaným s masívnou konštrukciou.

Spôsoby uchytenia bicykla:Vertikálne nastavenie hlavice
Držiak na náradie
K stojanu sa dá dokúpiť

  • Univerzálna úchytna hlavica na montažný stojan - 87.90 €
  • Úchyt na podlahu pre montážny stojan /bez univerzálnej hlavice/ - 93.80 €
  • Úchyt na stenu pre montážny stojan /bez univerzálnej hlavice/ - 22.10 €
  • Úchyt na pracovný stôl pre montážny stojan /bez univerzálnej hlavice/ - 22.10 €
  • Podnos na náradie na montážny stojan - 30.96 €
  • Náhradná gumová čeľusť - 7.10 €

Viac informácií nájdete na made4bike.sk.
 

Fotogaléria k článku

 

Testy a predstavenia produktov sa realizujú s produktami a materiálmi zapožičanými od dovozcu danej značky alebo z MTBIKER shopu. Ich obsah a záver je subjektívnym názorom autora.

Páči sa ti tento článok?

Článok je zle napísaný
V článku sú chyby
Nepáči sa mi obsah
Nepáčia sa mi predstavované produkty
Iné
Odoslať

Podobné články

Komentáre

RANDAL 17.10.2016 (18:45)

21


Za cenu toho podnosu na naradie tu ma vacsina Lidl stojan,ktory beznemu cloveku uplne staci.

 
pa3km RANDAL 18.10.2016 (10:41)

0


Odbobne stojany na amazone stoja cca 60€ vratane prepravy. Toto je podla mna zbytocny luxus na doma

 
Patrk RANDAL 18.10.2016 (23:32)

-1


Máš pravdu, na základný servis alebo umývanie stačia lacnejšie varianty, ale hneď ako sa rozhodneš robiť niečo zložitejšie, oceniš tuhosť a všetko čo takýto stojan ponúka.

 
bengal 17.10.2016 (19:26)

1


Dobry den, chcel by som sa spytat, odkial je ten organier na naradie zaveseny na stene? Je z dreva ? Dakujem pekne

 
cervo bengal 18.10.2016 (10:34)

0


Ide o stenu z preglejky s 5 mm dierami kazdych 5 cm. Vyrobene na mieru, tu je to lepsie vidiet: http://foto.mtbiker.sk/Technika/2016/Bike_Canyon_Spectral_Al/20160409_171324.jpg

 
MINKY cervo 18.10.2016 (15:47)

0


OK, ale dá také niečo už kúpiť s navŕtanými dierami alebo ich treba pracne spraviť???

 
Kice MINKY 18.10.2016 (16:47)

0


Preglejku som nevidel, ale dá sa kúpiť dierovaný sololit. Kľúšové slovo pre hľadanie je "akulit". Tá preglejka sa mi ale páči viac.

 
cervo Kice 18.10.2016 (16:56)

1


Ten akulit ma velmi nizku nosnost a takisto ak pride do kontaktu s vyssou vlhkostou, rozsype sa. Preglejka (aspon 6 mm) udrzi uz aj tazsie veci na hacikoch, treba si ju vsak navrtat. Nam to robila specializovana firma, da sa to aj so sablonou doma s vrtackou ak je toho malo. Haciky sa daju kupit vo firmach, ktore maju haciky do dierovanych panelov (treba ale trafit roztec).

 
bengal cervo 18.10.2016 (15:50)

0


Ďakujem, ešte otazka - tie háčiky na ktorom je náradie zavesené sa dajú bežne kúpiť? alebo je to nejaka špecialitka? Dik MB

 
Kice bengal 18.10.2016 (16:50)

1


hľadaj display hooks for pegboard

 
emilbiker 18.10.2016 (00:12)

0


Stojan vyzerá veĺmi dobre ale cena je je pre bežného slováka poriadne prehnaná!!!

 
Olson 18.10.2016 (11:51)

0


Nedávno som kúpil stojan , za menej ako tretinu ceny tohto

 
MINKY 18.10.2016 (15:46)

0


mne môj z Lidlu tiež stačí, ale v niektorých prípadoch neudrží bike v nastavenej pozícii. možno sa len bojím ho viac pritiahnuť aby sa nedolámalo plastové uťahovanie...

 
Pridaj komentár