Pozvánka: Bike camp Filipa Polca a preteky Family DH Bachledka v Bachledovej doline

Pozvánka: Bike camp Filipa Polca a preteky Family DH Bachledka v Bachledovej doline

37 komentárov

redakcia 19.06.2017 15 fotografií   Bachledova Dolina Kemp Bicykel Horska Cyklistika Pozvanka Enduro Downhill

Bike camp v Bachledovej sa v komunite bikerov stal už malou tradíciou, toto leto sa pod vedením Filipa Polca v termíne 11. - 15. júla 2017 uskutoční už jeho siedmy ročník.

 

Na 5 dní sa v Ždiari stretnú fanúšikovia downhillu a endura, aby sa zdokonalili v jazdení, naučili novým trikom a zabavili s ľuďmi, ktorých spája nadšenie z rovnakého športu.Ako camp prebieha?


Camp v Bachledovej začína v utorok a končí v sobotu. Vyvrcholením sú sobotňajšie preteky Family DH Bachledka, na ktorých je možné vyhrať skvelé ceny. Účastníci campu sú ubytovaní v penzióne s plnou penziou, kde majú možnosť predĺžiť si pobyt a ostať v Bachledovej až do nedele. Večerný čas je trávený prednáškami o výžive, tréningu, starostlivosti o bike, prezeraním fotografií z tréningu i návštevou aquaparku. Bezpečnosť je prvoradá, povinná je preto integrálna prilba, zjazdový bicykel a chrániče. Kto ich nevlastní, môže si ich rezervovať v požičovni bike parku pre účastníkov campu s 20% zľavou.Pre koho je Bike camp určený a čo od neho čakať?


Na camp sa môžu prihlásiť cyklisti od 10 rokov, dôležité je, aby už mali skúsenosti s jazdou v horskom teréne. Zúčastňujú sa ho deti, stredoškoláci, dospeláci i rodičia s deťmi. Každý si nájde svoju partiu. Účastníci sa rozdelia do skupín podľa zručností. Skupinku tvorí 5-10 jazdcov a inštruktor, ktorý prispôsobuje tréning ich schopnostiam. Trénuje sa prejazd vlnami, ťažkým terénom, zákrutami i skoky. Tréning prebieha v Bike parku Bachledka na trasách rôznej náročnosti. Jazdci sa zlepšujú každým dňom, hlavne začiatočníci spravia za camp veľký pokrok. Skúsení jazdci zase vylepšia štýl, rýchlosť a techniku. Posledný deň je venovaný pretekom a prípravami naň. Naučia sa, ako si správne obhliadnuť trasu, zvoliť správny štýl, techniku a stratégiu, aby ho absolvovali s najlepším výsledkom. Nakoniec je jedno, koľko má kto rokov alebo skúseností, každý si na campe nájde to svoje. Bonusom je krásne prostredie, pekný penzión, super tričko, štýlové fotky z jazdenia a noví priatelia.Prihlásiť sa naň môžete na tomto odkaze.
 

Fotogaléria k článku

 

Páči sa ti tento článok?

Článok je zle napísaný
V článku sú chyby
Nepáči sa mi obsah
Nepáčia sa mi predstavované produkty
Iné
Odoslať

Podobné články

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Komponenty ~ Prešmykače ~ Cestné)

Komentáre

jaso3 21.06.2017 (23:04)

0


Boli ste niekto v minulych rokoch? Aky vekovy priemer tam chodi?

 
skibachledova jaso3 26.06.2017 (18:53)

0


Dobrý deň, povedala by som že tam máme 3 skupiny ľudí. Deti okolo 10-13 rokov - ktoré chcú robiť DH a trénujú skôr začiatočnícky. Mládež okolo 15-18 ktorá už chodieva aj na súťaže, ale chce sa zlepšovať - to je väčšinou ta najzdatnejšia skupina. Potom MTB - Enduro jazdci, ktorí nejazdia SPDH, ale Enduro a MTB maratóny a chcú si zlepšiť techniku vekovo okolo 30-50. Cez deň jazdia všetci so svojou skupinkou, večer starší na pivku, deti behajú po izbe a zabávajú sa po svojom (ak ešte vládzu

 
don281 25.06.2017 (09:37)

0


Nazdar bol tam niekto ako to tam v celku funguje ma niekto skusenosti...?

 
skibachledova don281 26.06.2017 (19:11)

0


Dobrý deň, nikto tu nereagoval, tak skúsim vysvetliť viac z pohľadu organizátora.
Inak recenzie od iných účastníkov môžete dostať na našom FB alebo FB Filipa Polca (hlavný tréner). Prvý deň začíname stretnutím v penzióne okolo 11tej, ubytovaním a ideme do bike parku. Po predstavení sa pokúsia inštruktori rozdeliť jazdcov do skupín podľa úrovne jazdenia. Každá skupinka potom napreduje svojím tempom (ak sa niekto cíti precenený - podcenený - preradí sa do inej skupiny). Každá má svojho trénera.
Celý camp je zameraný hlavne na zvládnutie techniky jazdy v teréne (nie vytrvalosť). Potom sa trénuje každý deň - raňajky - rozcvička -tréning - obed - tréning - večera - program (diskusia, kúpanie, pozeranie fotiek z jazdenia...). Každý deň sa trénuje niečo iné - zákruty, skoky, prejazd koreňmi, prejazd kamenným úsekom. Posledný deň je venovaný príprave na preteky - ako si obhliadnuť trať - na čo dať pozor, akú techniku zvoliť atď.
Starší účastníci majú voľnejší program (proste sa pridať môžete, ale nemusíte, večer dáte pivko s novými kamošmi). Neplnoletí sú pod dozorom trénerov. Máme aj rodinky - pári, ktoré chodia a napr. muž trénuje, žena a deti dovolenkujú a podobne. Tohto roku to máme v peknom penzióne Kamzík v Ždiari, tak sa znova zlepší komfort ubytovania. (Do bikeparku vozí účastníkov autobus, bicykle ostávajú uzamknuté a strážené v bikeparku)

 
perez 25.06.2017 (13:58)

0


Vyzerá to zaujímavo, ale trochu zmätočné promo. V názve kempu je Enduro, v texte zas že DH bike je podmienkou. A na fotkách zas jazdci s evidentne nie DH-čkom. Ale možno v tom mám chaos ja, za DH považujem dvojkorunky a zdvihy od 200.

 
skibachledova perez 26.06.2017 (19:22)

1


Je to DH/Enduro camp, ktorý je zameraný hlavne na techniku jazdy (skoky, vlny, zákruty, prejazd kamenným terénom, koreňmi atď.) Celopružený bicykel je veľmi vhodný i keď nie všetci ho majú. Kvôli bezpečnosti je odporúčaná integrálna prilba. Idete na vlastné riziko a pády sú pri tréningoch napr. skokov časté. O vhodnosti výbavy sa môžete podariť s hlavným trénerom (Filipom Polcom a napísať mu cez FB) aký bike máte, či je to ok... prípadne aj čo od campu čakáte a či to vaše očakávania splní, či vás to posunie smerom, ktorým by ste chceli alebo nie. K dispozícii je Vám aj plne vybavená požičovňa bikeparku, kde majú účastníci campu 20% zľavu.

 
don281 27.06.2017 (12:37)

0


Rad by som siel na ten kemp mam volne miesto v aute keby sa chcel niekto pridat....startujem z Hlohovca

 
Pridaj komentár