Pozvánka: Bike camp Filipa Polca a preteky Family DH Bachledka v Bachledovej doline

Pozvánka: Bike camp Filipa Polca a preteky Family DH Bachledka v Bachledovej doline

Bike camp v Bachledovej sa v komunite bikerov stal už malou tradíciou, toto leto sa pod vedením Filipa Polca v termíne 11. - 15. júla 2017 uskutoční už jeho siedmy ročník.

Na 5 dní sa v Ždiari stretnú fanúšikovia downhillu a endura, aby sa zdokonalili v jazdení, naučili novým trikom a zabavili s ľuďmi, ktorých spája nadšenie z rovnakého športu.Ako camp prebieha?


Camp v Bachledovej začína v utorok a končí v sobotu. Vyvrcholením sú sobotňajšie preteky Family DH Bachledka, na ktorých je možné vyhrať skvelé ceny. Účastníci campu sú ubytovaní v penzióne s plnou penziou, kde majú možnosť predĺžiť si pobyt a ostať v Bachledovej až do nedele. Večerný čas je trávený prednáškami o výžive, tréningu, starostlivosti o bike, prezeraním fotografií z tréningu i návštevou aquaparku. Bezpečnosť je prvoradá, povinná je preto integrálna prilba, zjazdový bicykel a chrániče. Kto ich nevlastní, môže si ich rezervovať v požičovni bike parku pre účastníkov campu s 20% zľavou.Pre koho je Bike camp určený a čo od neho čakať?


Na camp sa môžu prihlásiť cyklisti od 10 rokov, dôležité je, aby už mali skúsenosti s jazdou v horskom teréne. Zúčastňujú sa ho deti, stredoškoláci, dospeláci i rodičia s deťmi. Každý si nájde svoju partiu. Účastníci sa rozdelia do skupín podľa zručností. Skupinku tvorí 5-10 jazdcov a inštruktor, ktorý prispôsobuje tréning ich schopnostiam. Trénuje sa prejazd vlnami, ťažkým terénom, zákrutami i skoky. Tréning prebieha v Bike parku Bachledka na trasách rôznej náročnosti. Jazdci sa zlepšujú každým dňom, hlavne začiatočníci spravia za camp veľký pokrok. Skúsení jazdci zase vylepšia štýl, rýchlosť a techniku. Posledný deň je venovaný pretekom a prípravami naň. Naučia sa, ako si správne obhliadnuť trasu, zvoliť správny štýl, techniku a stratégiu, aby ho absolvovali s najlepším výsledkom. Nakoniec je jedno, koľko má kto rokov alebo skúseností, každý si na campe nájde to svoje. Bonusom je krásne prostredie, pekný penzión, super tričko, štýlové fotky z jazdenia a noví priatelia.Prihlásiť sa naň môžete na tomto odkaze.
report_problem Našiel si v texte chybu?
redakcia 
Páči sa ti tento článok? thumb_up3thumb_down comments 7 komentárov report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Formulár sa odosiela
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Pozvánka: Mesiac jún - leto začína nabitým kalendárom

Pozvánka: Mesiac jún - leto začína nabitým kalendárom

Jar máme takmer za sebou a dúfajme, že už aj teploty budú viac letné. Nabitý kalendár značí, že v júni sa bude vo veľkom pretekať.
Pozvánka: MTBIKER Hornonitrianska Enduro séria - pokračovanie v Jasenskej

Pozvánka: MTBIKER Hornonitrianska Enduro séria - pokračovanie v Jasenskej

Prvé kolo v Partizánskom máme úspešne za sebou. Poďme sa spolu pozrieť, čo nás čaká v Jasenskej doline.
Pozvánka: Scott Enduro Race 2023 v Kálnici - naložené preteky aj s festivalom

Pozvánka: Scott Enduro Race 2023 v Kálnici - naložené preteky aj s festivalom

Enduro preteky sú už dlhšie súčasťou BikeFestu v Kálnici a dnes sa pozrieme na novinky, ktoré si pre nás tento rok organizátori pripravili.
keyboard_arrow_up