Zdroj: Facebook: Marcel Kittel

Kittel prežíva obrovské sklamanie, pretože sa nestane víťazom bodovacej súťaže

13 komentáre

SITA 20.07.2017   Tour De France Cestna Cyklistika Marcel Kittel

V prvej alpskej etape zosadol z bicykla približne 90 km pred cieľom v čase, keď už podľa vlastných slov nemal šancu dôjsť v časovom limite do Serre-Chevalier.

 

"Mal som obrovskú túžbu a motiváciu získať zelený dres, teraz prežívam obrovské sklamanie. Dobehla ma neúprosná realita. Keď som mal na vrchole Col de la Croix de Fer stratu 18 minút za hlavným poľom, zosadol som z bicykla," cituje Marcela Kittela portál t-online.de.

Pád v pelotóne aj s Kittelom
Šprintérsky velikán tímu Quick-Step Floors sa už po 20 km mimoriadne náročnej etapy zaplietol do pádu a poranil si pravé rameno. Nebol to však hlavný dôvod jeho odstúpenia. "Spadol som, s tým sa nedalo nič robiť. Mám opuch, ale nič mimoriadne. Celkovo v posledných dňoch som sa však už necítil zdravotne dobre. Nazbieralo sa toho viac, nevládal som," skonštatoval Kittel.

Napriek smutnému a predčasnému koncu nebude 29-ročný rodák z Arrnstadtu spomínať na svoju siedmu Tour de France v zlom. Päť víťazných koncoviek si vysoko váži, veď s celkovým počtom 14 etapových triumfov sa stal najúspešnejším Nemcom v histórii, keď sa dostal pred legendu Erika Zabela (12). "Päť víťazstiev hreje. Nebolo by správne hovoriť, že odchádzam domov so zlým pocitom," dodal Kittel.

Nečakaným vycúvaním Kittela sa otvorila veľká šanca na zelený dres pre Michaela Matthewsa. Dvadsaťšesťročný Austrálčan sa pred TdF 2017 zastrájal, že túži po etapovom víťazstve a zároveň potrápi Petra Sagana v boji o zelený dres. Štyri dni pred koncom TdF má na konte dva etapové triumfy a zelený dres na dosah, keďže jeho náskok na čele bodovacej súťaže pred Nemcom Andrém Greipelom je 160 bodov. Matthewsovi v podstate stačí prísť do cieľa v Paríži.

"Po zisku 50 bodov za etapové víťazstvo som vedel, že som v hre o zelený dres. Snažil som sa preto o ďalších 20 bodov na rýchlostnej prémii a aj to mi vyšlo. Potom prišiel predčasný koniec Kittela a také niečo nikto rád nevidí. Škoda, mohol to byť medzi nami pekný súboj o zelený dres. Verím, že bude v poriadku," skonštatoval Matthews na webe Cyclingnews. Jeho tím Sunweb zareagoval na sociálnej sieti na Kittela nasledovne: "Takto sa tento boj nemal skončiť. Rýchlo sa uzdrav, Marcel!"

Po diskvalifikácii 5-násobného víťaza bodovacej súťaže Petra Sagana je zelený dres na TdF 2017 akoby zakliaty. Okrem Sagana a Kittela už v súťaži nie sú ani ďalší možní adepti na tento honor - Brit Mark Cavendish či Francúz Arnaud Démare. Všetko speje k tomu, že ani v tejto edícii slávnych pretekoch druhý najcennejší z dresov nezíska vyslovený šprintér, ale skôr univerzál schopný byť úspešný aj v dojazdoch do mierneho kopca. Presne taký je Matthews.


[Foto na úvode: Facebook: Marcel Kittel]

Páči sa ti tento článok?

Článok je zle napísaný
V článku sú chyby
Nepáči sa mi obsah
Nepáčia sa mi predstavované produkty
Iné
Odoslať
SITA

© 2020, Autorské práva SITA a.s. a uvedené agentúry.
Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.

Podobné články

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Bicykle ~ Cestné bicykle)

Komentáre

plusminus 20.07.2017 (13:30)

2


Kto vyhra zeleny dres?

TdF bezne: ten, kto nazbiera najviac bodov
TdF 2017: ten, kto pride do ciela..

(irony off)

 
duro0 plusminus 21.07.2017 (12:57)

2


TdF 2017: ten, kto pride do ciela a nevylucia ho

 
vanhalen 20.07.2017 (11:50)

0


Le Merde de france

 
Pridaj komentár