Test: Brzdové svetlo Sigma Sport BrakeLight - malá, no užitočná vec určená pre cestné bicykle

Test: Brzdové svetlo Sigma Sport BrakeLight - malá, no užitočná vec určená pre cestné bicykle

Je to už dosť dávno, keď som prvýkrát nad použitím brzdového svetla na bicykli začal premýšľať...

Bolo to v skupinovej jazde na ceste, kedy niekto predo mnou dostal chuť, si pre mňa z nepochopiteľného dôvodu pribrzdiť a ja som mal čo robiť, aby som nielen nenabral zozadu jeho, ale aby ani zozadu nikto nenabral mňa. Kto jazdí v háku, tak pozná ten pocit, keď hypnotizuje zadné koleso alebo zadnú brzdu bicykla pred sebou a snaží sa držať v čo najtesnejšom závese, no byť schopný včas spomaliť, ak ten pred ním začne brzdiť. Toto sú presne tie situácie, kedy by svetelný signál o brzdení bicykla pred vami dokázal veľmi pomôcť a včas odvrátiť krízové situácie spojené s nečakaným brzdením.Jedným z dostupných riešení je brzdové LED svetlo Sigma Sport BrakeLight. Výhodou tohto svetla je, že nepotrebuje žiadne káble, snímače, senzory alebo iné zbytočnosti. Vďaka jeho minimalistickej konštrukcii sa svetlo umiestňuje na klasickú zadnú ráfikovú brzdu, akú má drvivá väčšina cestných bicyklov. Svetlo je však možné použiť aj na mechanické kotúčové brzdy, no vtedy je umiestnené priamo na strmeni. Inštalácia je skutočne jednoduchá a podľa priloženého obrázkového návodu, ju zvládne naozaj každý. Budete k tomu potrebovať len imbusové kľúče a za 5 min. to máte hotové.Princíp funkcie tohto svetla je mechanický a aktivuje sa pri stláčaní čeľustí, medzi ktorými je umiestnené na samotnom brzdovom lanku. Svetlo má dostatočne silnú červenú LEDku, ktorá upozorní osobu alebo automobil idúcu za vami na to, že práve spomaľujete alebo zastavujete. O napájanie sa stará miniatúrna batéria CR 1025, ktorá je súčasťou dodávaného svetla. Samotné svetlo váži len zanedbateľných 7 gramov, jeho konštrukcia je vodeodolná a je teda možné ho použivať aj počas dažďa. Nevýhodou je, že nie je nijako prepojené s prednou brzdou a ak teda brzdíte prevažne len prednou brzdou, človek za vami o tom nebude včas vedieť.Na výber je farebných prevedení s cenou okolo 8 € a viac informácií nájdete na tomto odkaze.
report_problem Našiel si v texte chybu?
Páči sa ti tento článok? thumb_up7thumb_down comments 11 komentárov report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Test: Lezyne Micro Drive Pro 650 XL – šikovné svetlo s diaľkovým ovládaním

Test: Lezyne Micro Drive Pro 650 XL – šikovné svetlo s diaľkovým ovládaním

V súčasnosti je na trhu obrovské množstvo osvetlenia s rôznym určením, pričom sa výrobcovia predháňajú v tom, ako sa od konkurencie čo najviac odlíšiť. Nemecký výrobca Lezyne do svojej ponuky zaradil svetlá s možnosťou diaľkového ovládania.
Svetlá ako priorita pri zhoršenej viditeľnosti PR článok

Svetlá ako priorita pri zhoršenej viditeľnosti

Ak už teraz myslíte na mimosezónne dochádzanie do práce, kedy je skoro tma a domov prichádzate za šera, bez svetla to nepôjde. Možno sa inšpirujete z ponuky modelov, ktoré sme vybrali.
Bezpečnosť a jazda v noci – ponuka svetiel PR článok

Bezpečnosť a jazda v noci – ponuka svetiel

Na výjazdoch potrebujete byť videní a zároveň dostatočne vidieť na cestu pred sebou. Preto prinášame menší prehľad svetiel pre vaše bicykle.
keyboard_arrow_up