Predstavenie: Návleky VeloToze – gumené brnenie pre vaše tretry

Predstavenie: Návleky VeloToze – gumené brnenie pre vaše tretry

Nie je snáď lepší pocit ako mať nohy v suchu a teple. Ako toho dosiahnuť aj s letnými tretrami a v daždi? To sa dozviete, ak budete čítať ďalej.

Bežnou možnosťou, ako ochrániť nohy pred vodou a vetrom, je použitie návlekov na tretry. Na trhu nájdete množstvo vyhotovení od úpletových, zateplených, neoprénových, s membránou, no značka VeloToze však ponúka „tak trochu iné“ návleky, ktoré sú vyrobené komplet z elastického latexu, ktorý je veľmi účinný, čo sa týka zabránenia vniknutia vody alebo vetra do tretry. Premočené tretry napríklad od špliechajúcej vody z predného kolesa budú s týmito návlekmi minulosťou.Výnimočné návleky pre výnimočné príležitosti


Nejedná sa síce o návleky určené na každodenné nosenie, ale skôr na preteky, do najväčšieho nečasu alebo ako rezerva pribalená v batohu. Vzhľadom na ich nízku hmotnosť (cca 89 g) a minimálny objem, ich nie je problém prihodiť do batohu, dresu alebo podsedlovej kapsičky a vytiahnúť v prípade, keď vás zastihne búrka, alebo vás čaká dojazd z práce po mokrej vozovke.Izolácia pred mokrom a vetrom


Elastický materiál návlekov sa dokáže dokonale adaptovať povrchu akejkoľvek tretry, je maximálne aerodynamický a absencia akýchkoľvek otvorov, švov a zipsov, ochráni vaše chodidlo na 100% pred účinkami vlhka a vetra.Návleky VeloToze sa vyrábajú v rôznych farbách, ktoré budú ladiť so zvyškom vašej výstroje a dostupné sú aj vo viacerých vyhotoveniach, či už s vyššou alebo nižšou lýtkovou časťou. Ich nasadzovanie je pri správne zvolenej veľkosti pomerne jednoduché.

Vlastné skúsenosti


Čo sa týka reálnych skúseností, návleky som mal možnosť otestovať na zhruba 25 km výjazde po poriadne upršanom dni. Voda sa pod ne po celý čas jazdy nedostala, rovnako som nepociťoval, že by mi tretry prefukovalo. Návleky nie sú pre zimomravých jedincov a ja by som ich odporúčal skôr do teplôt nad 10°C alebo na výjazdy do jednej hodiny.Najväčšou slabinou latexu je však jeho náchylnosť na predratie a je lepšie sa vyvarovať zbytočným peším presunom. Pri presúvaní sa s bicyklom po betóne vykazovali návleky známky opotrebovania v miestach, kde prekrývali výstupky dezénu v oblasti špičky. Veľkou výhodou však bolo, že pri umývaní bicykla som s hadicou vystriekal rovno aj nohy bez akejkoľvek ujmy. Hoci návleky je možné nasadiť aj na MTB tretry, ich využitie by som skôr videl aj na cestnú cyklistiku, pre ktoré existuje aj verzia určená presne na cestné tretry.Cena týchto návlekov sa pohybuje od 19 € a viac informacii sa dozviete na tomto odkaze.
info
Testy a predstavenia produktov sa realizujú s produktami a materiálmi zapožičanými od dovozcu danej značky alebo z MTBIKER shopu. Ich obsah a záver je subjektívnym názorom autora.
report_problem Našiel si v texte chybu?
bimjeam (Marián Ľahký)
Páči sa ti tento článok? thumb_up5thumb_down comments 5 komentárov report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Formulár sa odosiela
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Test: Neoprén do zimy a špiny - rukavice a návleky Sportful

Test: Neoprén do zimy a špiny - rukavice a návleky Sportful

Mali by neoprén nosiť len potápači, alebo má čo ponúknuť aj cyklistom? Čím sú iné neoprénové návleky a rukavice?
Test: CRANKBROTHERS Mallet E Speedlace - premyslená tretra

Test: CRANKBROTHERS Mallet E Speedlace - premyslená tretra

Tretry s komfortom a bezpečnosťou na vysokej úrovni plné rôznych vychytávok alebo jednoducho premyslená topánka z každej strany.
Predstavenie pedálov Wahoo Speedplay - sú iné, ale aj lepšie?

Predstavenie pedálov Wahoo Speedplay - sú iné, ale aj lepšie?

Aký je rozdiel medzi klasickými cestnými pedálmi a novinkou od Wahoo, aké sú ich výhody a aký cyklista by mal nad nimi rozmýšľať?
keyboard_arrow_up