Zdroj: Facebook: Giro d'Italia

Budúcoročné Giro d'Italia prináša ďalšiu zápletku

2 komentáre

redakcia 01.12.2017   Cestna Cyklistika Tour De France Christopher Froome Preteky Giro D Italia Vuelta

Chris Froome potvrdil svoju účasť s pokusom o hattrick, úradujúci šampión Dumoulin zatiaľ ešte vyčkáva a štartuje sa v Jeruzaleme. Zaujímavá zápletka sa môže začať...

 

Anglický jazdec s africkými koreňmi Chris Froome tento rok dokázal po dlhom čase zopakovať unikátne double 2 víťazných Grand Tour po sebe víťazstvom na Tour de France a Vuelte. Ak sa mu podarí uspieť ma Gire, tak môže získať teda hattrick troch po sebe idúcich najvýznamnejších etapových pretekov, čo je naozaj výnimočný počin. A aby toho nebolo málo, plánuje následne aj účasť na Tour de France, kde má opäť s tímom SKY tie najvyššie ciele."Je to pre mňa jedinečná situácia, byť víťazom Tour de France aj Vuelty a mať príležitosť vybojovať prvenstvo vo všetkých Grand Tour v sérii," povedal 32-ročný rodák z keňského Nairobi.Obhajca celkového triumfu z roku 2017, Tom Dumoulin bol striedmejší vo vyjadrení. Na oficiálnej prezentácií budúcoročnej trasy najväčších talianskych pretekov 27-ročný Holanďan z tímu Sunweb zapózoval s víťaznou trofejou, a potom k svojmu programu povedal: "Viem už, ktoré preteky absolvujem, ale zatiaľ to nebudem prezrádzať. Stane sa tak 5. januára, keď máme tímovú prezentáciu, a tam oficiálne oznámime náš program. Takto si necháme ešte mesiac na kalkulovanie a možné zmeny."

Prvé dejstvo už v máji


Stoprvá edícia Giro d´Italia sa začne v piatok 4. mája časovkou v izraelskom Jeruzaleme a po 2 546 km vyvrcholí v nedeľu 27. mája kritériom v uliciach Ríma. Vôbec po prvý raz v histórii sa stane, že Giro d"Italia odštartuje na izraelskom území a preteky prestížnej Grand Tour (Giro d´Italia, Tour de France, Vuelta) sa presunú mimo Európu. Na trase bude osem horských dojazdov vrátane štyroch v záverečnom týždni pretekov. Chýbať nebude jedno z najstrmjších stúpaní na európskych cestách Monte Zoncolán v 14. etape, či tri alpské etapy s koncovkami na Prato Nevoso, Jafferau a Cervinii.

Jednoducho bude sa určite dať na čo pozerať a prípadný pokus Frooma môže tomu dodať zápletku navyše...


[Foto na úvode: Facebook: Giro d"Italia]

Páči sa ti tento článok?

Zďieľaj ho:
Buď naším fanúšikom:
Článok je zle napísaný
V článku sú chyby
Nepáči sa mi obsah
Nepáčia sa mi predstavované produkty
Iné
Odoslať

Podobné články

MTBIKER shop (Výber z produktov v kategórii Plášte a duše ~ Cesta a trekking ~ Cestné plášte):

Prejsť do shopu (Plášte a duše ~ Cesta a trekking ~ Cestné plášte)

Komentáre

iron.hide 01.12.2017 (12:30)

parada, tesim sa. Aj preto, lebo uz vtedy bude jar v plnom prude

 
janosik699 14.12.2017 (18:58)

ja sa obavam ze toto giro bude krvave , po tom co jeruzalem vyhlasili ako hlavne mesto izraela .....

 
Pridaj komentár