Práve prišla zima a my už o lete...

Práve prišla zima a my už o lete...

Bez ohľadu na to, či zima ešte príde alebo nie, v hlavách mnohých, (ale skôr asi všetkých) organizátorov sa občas mihne myšlienka, ktorá sa snaží zaujať a donútiť svojho pána o hlbšie zamyslenie. Každý človek, ktorý v minulosti okúsil organizátorský chlebíček pozná ten nepotlačiteľný chtíč niečo vylepšiť, niečo dotiahnuť ďalej, niečo zmeniť, urobiť inak... Naplniť očakávania každého jedného človiečika, ktorý sa len na okamih mihne na jeho akcii, postojí, zamyslí sa. Snaží sa vypočuť každú pripomienku, každé hlasné zamyslenie ktoré zachytí v návale povinností počas akcie a každý príspevok na webovom fóre.

Ale hlas ľudu je vševediaci. Vždy si nájde niečo čo by ešte šlo, alebo by mohlo, alebo by sa dalo...
A tak sme aj my v snahe niečo zlepšiť, niečo dotiahnuť ďalej, zahájili potrebné prípravy na akciu, ktorej termín je zatiaľ v nedohľadne, ale napriek tomu dosť blízko. Popísaného papiera nikdy nie je dosť, takže hromady povolení a súhlasov už začínajú kolovať po úradoch so snahou získať všetky potrebné pečiatky a podpisy.
S ohľadom na fakt, že snehu tu v „dolinách“ nemáme, mrazy tiež neudreli a blato je stále v priestore rozptýlené len v malých množstvách podmienky nám dovolili v zápale boja vyraziť do kopcov a porastov a hľadať. Hľadali sme niečo čím by sme uspokojili široké masy, ktoré sa budú v ten jeden deň potiť a snažiť sa nájsť a prekonať svoje hranice. Uspokojiť tých ktorý prídu len otestovať či by to zvládli, ale aj tých ktorý hľadajú svoje možnosti.
Popri mnohých iných veciach, ktoré je potrebné doriešiť sa stále do popredia derú otázky súvisiace hlavne s traťou. Kadiaľ by mala viesť, aká by mala byť náročná, aká dĺžka je tá správna, čo ešte zaradiť pre potešenie účastníka a čo už je príliš. A tak v snahe uspokojiť čo najširší okruh sme zvolili tri alternatívy.
Pre tých ktorý si to chcú len skúsiť, zažiť ten pocit, nechať sa strhnúť atmosférou chystáme trať primeranú ich možnostiam a potrebám. Spevnené povrchy, prejazdy s výhľadmi ktoré tých turisticky založených možno zaujmú natoľko, že zlezú v snahe zachytiť scenériu do krabičky na spomienky. Túto trať sme pripravili hlavne pre cyklistickú omladinu a tých, ktorý si netrúfajú vydať sa na trať polmaratónu. Záujem pozorovaný na minulých ročníkoch nás priviedol k myšlienke na hobby trať, tak tu ju máte.Pre tých ktorý už svoju premiéru absolvovali a hľadajú nové výzvy bude pripravená trasa ktorá dostatočne preverí ich možnosti a schopnosti. Overia si ako im to šľape v kopcoch, čo sa ešte dá vytiahnuť a na druhej strane preverí s akou svedomitosťou pristupovali k technickej príprave. Veď horský maratón nie je pre každého zábavou na voľný víkend. Keď už ste sa odhodlali preveriť svoje umenie, treba zistiť kam až ste schopný zájsť, čo treba zlepšiť a na čom treba popracovať. Treba však pre úplnosť podotknúť, že celá trasa je prejazdná a preverí bikerske schopnosti každého z Vás (fyzické aj technické) a nikde Vás nebudú čakať žiadne nečakané prekvapenia. Treba len nájsť odvahu a skúsiť to. Inak to nejde.Nakoniec pre ostrieľaných a tých ktorý to myslia so svojim dvojkolesovým šlapátkom naozaj vážne bude pripravená trať, ktorá preverí čo vo Vás naozaj je, ale aj nie je. Táto trať je postavená tak, aby preverila každého z Vás a aby dojazd do cieľa bol pre každého osobným víťazstvom. Bude to predsa len trasa majstrovská, takže zvíťaziť by mal len ten naozaj najlepší. A najlepší v každom ohľade. Trať je postavená tak, aby sa víťazom stal naozaj ten najlepší. Trekové biky preto nechajte doma a na tie horské nasaďte poriadne gumy, sliky si šetrite na ľahšie trate.
Pripravené sú stúpania, výjazdy, prejazdy, zjazdy, technické pasáže a brody. Od všetkého trochu, poriadne premiešané aby ste nemali pocit že je to stále o tom istom. Prekrásne singletracky preveria Vaše schopnosti a umenie a na druhej strane určite potešia dušu tých, ktorý hľadajú zážitok na ktorý sa nezabúda. Veď tú správnu majstrovskú atmosférou si môžete užiť len raz v roku, tak nech to stojí za to.Na záver by sa možno patrilo všetkých Vás pozvať, ale okrem pozvania by sme Vám chceli zaželať trpezlivosť počas prípravy, veľa zážitkov do prichádzajúcej sezóny, množstvo príjemných stretnutí a hlavne, užite si to do sýtosti.

Takže keď to počasie dovolí, choďte sa prevetrať.
A nezabudnite, 21. júla sa tešíme na stretnutie.
report_problem Našiel si v texte chybu?
Páči sa ti tento článok? thumb_up0thumb_down comments 1 komentár report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Pozvánka: Kaktus Bike Bratislavský MTB Maratón - Majstrovstvá SR XCM

Pozvánka: Kaktus Bike Bratislavský MTB Maratón - Majstrovstvá SR XCM

Zakončenie sezóny s príchuťou majstráku, aj o tom bude maratón so štartom v našom hlavnom meste. Po ročnej prestávke sa vracia Kaktus Bike Bratislavský MTB Maratón.
Pozvánka: Istrofinal Snežnický MTB maratón - makačka v teréne

Pozvánka: Istrofinal Snežnický MTB maratón - makačka v teréne

Blíži sa už 8. ročník tohto maratónu, vedúceho krásnou prírodou Kysuckej vrchoviny, ktorý si nemôže nechať ujsť žiadny biker, ktorý si rád vychutná náročné a technické podmienky.
Pozvánka: ŠKODA MTB maratón Rajecké Teplice - pre pretekárov i rodiny s deťmi

Pozvánka: ŠKODA MTB maratón Rajecké Teplice - pre pretekárov i rodiny s deťmi

Dokonalá kombinácia pretekov so súťažným duchom a podujatia vhodného pre amatérov i rodinky s deťmi v krásnom prostredí Rajeckej doliny vás očarí svojou atmosférou už 18. septembra.
keyboard_arrow_up