Viete vybrať kvalitný a spoľahlivý bicykel?

Viete vybrať kvalitný a spoľahlivý bicykel?

PR článok

Ak ste sa rozhodli konečne vymeniť váš starý bicykel za novší model, v tom prípade by ste mali poznať niekoľko základných faktorov, ktoré by ste pri výbere mali jednoznačne zvážiť aj vy.

Už na začiatok je dôležité zdôrazniť to, že je rozdiel, či chcete jazdiť prevažne po ceste alebo po horách. Okrem toho rozlišujeme bicykle podľa toho, či sú určené pre deti, ženy alebo mužov, ale i podľa priemeru kolies, vidlice či hmotnosti. Ako sa zorientovať v ponuke bicyklov?

Pohodlie je základ!


Len si predstavte jazdu na bicykli, počas ktorej budete cítiť každú nerovnosť na ceste. Už len tá predstava je nepríjemná, však? Celoodpružené bicykle sú v súčasnosti trendom na trhu, a to hneď z viacerých dôvodov: jazdcovi ponúkajú prvotriedny komfort pri kontakte s terénom, a to dokonca i vtedy, keď je zástancom adrenalínu. Tieto bicykle sú vybavené odolným hliníkovým rámom i zadným tlmičom, ktorý je zárukou absolútnej kontroly i pohodlia. Odpružená vidlica ponúka výborné jazdné vlastnosti a o prechod aj tým najnáročnejším terénom sa postarajú špičkové plášte. Súčasťou celoodpružených bicyklov sú bezpochyby kvalitné brzdy, ktoré disponujú maximálnou precíznosťou a ľahkosťou.Hmotnosť – základný parameter, o ktorom by ste sa mali informovať na začiatku


Áno, celoodpružené bicykle sú o niečo ťažšie ako modely s pevným rámom, no nie o veľa. Práve hmotnosť je jednou z vlastností, ktorú by ste si mali všímať ako prvú, keďže jazdné vlastnosti sú vo vysokej miere ovplyvnené práve týmto atribútom. Vedeli ste, že najdrahšie bicykle so špičkovou výbavou a ľahkými rámami majú niečo pod 10 kilogramov?Aká je cena?


Celoodpružené bicykle sú o niečo drahšie ako bicykle, ktoré majú odpruženú len prednú vidlicu. Tento fakt je spôsobený najmä zložitejšou konštrukciou rámu, ale i tlmičom, teda pružiacou jednotkou. Práve tlmič ovplyvňuje jazdné vlastnosti, čiže ide o ďalší parameter, na ktorý by ste sa mali pri výbere zamerať. Cena bicyklov je ďalej ovplyvnená materiálom, technickými vymoženosťami, ale i ďalšími komponentami, ktoré majú vplyv na vašu jazdu. Vo všeobecnosti platí, že ak patríte medzi začiatočníkov, prípadne jazdíte len príležitostne, postačí vám model základnej triedy, ktorý môžete zakúpiť za pomerne priaznivú cenu. Naopak, profesionálni cyklisti potrebujú záruku bezproblémovej jazdy i v náročnom teréne, a práve vtedy sa môže cena bicykla vyšplhať na 2 500 € a viac.Kvalitné bicykle pre každého!


inSPORTline je najväčší slovenský predajca fitness a športových potrieb, vďaka ktorým si môžete užiť fyzickú aktivitu aj vy. Výpredaj bicyklov nájdete odteraz na jednom mieste – neváhajte a zakúpte si kvalitný bicykel za rozumnú cenu, ktorý vás bude sprevádzať na cestách za každých okolností!
report_problem Našiel si v texte chybu?

Podobné články

Novinka: Canyon Lux Trail – pod taktovkou downcountry

Novinka: Canyon Lux Trail – pod taktovkou downcountry

Mať stále ľahkú a efektívnu „raketu“ na preteky, no pripravenú zvládnuť aj náročný trail a celodenné výjazdy v horách. Podobné ambície má nový Lux Trail.
Čím starši, tým viac enduro

Čím starši, tým viac enduro

Až do roku 2016 som sa odhodlával a odolával kúpe poriadnej MTB „mašinky". Dovtedy jazdené všetky povrchy na crossových strojoch, ktorých som od roku 2002 do roku 2016 zjazdil 5 kusov, od Demy až po Cannondale.
Kellys Swag 50 2021 - pre tento rok zásadná zmena PR článok

Kellys Swag 50 2021 - pre tento rok zásadná zmena

Značka Kellys ponúka model Swag už niekoľko rokov a počas svojej histórie sa dočkal istých vylepšení. Veľké zmeny sa udiali v roku 2018 úpravou geometrie a použitím vlastného systému odpruženia Think Link. A teraz prichádza opäť výrazný "upgrade"...
keyboard_arrow_up