Viete vybrať kvalitný a spoľahlivý bicykel?

Viete vybrať kvalitný a spoľahlivý bicykel?

PR článok

Ak ste sa rozhodli konečne vymeniť váš starý bicykel za novší model, v tom prípade by ste mali poznať niekoľko základných faktorov, ktoré by ste pri výbere mali jednoznačne zvážiť aj vy.

Už na začiatok je dôležité zdôrazniť to, že je rozdiel, či chcete jazdiť prevažne po ceste alebo po horách. Okrem toho rozlišujeme bicykle podľa toho, či sú určené pre deti, ženy alebo mužov, ale i podľa priemeru kolies, vidlice či hmotnosti. Ako sa zorientovať v ponuke bicyklov?

Pohodlie je základ!


Len si predstavte jazdu na bicykli, počas ktorej budete cítiť každú nerovnosť na ceste. Už len tá predstava je nepríjemná, však? Celoodpružené bicykle sú v súčasnosti trendom na trhu, a to hneď z viacerých dôvodov: jazdcovi ponúkajú prvotriedny komfort pri kontakte s terénom, a to dokonca i vtedy, keď je zástancom adrenalínu. Tieto bicykle sú vybavené odolným hliníkovým rámom i zadným tlmičom, ktorý je zárukou absolútnej kontroly i pohodlia. Odpružená vidlica ponúka výborné jazdné vlastnosti a o prechod aj tým najnáročnejším terénom sa postarajú špičkové plášte. Súčasťou celoodpružených bicyklov sú bezpochyby kvalitné brzdy, ktoré disponujú maximálnou precíznosťou a ľahkosťou.Hmotnosť – základný parameter, o ktorom by ste sa mali informovať na začiatku


Áno, celoodpružené bicykle sú o niečo ťažšie ako modely s pevným rámom, no nie o veľa. Práve hmotnosť je jednou z vlastností, ktorú by ste si mali všímať ako prvú, keďže jazdné vlastnosti sú vo vysokej miere ovplyvnené práve týmto atribútom. Vedeli ste, že najdrahšie bicykle so špičkovou výbavou a ľahkými rámami majú niečo pod 10 kilogramov?Aká je cena?


Celoodpružené bicykle sú o niečo drahšie ako bicykle, ktoré majú odpruženú len prednú vidlicu. Tento fakt je spôsobený najmä zložitejšou konštrukciou rámu, ale i tlmičom, teda pružiacou jednotkou. Práve tlmič ovplyvňuje jazdné vlastnosti, čiže ide o ďalší parameter, na ktorý by ste sa mali pri výbere zamerať. Cena bicyklov je ďalej ovplyvnená materiálom, technickými vymoženosťami, ale i ďalšími komponentami, ktoré majú vplyv na vašu jazdu. Vo všeobecnosti platí, že ak patríte medzi začiatočníkov, prípadne jazdíte len príležitostne, postačí vám model základnej triedy, ktorý môžete zakúpiť za pomerne priaznivú cenu. Naopak, profesionálni cyklisti potrebujú záruku bezproblémovej jazdy i v náročnom teréne, a práve vtedy sa môže cena bicykla vyšplhať na 2 500 € a viac.Kvalitné bicykle pre každého!


inSPORTline je najväčší slovenský predajca fitness a športových potrieb, vďaka ktorým si môžete užiť fyzickú aktivitu aj vy. Výpredaj bicyklov nájdete odteraz na jednom mieste – neváhajte a zakúpte si kvalitný bicykel za rozumnú cenu, ktorý vás bude sprevádzať na cestách za každých okolností!
report_problem Našiel si v texte chybu?

Podobné články

Video: Ebike reprezentanta SR - Marin Alpine Trail E2 play_arrow

Video: Ebike reprezentanta SR - Marin Alpine Trail E2

Elektrobicykel je veľká pomôcka pri tréningu jazdcov rôznych disciplín. Ako má upravený svoj ebike Ľuboš Staňo?
Môj bicykel snov alebo na čom pôjdem BIKE Transalp

Môj bicykel snov alebo na čom pôjdem BIKE Transalp

Každý si pod pojmom „dream bike“ môže predstaviť niečo iné. Dnes sa pozrieme, ako vyzerá taký bicykel podľa mojich kritérií a ako sa splnil jeden sen.
Unboxing: Orbea OIZ M11 AXS - maratónec v elektrike

Unboxing: Orbea OIZ M11 AXS - maratónec v elektrike

Stúpať s ľahkosťou do kopcov, prejsť hrebeňom a potom si užiť zjazd. Je jedno, či to budú preteky, tréning alebo výjazd s partiou. Je Orbea OIZ M11 ideálnym bicyklom?
keyboard_arrow_up