Bikejoring tak to klobúk dole, dať na tomto úseku priemer 19+ :y: naposledy som tam bol pred dvoma rokmi a to som bol rád, že idem miestami 13-14km/h :) pôjdem tam aj tento rok (a samozrejme aj na V. Javorinu), tak to schválne vyskúšam dať na čas...
18.03.2015 - 21:05:21
00
ďakujem, od tej zatáčky je to stojka ako prasa, taká ani na javorinu nie je, teda keď to nezoberieš skratkou cez cetunu, tam je to miestami podobné. inak vtedy som šiel cielene len za týmto segmentom, čiže som mal v nohách len pár kilometrov v pomalom tempe k tomu kopcu. keď sa tade vraciam občas domov a mám v nohách okolo stovky tak sa tam ledva vlečiem :)
18.03.2015 - 21:14:28
00
Skratka od Cetuny na Velku Javorinu mi ukazuje podla tacho max. okolo 18% kdezto Hruba Strana od Moravskeho Lieskoveho max 12%. A je to aj citit - oboje su muriky ale z Cetuny na V. Javorinu je to ozaj uz o triedu vyssie ;]
18.03.2015 - 21:17:57
00
najväčšia priemerné percentá tu na okolí mám na ceste pred domom, to si dáš 5x a máš simuláciu monte zoncolanu :D tam je jeden úsek cez 20% a je to aj najvyššie stúpanie cesty v obci, akurát by tam mohli opraviť povrch, lebo ťažká lesácka technika to tam pekne demoluje.
https://www.strava.com/segments/8121798
18.03.2015 - 21:34:56
00
troska este k debate o zakladnej vytrvalosti a jazdeni pomaly do nemoty: https://www.youtube.com/watch?v=HTuaxOGdeXU
18.03.2015 - 22:21:15
02
na ES hovoril komentátor teraz v jednom prenose, že vo Sky trénujú úplne opačne ako zvyšok, teda v zime namiesto objemov jazdia hlavne intenzity, ak sa tomu dá veriť, tak svoje ovocie im to určite prináša
18.03.2015 - 22:30:35
00
Na niečo sa treba odvolať. Každopádne by to chcelo vyskúšať ale nájde sa niekto, kto v prípade, že to "nefunguje" obetuje sezónu? :)
18.03.2015 - 22:52:52
00
on si v zápätí aj dosť protirečil, tým že polemizoval o tom ako sa prejaví tento tréning na leovi, ktorý v rámci prípravy vo sky najazdil zatiaľ najväčší objem kilometrov v porovnaní s doterajšími jeho prípravami :D tak snáď niekto kto sa pripravoval už na viacero sezón rovnako, tak by mohol skúsiť zmenu, aby mal s čím porovnať, ja sa pripravujem po prvý krát, takže nech zvolím akýkoľvek spôsob, tak to nebudem vedieť objektívne vyhodnotiť, jedine snáď žeby som jazdil ešte horšie ako keď som si v lani nejak o takomto čase kúpil prvý cesťák :D
18.03.2015 - 22:59:52
00
To, že výškové metre v app-kách sú rôzne ešte pochopím. Ale vzdialenosť by mala sedieť - nie? Takže bežný "mechanický" tacháč je presnejší?
18.03.2015 - 23:20:42
00
troska este k debate o zakladnej vytrvalosti a jazdeni pomaly do nemoty: https://youtu.be/HTuaxOGdeXU?t=3m49s

summary: base training = outdated :) (3:49)
18.03.2015 - 23:58:29
00
akoze verite niekomu,kto jazdi 20tisic rocne plus okrem pretekov,ze netrenuje zakladnu vytrvalost?aj keby jazdili intervaly aj v zime,nemozu predsa stravit na biku N hodin denne bez toho aby isli drvivu vacsinu v zakladnom pasme.

edit:
stax 5:55 - 6:05 si registroval tiez? ..if you do do base training you will likely reach a higher physical peak..
Kde je teda ten prelom? Ked mas na trening tak 2 hodiny tyzdenne, tak tym Tvojim pristupom ziskam asi viac, ale ak mam 10, tak asi nie.
Inak milujem studie porovnania progresu intervaloveho treningu, ako bolo aj v tom videu, ze za rovnake obdobie zvysili vykonnost rovnako skupina, kt. jazdila 30sec mordy a cistu zakladnu zonu.
Schvalne, viete, kde je ten hacik, co je pod ciarou??? Totiz, ked by po tomto sledovanom obdobi ta zakladna skupina presla na intervaly, tak by tych uz povodne intervalovych totalne prevalcovali, pretoze oni by sa zlepsovali, kdezto ti intervali uz temer vobec. A v tom je pointa. Podla mna nejde totiz o efektivitu, sorry Proefekt, ale o max. vrchol a ten by sa mal posudzovat. Takto by som to robil ja, mame N mesiacov na porovnanie. Zvolme rozne pristupy pre rozne skupiny, ale cielom je co najvyssia forma a nie efektivita odtrenovaneho casu/progressu. Totiz ta efektivita je uz v samotnej dlzke obdobia. Ten cas nikto nenatiahne, akurat ho moze inak vyuzit. Chces riadne auto, tak si priplatis. Chces riadnu formu, tak musis do toho zainvestovat viac casu..


Naposledy upravil veslar dňa 19.03.2015 - 06:24:16, celkovo upravené 1 krát.

19.03.2015 - 05:12:31
02
Presne tak....a intervaly sa nejazdia denne....
19.03.2015 - 05:57:33
00
na ES hovoril komentátor teraz v jednom prenose, že vo Sky trénujú úplne opačne ako zvyšok, teda v zime namiesto objemov jazdia hlavne intenzity, ak sa tomu dá veriť, tak svoje ovocie im to určite prináša


Veril by som tomu len do určitej miery, taký Konig hovoril presný opak...takže asi celotýmovo nie, každý trénuje ako potrebuje..
19.03.2015 - 08:30:52
00
stax ty si potom lepsi teoretik ako p.Laurenc ktoreho povazujem na SVK za top odbornika v tychto veciach
kazde telo je ina "zostava", kazdemu vyhovuje uplne nieco ine.... ale vacsina klasikarov, sam Kancelar do potvrdil,ze on musi celorocne najazdievat enormne mnozstva AE zakladu,inak by bol v riti
19.03.2015 - 08:34:08
00
akoze verite niekomu,kto jazdi 20tisic rocne plus okrem pretekov,ze netrenuje zakladnu vytrvalost?aj keby jazdili intervaly aj v zime,nemozu predsa stravit na biku N hodin denne bez toho aby isli drvivu vacsinu v zakladnom pasme.

edit:
stax 5:55 - 6:05 si registroval tiez? ..if you do do base training you will likely reach a higher physical peak..
Kde je teda ten prelom? Ked mas na trening tak 2 hodiny tyzdenne, tak tym Tvojim pristupom ziskam asi viac, ale ak mam 10, tak asi nie.
Inak milujem studie porovnania progresu intervaloveho treningu, ako bolo aj v tom videu, ze za rovnake obdobie zvysili vykonnost rovnako skupina, kt. jazdila 30sec mordy a cistu zakladnu zonu.
Schvalne, viete, kde je ten hacik, co je pod ciarou??? Totiz, ked by po tomto sledovanom obdobi ta zakladna skupina presla na intervaly, tak by tych uz povodne intervalovych totalne prevalcovali, pretoze oni by sa zlepsovali, kdezto ti intervali uz temer vobec. A v tom je pointa. Podla mna nejde totiz o efektivitu, sorry Proefekt, ale o max. vrchol a ten by sa mal posudzovat. Takto by som to robil ja, mame N mesiacov na porovnanie. Zvolme rozne pristupy pre rozne skupiny, ale cielom je co najvyssia forma a nie efektivita odtrenovaneho casu/progressu. Totiz ta efektivita je uz v samotnej dlzke obdobia. Ten cas nikto nenatiahne, akurat ho moze inak vyuzit. Chces riadne auto, tak si priplatis. Chces riadnu formu, tak musis do toho zainvestovat viac casu..


Pravdu máš jak ty, tak STAX... Stax proste musí trénovat krátko a intenzívne, lebo pri nájazde 2000 km sa ani inak nedá, ale ani nikdy nedosiahne urovne najlepších...lebo 2000km a absencia vytrvalosti, na ktoru postaví ten higher physical peak...takže máme pravdu všetci :)
19.03.2015 - 08:38:21
01

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Bicykle / Cestné)
keyboard_arrow_up