je to monotonne ale u mna ucinne.podla mojho nazoru ostre intervaly do urcitej miery nicia nadobudnuty aerobny zaklad.preto by som to nerobil po cely rok,ale len ked by som chcel spickovat formu.uznavam,chce to iny pristup.je to o trpezlivosti.
15.03.2015 - 20:59:57
00
veslar iste su tie watty zaujimave cisla, ale asi pre mna ako laika by bolo viac zrozumitelnejsie, ze na akom svihu si ich dosiahol a najma ta vaha je rozhodujuca :-) len skusmo som do tabulky capol seba a teba na mojej jarno-jesennej streke do roboty, tak ja sa pri tom istom case, ked si dupnem, flakam s mojimi 3,5 W/kg, ty by si mal pri tomto casovom horizonte (cca 50 min) pre mna asi nedosiahnutelnych 4,5 W/kg :-D
tu cely vikend smoklilo + robota, cize 0 km :-)
15.03.2015 - 21:02:14
00
ku tym valcom jedno fajnove video ;) Bikejoring davas to takto? ;) 8)

https://www.facebook.com/video.php?v=1091428370873088


tiež tohto "blázna" sledujem na fb, dnes dal ešte lepšie video ako vyskočil na zábradlie, alebo podobnú tenkú rúru..

včera ma po 120km nenapadlo nič lepšie ako zaradiť 53x11 a vyskúšať maximálku :D no vytočil som takmer 90 km/h ale potom ma to rozhodilo a prvý krát som sa reálne zdrbal z tých valcov, doteraz som vždy stihol v takýchto kritických momentoch vypnúť tretru a zastaviť pád nohou... a za blbosť sa platí a rovno som si zarobil, keďže bicykel spadol na rám valcov a tak blbo, že som zlomil kus železa v radiacej páke
15.03.2015 - 21:17:04
00
za 30 tyždnov mám zvyčajne za sebou: zimnu pripravu, jarné jazdenie, silovku, intenzity, maxima a vrchol sezony a som na pauze pred 2. častou sezony :D

tiež nerozumiem tomuto sposobu treningu, vezmeme-li v uvahu že štandardná príprava na vrchol sezony je cca. 5 mes....


suhlasim len v pripade, ze mas saturovanu formu, ze si dosiahol svoj osobny limit, co sa tyka formy a rok od roka sa uz nezlepsujes. Vtedy zrejme nema zmysel sa pripravovat 9 mes na vrchol sezony. Pokial sa ale stale zlepsujes, tak dlzka pripravy je rozhodujuci faktor. Zjednodusene: za aku dobu sa dokazes lepsie pripravit na preteky, za 2, ci 4 mesiace?
16.03.2015 - 11:28:42
00
Dnes tak pekne fukalo tak som si dal inervalovy silový tréning proti vetru...a potom s vetrom v chrbte som sa cítil, ako pretekar :)
16.03.2015 - 13:20:33
01
je to monotonne ale u mna ucinne.podla mojho nazoru ostre intervaly do urcitej miery nicia nadobudnuty aerobny zaklad.preto by som to nerobil po cely rok,ale len ked by som chcel spickovat formu.uznavam,chce to iny pristup.je to o trpezlivosti.

Co to presne znamena, ze nicia nadobudnuty aerobny zaklad?
16.03.2015 - 13:24:35
00
alebo spotrebuvaju, ak chces. Co sa Ti viac paci, poloprazdny ci poloplny? :-)

http://thesportfactory.com/site/trainingnews/aerobicbase.shtml

"Because high stress training breaks down capillaries, base training is best for allowing the slow growth of capillaries."
16.03.2015 - 13:40:16
00
Myslel som to skor v praxi ako to pocitujes, co sa tym meni pocitovo, takto teoreticky tomu celkom aj rozumiem. Ja si to momentalne vykladam tak, ze odburava dlhodobu vydrz, rozumej ze nevydrzim tocit 250W 6h ale iba 4h. Ale ziskam 50W plus k maximalnemu vykonu a 35W plus k FTP. Rozumiem tomu spravne?
16.03.2015 - 13:45:31
00
Na to Ti neviem odpovedat zo skusenosti. Osobne po zaradeni intervalov sledujem len FTP (hodinove tempo), takze VO2max-ove (3-5min) tempo a tempo na aerobnom prahu nesledujem. Aerobne tempo viem vyhodnotit len z roka na rok. Podla mojho nazoru by ale aerobne tempo nemalo ist dole pokial je trening optimalny a teda mal by si vydrzat rovnako dlho s tymi istymi alebo este vyssimi wattmi. Dlzka udrzania formy suvisi ale s dlzkou pripravy, a casom teda pojde zase vsetko zase dole, a to tym rychlejsie cim rychlejsie sa forma nadobudla. Tu vidim paralelu s chudnutim. Cim rychlejsie clovek schudne, tym vacsi apetit ma telo dostat co najviac zase spat.
16.03.2015 - 14:07:26
00
ten clanok je plne aplikovatelny pre ''zaciatocnikov'' ktori su unaveni len ked vidia bicykel. opat sa vraciame k tomu istemu - od urciteho levelu trenovanosti je toto prudko diskutovatelne - ako vela casu musis stravit na to aby ti narastla dalsia kapilara? ake je rozdelenie rastu kapilar medzi base / high endurance / silovym / high stress treningom od relativne vysokej urovne trenovanosti?
ako vysvetlis narast AP voci maxu a vykonu na AP pocas sledovaneho obdobia 10rokov u sportoveho lekara bez akejkolvek cielenej pripravy zakladnej vytrvalosti? moze aj intenzita zvysovat uroven AP/vykon na AP napriek tomu ze tvoj clanok ''tvrdi'' opak?
ako efektivne posunies svoj realny vykon na ANP ( radsej mat siroku ''zakladnu'' s nizsim vykonom kedze vyssi vykon telo nebude tolerovat a bude ti striekat laktat este aj z usi alebo uzsiu zakladnu s vyssim ''pouzitelnym'' vykonom (vravim o urovni ANP voci maxu)) beruc do uvahy cas ktory ta to bude stat?

nie nadarmo niektori vnimaju uroven trenovanosti ako pomer VO2max/kg na ANP (hej strasne divne to znie ze max na anp :) ) voci VO2max/kg.

znovu - dlho vs efektivne (od urcitej urovne)
16.03.2015 - 14:41:35
00
skusal si pocas tych 10 rokov treningovy system,kt. kritizujes? lebo ja som skusal aj tvrdy pristup a mam negativne skusenosti.to,ze sa nezlepsujes este neznamena,ze si dosiahol svoj osobny limit.kazdopadne treba skusit a jazdit,co komu zabera.
16.03.2015 - 16:06:33
00
ja som nikde nenapisal ze sa nezlepsujem (progres vidno z casov z bikovych maratonov na rovnakych tratiach pocas rokov a mne tento progres vyhovuje)

ja pisem ze od urcitej urovne trenovanosti je absolutne neefektivne vzhladom na dosiahnuty(dosiahnutelny) progres stravit masivne mnozstvo casu v zakladnej vytrvalosti a ze zakladnu vytrvalost mozes posuvat nielen nudnym treningom v zakladnej vytrvalosti.

to je velky rozdiel :)

v kazdom pripade - kazdy jazdi ako mu vyhovuje / ako ho bavi. hlavne ze si pri tom vyvetrame hlavu (teda ak neriesime ze sme 1 pulz nad AP :) )
16.03.2015 - 16:27:32
00
kto by nechcel co len 10W k Ftp navyse? pokial ti staci aktualna uroven(aj keby hned 5W/kg),tak sa vzdavam :-)
10-12hod tyzdenne nie je zas az tak nekonecne,ci?
16.03.2015 - 16:40:45
00
Článok som nečítal, ale zo skúseností z cestných tréningov v klube (kde vyrastali viacerí známi cyklisti, nie len Sagan), kde bol kladený dôraz na intervaly a striedavú metódu s maximálnou intenzitou v závere jednotlivých častí (šprinty, zrýchľovačky, taliani, časovky, hupy či kopce) tvrdím, že odpoveď na otázku:
"moze aj intenzita zvysovat uroven AP/vykon na AP napriek tomu ze tvoj clanok ''tvrdi'' opak?"

Jednoznačne ÁNO! A veľmi účinne, zároveň sa zlepšuje vytrvalosť, ktorú netreba vôbec trénovať pokiaľ niekto nechce jazdiť len dlhé maratóny alebo jazdí celoročne (v zime sa nevenuje iným športom, ale má možnosť vkuse jazdiť na bicykli - vtedy jarná príprava stráca zmysel, ale vkuse sa trénuje intervalovo, len sa mimo pretekového obdobia skrátia tréningy, aby bolo dosť regenerácie bez akéhokoľvek rizika pretrénovania a nestratila sa chuť jazdiť).
16.03.2015 - 16:41:12
02
kto by nechcel co len 10W k Ftp navyse? pokial ti staci aktualna uroven(aj keby hned 5W/kg),tak sa vzdavam :-)
10-12hod tyzdenne nie je zas az tak nekonecne,ci?

nemusis sa vzdavat - od urcitej urovne trenovanosti na 10W nepotrebujes 10-12hodin tyzdenne a dokonca to ani nemusi byt monotonne :)
16.03.2015 - 16:47:24
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Bicykle / Cestné)
keyboard_arrow_up