Dema alebo merida?
Dema aveiro 7.0 29% [ 2 ]
Merida crossway 40-D 71% [ 5 ]
Celkový počet hlasov : 7
Ahoj,
som v bike problematike úplný nováčik a bola by som veľmi vďačná ak by sa tu medzi vami našiel niekto kto by mi vedel poradiť. Hľadám cross bike do 550 EUR, váha 70kg výška 170cm.

Po intenzívnom hľadaní som výber zúžila na :
http://k2bike.sk/crossove/24851-merida-crossway-40-d-2018.html

https://www.ckdmarket.sk/p/25049/bicykel-dema-aveiro-7-0-2019

Poprípade aj tento, napriek horším parametrom sa mi páči táto výstredná farba:

http://k2bike.sk/cross-man/25330-merida-crossway-20-d-2019.html

Čo si myslíte o mojom výbere? Ktorý by ste mi odporučili? Máte niekto skúsenosti s týmito modelmi? poprípade ak viete o nejakej lepšej možnosti tak kľudne pošlite.

Tiež by som rada vedela aký je váš názor na dámsky rám, je to opodstatnené? Ja som zatiaľ toho názoru že chcem radšej pánsky typ, no možno sa mýlim.

Čo sa týka veľkosti, v tom si tiež niesom istá. Merida má v ponuke S-M(48) a M-L(52). Podľa mojich výpočtov moja veľkosť je 49,5 - dĺžka nôh 81cm. Bojím sa že 48 bude malý a 52 zas príliš veľký. Vyskúšať ho neviem ísť. Dema je vo veľkosti 18”, to si myslím že bude akurát. Čo si myslíte ktorú veľkosť Meridy by som mala vziať?

Prihliadam aj na výzor bicykla- určite nie nič ružové a vyčančané skôr jednoduchý dizajn.

Kritérium pri vyberaní bolo premňa aby mal hydraulické brzdy a zamykaciu vidlicu (jazdím často v stoji a rada občas zájdem na nejakú nespevnenú cestu). Išla som nato správne? (Možno sú premňa hydraulické brzdy a zamykacia vidlica zbytočné a mohla som radšej investovať do iných dielov).
25.04.2020 - 16:36:18
00
Ahoj, Bikegirl, :)

zaujímalo by ma, pre ktorý si sa nakoniec rozhodla :)?
20.05.2020 - 16:52:07
00
Najlepsia je ta Dema. Ma najlepsie navrhnute prevody (menej trapenia do kopca), ma lepsie brzdy, kvalitne sedlo a je aj najlahsia.
20.05.2020 - 17:27:29
00
Riešim podobnú cenovú aj výškovú kategóriu (a aj tú dizajnovú - hrozne mi vadia ružové prvky), tak som zvedavá, čo Ti tu poradia a čo si vyberieš/si vybrala.

Zatiaľ som na 90% rozhodnutá pre CUBE WS EXC:
https://www.cube.eu/sk/2020/bikes/damske-bicykle/hardtail/access-ws/cube-access-ws-exc-blacknsesam-2020/
akurát sa nedá v mojej (našej) veľkosti teraz zohnať. Tiež si nie som istá veľkosťou - môj aktuálny bicík je ekvivalentom CUBE 16", ale cítim, že by som zvládla aj väčší rám, lenže tam už sú 29" kolesá a z tých mám zatiaľ strach, bojím sa, že nevyšlapem kopce.
20.05.2020 - 21:01:22
00
Ahoj, ďakujem za odpovede.

Nakoniec mám doma Demu Aveiro 7.0 ale najnovší model 2020 https://www.ckdmarket.sk/p/33346/bicykel-dema-aveiro-7-0-2020.

2019 bol už všade vypredaný, a kedže som si ho objednala z linku ktorý som hodila vyššie a nemali ho, tak mi ponúkli za tú istú cenu nový model ktorý stojí 599 €, čiže som ho mala za 470 €.(aj keď som váhala pretože dizajn toho predošlého modelu sa mi páčil viac - na 2020 mi nesedli tie výrazné neónové nápisy). Už si ho spokojne jazdím a zatiaľ po cca 150 km mu nemám čo vytknúť. LuciaLuc ten cube vyzerá úžasne, keby som si mala opäť vybrať tak by som možno šla do Cube - čo som ich obkukala na cestách, tak vyzerajú výborne. Kedže som dostala takú super cenu tak som brala tú Demu, ale asi nabudúce pôjdem do viac ,,takého sleek, jednoduchšieho dizajnu,,.

Vyjadrujem sa prioritne len k dizajnom, lebo čo sa týka parametrov a výbavy tak k tomu sa neviem veľmi vyjadriť, kedže som začiatočník ale skúsim.
Akurát čo viem povedať že som spokojná s kategóriou - kross mi vyhovuje (na cyklocesty v okolí BA super - občas musím zapnúť odpruženie). Tiež veľkosť rámu mi sedí super. Je pravda ,že do kopca sa mi na takých veľkých kolesách šlape tažšie, ale zas keď sa zlepší kondička tak to bude v pohode. Možno vidlici chýba nastavenie odpruženia - pruží naozaj výrazne aj v light teréne, na tom cube sa dá nastaviť čo je super. A tiež vôbec neľutujem že som kúpila pánsky, necítim rozdiel.
21.05.2020 - 12:33:18
00
Ahojte,

Bikegirl ... tak to si kúpila fakt v super cene, asi by som tiež neváhala a zobrala to. Je super, že si nakoniec spokojná a jazdí sa ti dobre.

LuciaLuc ... Cube vyzerá naozaj dobre, na Demu veľkosť viem, ale vedela by si mi poradiť na výšku 176 cm veľkosť pri Cube?

Okolo výberu mám ešte veľa otáznikov, tak som sama zvedavá pre čo sa nakoniec rozhodnem.
V každom prípade vám ďakujem za vaše zdieľanie.
21.05.2020 - 21:52:18
00
Ahojte,

Viki777, netrúfam si radiť Ti s veľkosťou, lebo sama som len začiatočníčka a mám veľa otázok, ale na ich stránke cube.eu je ku každému modelu celkom podrobná geometria, takže si to vieš porovnať so svojím súčasným bajkom. Daj potom vedieť, čo si si vybrala alebo čo zvažuješ.

Bikegirl, to sa Ti celkom zadarilo, super. A keby Ťa to pruženie časom nejak veľmi obťažovalo, vždy môžeš vidlicu vymeniť za lepšiu a ešte znížiš hmotnosť, podľa mňa.

Dnes mi z kaktusbiku odpísali, že ten cube, ktorý som si vybrala, je v tých veľkostiach, čo som zvažovala (16" a 17"), vypredaný, tak neviem, možno túto sezónu ešte potiahnem s mojím 15 kilovým celopevňákom, ktorý odmieta prehadzovať do kopca. Aspoň ma to zocelí :)
21.05.2020 - 22:40:07
01
Ahoj,

LuciaLuc bola som vyskúšať veľkosť Cube u nás v autorizovanej predajni, najprv som sedela na 17" bolo to ok, ale potom som sa "vyškrabala" 🙂 na 19" a to bol teda úúplne iný pocit. V tej farbe nebol dostupný, ale potom mi volali, že odniekiaľ vyhrabali ešte jeden ... mal by prísť koncom mesiaca, tak ho pôjdem ešte skúsiť a potom sa rozhodnem 😉.

Ty si dobráá 👍, čo ja si pamätám, keď som občas mala požičaný bicykel, tak do kopca som šla pešo a tlačila 😂🤦‍♀️.
04.06.2020 - 18:34:22
00
Ahoj,

takže 19" rám sa Ti zdá veľkosťou lepší? Musím aj ja ísť vyskúšať rôzne veľkosti teda. Doteraz som bola presvedčená, že 16 by mi bola akurát, a to som len o 6 cm nižšia, tak teraz neviem... Inak, už zvažujem vyšší model, ale kým sa ja rozhodnem, tak asi vypredajú aj ten :(
A k tým kopcom, to sa poddá, uvidíš, na svojom sa naučíš správne prehadzovať, dávať ľahšie prevody a hneď to do kopca pôjde lepšie. :)
09.06.2020 - 18:00:28
00
keyboard_arrow_up