Žiadna Tufo páska ale poctivé lepidlo od Vittorie a defekt zatiaľ žiadny, ale nosím Tufo tmel.
24.08.2016 - 20:36:50
00
Žiadna Tufo páska ale poctivé lepidlo od Vittorie a defekt zatiaľ žiadny, ale nosím Tufo tmel.
24.08.2016 - 20:36:50
00
Takisto Mastik one, tufo extrem zalepil defekt v pohode :)
24.08.2016 - 23:14:34
00
Lepim s Vittoria Magic Mastik (o dost jednoduchsi proces ako pri klasickom Mastik One), zatial absolutna spokojnost.
24.08.2016 - 23:33:39
00
ako to ide potom dole a čo čistenie ráfka? lebo to pri tufo páske je niekedy za trest, teraz som kamoške spravil z evne kolies no name ako som sa snažil dať dole lepidlo po páske riedidlom, tak to schytali aj polepy :D (aj tak boli už hnusné)
25.08.2016 - 09:56:12
00
Mne pride lepenie TUFO paskou velmi komfortne... Aj Ivo Cadur z TUFA hovoril, ze ich pasky pouzivaju ludia bezne aj pri inych galuskach. Napriamo povedal, ze zaruku, ze to fungovat bude nedavaju, ale ze to funguje :) Preto sa pytam, ci ma niekto aj realnu skusenost s lepenim inej galdy ako Tufo pouzitim tejto pasky.

Bikejoring a nepomohla ani tvoja finta s nahriatim rafiku fenom/teplovzdusnou pistolou?
25.08.2016 - 10:05:29
00
Bikejoring Nikdy som rafik necistil od klasickeho lepidla, ale magic mastik ide dole velmi dobre, za 15 minut prace ocisteny cely rafik, ide to pekne dole mechanicky (nechtom), na konci to este vzdy prejdem hadickou namocenou v alkohole kvoli odmasteniu.
Janiiik Od tufo pasky ma odradza problematicke cistenie rafika, vyssia hmotnost oproti lepidlu a hlavne horsie CRR galusky nalepenej paskou, podla vsetkych testov je ten rozdiel medzi mastik one a tufo paskou cca taky ako medzi butylovou a latexovou dusou (~2W pri 300W, teda necele jedno percento). Bohuzial nikde som nenasiel CRR testy galusiek nalepenych pomocou magic mastik, ale kedze je to jednoznacne "najminimalnejsi" sposob lepenia (teda najmenej pridanej hmotnosti a najtensia bonding vrstva medzi rafikom a base-tape galusky), CRR hodnoty by mali byt velmi dobre.
25.08.2016 - 10:24:37
00
To CRR je nieco ako valivy odpor?
25.08.2016 - 10:26:21
00
Bikejoring: Ide to dolu nechtami, poprip si vies pomoct montpakami (plastovymi), je to sice trosku babracka ale zas to nemusis ocistit uplne dokonale ked to ides lepit znova, to sa schova :) Uvidim co to povie na hlinkovych galuskach, akurat ich este nemam vypletene.
25.08.2016 - 10:36:34
00
presne montpáku som používal, ale toto bolo nejak zaschnuté hnusne, nešlo to vôbec dobre z niektorých miest, to vyzeralo ako by tam bol aj nejaký lep aj páska
pre teplovzdušnú pištol som bol lenivý ísť, ono to tým riedidlom šlo dobre, taký sopel sa spraví z toho zaschnutého lepidla, akurát to rozleptalo aj tie polepy... pri budúcej výmene galdy skúšam už ten mastik

edit: najlepšie sa mi čistili po tufo páske tufo kolesá, tie sa prehrievajú pri brzdení a väčšina lepidla vytečie už počas prevádzky :D
25.08.2016 - 10:41:08
00
Ja som postrehol prehrievanie pri tych spalkoch co dodavali ku kolesam. Pri vymene som uz ziaden unik lepidla nespozoroval a dokonca ani prehrievanie rafikov. Otestoval som si to pri niekolkych zjazdoch, kde trebalo ist casto na brzdy. V istych usekoch som zastavil a schvalne chytil rafiky ci su horuce. Test som robil v lete a cca identickych podmienkach ako pred rokom, kedy mi lepidlo vytekalo ako dive. Takze by som az tak tie tufo kolesa nezhadzoval. Skor by som napisal, ze bola tam dost nestastne zvolena kombinacia spalkov.

Bikejoring co tie tvoje Tufo kolesa? Lezia uhorom?
25.08.2016 - 10:49:18
00
mám ich ako rezervy, predné vozím na koze... a inak občas len v mechaničáku sa povozia... teraz som ich chvíľu vozil, lebo som praskol na FW špicu a mal som na ne nervy akurát... ako hovorím nie sú to vyslovene zlé kolesá za tie peniaze, ale dá sa kúpiť aj výrazne lepšie. v zime na valce budú ale dobré.
25.08.2016 - 10:53:35
00
A k tomu Mastiku som videl este jeden tip, ak to nanasa clovek stetcom, tak ho namocit najprv do acetonu potom sa to nebude tahat ako zuvacka (v pripade plechovice). Ja som sice skoncil tak ze to nanasam ruco prstom, ale asi to vyskusam este takto.
25.08.2016 - 11:58:00
00
Ja lepim tufo paskou conti . Bez problemov.tazko ide dole jak galuska tak paska
25.08.2016 - 21:48:44
00
ja som počul že v CK BB lepili galdy normálne na obyčajnú obojstrannú lepiacu pásku z papiernictva :D
25.08.2016 - 21:53:15
00
keyboard_arrow_up