Pre cestak mam v rezerve jeden par. Rok-dva doma v skrini, tomu nic nespravi, ale ak ma ten plast nahodou nejaku vyrobnu vadu, pri skladovani dlhsie ako je zarucna doba, je potom problem s reklamaciou.
15.02.2023 - 10:06:54
03
Nema vyznam doma skladovat rezervne plaste, jedine ze by sa naskytla extra dobra cena.
Najlepsie je vzdy kupit cerstvu gumu.
15.02.2023 - 10:45:15
00
Cize ked seknes a chces na druhy den jazdit? Objednas a cakas? Tyzden alebo viac? Podla typu. Alebo kupis napr lokalne 2x tak draho lebo rychlost? Jednu galusku mam vzdy doma. Plastov mam viac cize nudzovo viem pouzit iny.
15.02.2023 - 10:49:54
00
Tyzden a viac? :)
Uz nie je doba korony ked nic nebolo. Seknem, objednam, na druhy den je plast doma. Prinajhorsom ak nie je na SK, tak z DE je tu balik do 2 dni.
Okrem toho vacsina plastov je docasne opravitelna a jazditelna kym pride novy ked uz by si hned musel cakat 3dni.
Raz som mal takto v ,,rezerve" doma 2 galusky 3 roky a aj tak som ich predal so stratou lebo som chcel skusit iny typ. Material sa mi tiez zdal taky tvrdsi.

Len kupujte po 10 retazi, kaziet, plastov do rezervy len tak pre istotu a zase nic nebude...
15.02.2023 - 11:04:51
00
Ok,ale my nevieme,ako dlho sú plášte v sklade u dodávateľa. Mesiace, roky?Myslím si,že ten rok doma je ok
15.02.2023 - 16:30:25
00
Pokial chcem pri graveli zostat silou mocou pri dusiach, ake ma vyznam pouzit? Klasika butyl, nejake lightweight alebo si priplatit za tubolito? Chcem aby som nestratil na watoch a neboli moc krehke kvoli prepichnutiu?
15.02.2023 - 17:32:45
00
Leony napísal:
Tyzden a viac? :)
Uz nie je doba korony ked nic nebolo. Seknem, objednam, na druhy den je plast doma. Prinajhorsom ak nie je na SK, tak z DE je tu balik do 2 dni.
Okrem toho vacsina plastov je docasne opravitelna a jazditelna kym pride novy ked uz by si hned musel cakat 3dni.
Raz som mal takto v ,,rezerve" doma 2 galusky 3 roky a aj tak som ich predal so stratou lebo som chcel skusit iny typ. Material sa mi tiez zdal taky tvrdsi.

Len kupujte po 10 retazi, kaziet, plastov do rezervy len tak pre istotu a zase nic nebude...

De balik do 2 dni? Si akoze priplatis za DHL? Cize zas kopu penazi navyse. Preco. Aj tak sa ta galuska opotrebuje vzadu takze dlhsie ako pol roka az rok to neda. Kupoval som v DE, spojil sa s niekym tu na fore, cena o 20eur menej ako miestny shop. Nemam potrebu kazdy mesiac striedat iny typ lebo ...
15.02.2023 - 17:56:37
00
peter1 napísal:
Pokial chcem pri graveli zostat silou mocou pri dusiach, ake ma vyznam pouzit? Klasika butyl, nejake lightweight alebo si priplatit za tubolito? Chcem aby som nestratil na watoch a neboli moc krehke kvoli prepichnutiu?

Máš značne protichodné požiadavky....musíš sa rozhodnúť , čo je pre teba priorita.
Apropo... myslel som , že gravel nie je tak celkom o gramárení a naháňaní sekúnd....
15.02.2023 - 18:55:59
02
scarinko napísal:
De balik do 2 dni? Si akoze priplatis za DHL? Cize zas kopu penazi navyse. Preco. Aj tak sa ta galuska opotrebuje vzadu takze dlhsie ako pol roka az rok to neda. Kupoval som v DE, spojil sa s niekym tu na fore, cena o 20eur menej ako miestny shop. Nemam potrebu kazdy mesiac striedat iny typ lebo ...


Áno 2 dni, štandardná doprava bez príplatku, moje posledné 2 objednávky z b-d.
Veď drž si doma sklad komponentov, to je tvoja vec. Len som napísal svoj názor. Keď vidím že plášť dosluhuje a dá ešte 500-1000km, tak objednám ďalší a mám ho na výmenu nachystaný. Nevidím dôvod držať doma sklad reťazí, kaziet, gumy a neviem čoho ešte. Mám v zásobe akurát dve duše, jednu reťaz na mtb, jednu na cestu a kozmetiku s náradím. Keď niečo dochádza tak operatívne dokúpim ,,čerstvé´´. Tiež sa nedržím jednej značky, najbližšie chcem po vittorkách skúsiť micheliny. Ceny po korona šialenstve tiež pomaly idú dolu, ďalší dôvod nekupovať na sklad.
15.02.2023 - 19:33:31
00
bladerunner napísal:
Máš značne protichodné požiadavky....musíš sa rozhodnúť , čo je pre teba priorita.
Apropo... myslel som , že gravel nie je tak celkom o gramárení a naháňaní sekúnd....


Ano, su to trosku protichodne poziadavky, tzn potrebujem nejaky kompromis. rychlost chcem kvoli tomu, ked si pojdem zatrenovat, tzn sam sa trosku vyblaznit a ked pojdem na asfalt tak nech to tam aj trosku lepsie odvaluje. odolonost, aby som nemusem na kazdom rohu riesit defekt.
15.02.2023 - 22:29:07
00
Ist si zatrenovat s nizkym valivym odporom je ako ist si zaposilovat s 1kg cinkou :lol:
15.02.2023 - 22:57:39
01
Rubenu a Mitas vas!😂😋 Ale nie, tiez som milovnik supple ride a low RR. Inak s tymi rocnikmi vyroby, to by sa malo dat zistit, nie? Plaste zvacsa maju nieco ako seriove/batch/lot cislo.
16.02.2023 - 09:40:21
00
Zdravim momentálne mám dt swiss 1850 na ktorých mám 32c bezdušové plášte Pirelli cinturato velo ( jazdené ako bezduše doteraz bez defektu) kúpil som nové kolesá a poraďte nejaké solídne plášte inej značky ako Pirelli najlepšie v rozmere 30c - 32c hlavne aby boli odolné…doteraz som mal základné osadené na (canyon endurance) 28c continental 5000 (to bola katastrofa), potom som na ňom jazdil 28c tufo comtura 3 tr ( jazdené ako bezduse neboli zlé ale ani nič extra - nakoniec som na nich prerazil bočnicu) - kľudne hoďte aj link na ponuku ak sa oplatí ?
28.02.2023 - 16:48:04
00
A co s tym jazdis ze na 5000 vravis katastrofa? Na graveli mam 5000ky 32c a jazdim s tym kde ake sotoliny a gravelove cesty a bez defektu som.
28.02.2023 - 18:02:08
00
Tak to bol asi zakladny model osadený na novom bicykli pri kupé a asi pri piatej jazde som prerazil bocnicu v zjazde a menil som ich za tufo ktoré boli citeľne hrubšie aj ťažšie - jazdím také naše klasické rozbité cesty ? - hovorim to bola len moja osobná skúsenosť konkrétne to bol model (Continental Grand Prix SL 28 mm) takže to asi nebola 5000.
28.02.2023 - 18:56:31
00
keyboard_arrow_up