Skúsiť opraviť Schwalbe Pro One pomocou knôtu je také že ...

Prílohy:

knot2.png
knot2.png 97.1 KiB thumb_up0thumb_down

24.08.2022 - 10:35:39
02
Posli to Schwalbe? Ja som skusal iba jazdenky, este staru verziu bez oranzoveho napisu TLE. Jedna pneu takmer zjazdena, viacero malych "dobiek", žiaden problem. Druha pneu takmer nova, tri trhliny bez sance trvaleho utesnenia tmelom ci knotom. Akoby oba plaste boli z odlisnej zmesi.
24.08.2022 - 15:43:39
00
Viieš čo vytrápil som sa stým jak Shaq ale držať to drží nemôžem nedávať.
24.08.2022 - 15:54:42
00
Čaute púšťa mi plášť bočnicami tlak na mnohých miestach nájazd cca 700km ale behun ma ešte od výroby výlisok tak sa to snažím nejak zachrániť predtým ako kúpim nový/reklamujem. Otázka je ale v návode je že po injekcií a roztočení má byť ventil v polohe 8:00 hodín no ja potrebujem zaplniť tie bočnice. Mám ho nechať tak ako odporúčajú alebo ho mám dať na noc na ležato niekde na vaňu alebo tak ? Dik za rady, žiaľ s TL nemám zatiaľ skúsenosti.
Edit. Ráfiky TL, plášte tufo tmel tufo ak by na tom záležalo
25.08.2022 - 18:06:26
00
Roztoc to ked je koleso na boku a nechaj tmel chvilu pracovat. Potom to iste na druhu stranu
25.08.2022 - 18:20:02
11
Martin024 napísal:
Čaute púšťa mi plášť bočnicami tlak na mnohých miestach nájazd cca 700km ale behun ma ešte od výroby výlisok tak sa to snažím nejak zachrániť predtým ako kúpim nový/reklamujem. Otázka je ale v návode je že po injekcií a roztočení má byť ventil v polohe 8:00 hodín no ja potrebujem zaplniť tie bočnice. Mám ho nechať tak ako odporúčajú alebo ho mám dať na noc na ležato niekde na vaňu alebo tak ? Dik za rady, žiaľ s TL nemám zatiaľ skúsenosti.
Edit. Ráfiky TL, plášte tufo tmel tufo ak by na tom záležalo


Ja vzdy novy plast hodim na par hodin na kybel nalezato - najprv pokrutim, pretrasiem nech sa to trochu roztecie, na kybel do roviny - jedna strana, druha strana a nahodim. Vacsinou funguje.
29.08.2022 - 13:02:55
00
s tym kolesom na boku... otazka je, ci po umiestneni presne na bok sa tmel nerozleje len do bocnice a a nakolko ho tam nie je nejako vela ci vobec dosiahne na patku plasta kde je najproblematickejsi spoj.
Logickejsie sa mi zda naklonit koleso mierne nabok, a pomaly tocit, nech dostane prave do toho spoja.. Aj ked aj to je otazne ze pod akym uhlom to naklonit, a ci vobec je takto tmel schopny zaliat spoj.
Preto aj vo video navodoch naklanaju koleso a nadhadzuju ho, aby sa tmel dostal do tej strbiny...
29.08.2022 - 13:53:51
01
ddemo napísal:
s tym kolesom na boku... otazka je, ci po umiestneni presne na bok sa tmel nerozleje len do bocnice a a nakolko ho tam nie je nejako vela ci vobec dosiahne na patku plasta kde je najproblematickejsi spoj.
Logickejsie sa mi zda naklonit koleso mierne nabok, a pomaly tocit, nech dostane prave do toho spoja.. Aj ked aj to je otazne ze pod akym uhlom to naklonit, a ci vobec je takto tmel schopny zaliat spoj.
Preto aj vo video navodoch naklanaju koleso a nadhadzuju ho, aby sa tmel dostal do tej strbiny...

Roztočil som ho na ležato a potom som sa išiel previezť trochu aby sa dostal všade ale pri skúške vodou bočnica stále trochu púšťa aj keď je to podstatne lepšie ako to bolo. Asi budem musieť vymeniť plášť, čo má moc neteší ale žiaľ asi je to chybný kus.
29.08.2022 - 21:11:23
01
Aj si to tam nechal chvilu lezat?
29.08.2022 - 22:56:47
00
Nechať to ležať v akejkoľvek polohe je platné ako hadovi noha. Ani pri ideálne vodorovnej polohe kolesa by sa mlieko nedostalo ani len k pätke. To by tam toho mlieka muselo byť minimálne viac ako polovica objemu plášťa, aby to fungovalo. Schwalbe odporúča odjazdiť 25 km. To má logiku a funguje to. Komu sa nechce. môže to hodinu krútiť a nakláňať v rukách.
29.08.2022 - 23:49:49
00
Tak problem je z slzi bocnica nie patka ci?
29.08.2022 - 23:58:50
00
To je jedno. Keď dáš koleso na bok, mlieko nezaleje ani len bočnicu. Nie to pätku. Preto jediné čo pomôže je hodinu pojazdiť. Alebo hodinu krútiť a nakláňať.
30.08.2022 - 00:25:35
01
Mne to na graveli pomohlo a zalepilo. Asi davas malo na zaciatok. Pri jazdeni je tmel ako v odstredivke a v kontakte s vnutornou stranou behuna, nie bocnice a uz vobec nie patky.
30.08.2022 - 00:28:31
00
Tak tak pokrútil keď bolo na boku z jednej z druhej strany nech to zájde kade-tade a potom pojazdil pomaly nech nie je taká silná odstredivá sila a vyzerá to byť fajn.
30.08.2022 - 01:07:23
00
ja este zvyknem trosku "pohadzat" obutym kolesom o zem z malej vysky (samozrejme ze kolmo - rovno na gumu..:) ) a to mi pekne skace naspat do ruky plus popri tom pootacat. Tmel sa zleje dole a pri naraze sa predpokladam rozprskne kade tade po vnutornej strane rafiku.
30.08.2022 - 09:43:02
02
keyboard_arrow_up