No, je trochu rozdiel, ci to pusta okolo patky, ci cez bocnicu. Napr. WTBecka su tym zname a odporucaju tmely bez obsahu amoniaku.
30.08.2022 - 16:22:09
00
Inak písal som mail do tufo a super servis som dostal. Zavolal som si s pánom z tufo a všetko mi vysvetlil, aj to ako je zložený ich plášť a čo mám spraviť na to aby som to dal do poriadku. Myslím, že toto veľké značky nedajú nikdy taký servis. Ak by niekoho zaujímalo je to síce thundero a nie cestný plášť ale treba tam dať ich originál tmel majú dva na to Carbon (čierny) a taký ružový a vraj sú "penivé" a tak dokážu pokryť celé vnútro aj navzdory odstredivej sily. A teda to je riešenie pred prípadným reklamovaním plášťa. Vraj v servisoch nepoužívajú ich tmely lebo robia malé balenia ale malo by to tak byť ok.
31.08.2022 - 19:33:51
10
No ja ti neviem. Tufo carbon tmel je urceny na opravu galusiek PO defekte. Nie je to preventivny tmel. Ma len 50ml ta flaska. Nosim to na cestaku so sebou.
Ruzovy bude tento. Ten vyzera preventivny ale cena nic moc. 220ml za 10 eur.
31.08.2022 - 22:37:54
00
Idem si prerobit druhykrat gravel na bezduse (prvykrat s Gorilla tape to fucalo aj okolo ventilu, aj cez niektore niple, asi nie je na tlaky okolo 50psi robena).

Kupil som tuto Schwalbe high pressure tubeless pasku (max. 175psi) https://www.mtbiker.sk/shop/kolesa-a-rafiky/rafiky/pasky-do-rafiku/schwalbe-paska-do-rafiku-tubeless-10-m-.html

Na tejto stranke https://www.schwalbe.com/en/tubeless pisu, ze neodporucaju presah pasky cez ventil mal by byt presah inde na kolese, co aj dava zmysel. Ako to robite vy?

Druha otazka, ze aky typ zakladne na ventiloch pouzivate, resp. ktora lepsie drzi tlak? Mozem pouzit konicku, alebo taku obdlznikovu zakladnu (ta pekne zapadne do zliabku). Mam tieto ventilky: https://www.mtbiker.sk/shop/plaste-a-duse/duse-a-ventilky/ventily/force-ventilky-pre-bezdusovy-system-2xfv-60mm-cierne.html
13.09.2022 - 12:38:01
00
Sesulak Hlavne dobre napni pasku a najprv poriadne nalep v zliabku a pokracuj k okraju, nech tam nie su bubliny. Neviem, aka je Schwalbe paska tuha, pri zltej Tesa som si pomahal montpakou a kuskom handry. Ventily sa bezne pouzivaju konicke. Napr. Mavic a Shimano maju tvar zakladne optimalizovany pre svoje rafiky. Neviem, ci je tam rozdiel vo funkcnosti.
13.09.2022 - 20:46:10
01
Mne napr tesa na karbonovych rafkoch vobec nedrzi. Odlepi sa sama keby som ju nenatiahol 2x okolo obvodu a to som to odmastoval co to slo.
13.09.2022 - 21:07:16
00
tiez sa mi zda logickejsie pasku prekryvat na opacnej strane ako je ventil.. aj kvoli lepsiemu vyvazeniu.. a s ventilmi sa mi lepsie robilo s tou valcovou gumennou
castou... tie kuzelove mi uz zopar krat fucali a po silnejsom dotiahnuti fucali este viac, kedze sa poskodilo sedlo o rafik...
14.09.2022 - 08:09:21
00
tiez mam tesu a pouzivam ju aj na kadeco ine a lepi relativne slabo, ale ona je urcena na fixaciu ked sa viac krat otoci cez seba, nema silu v lepidle ale v materiali z akeho je vyrobena. a ano je logicke ju prekryvat inde ako pod ventilom, lebo jedna vrstva sa lepsie prisposobi ventilu ako dve kedze paska je dost tuha
14.09.2022 - 08:24:20
01
aj ked tu som sa docital ze je lepsie dat dve vrstvy pasky na seba... co by znamenalo v prekryti na tom kusku az tri vrstvy... ?:/
14.09.2022 - 09:16:00
00
ddemo Zalezi, aky tam bude tlak a aka je silna paska🙂
14.09.2022 - 10:13:09
00
Prekrytie pasky na ventile dava zmysel, ak vezmeme do uvahy, ze 2-3 vrstvy su viac odolne voci trhaniu sa. Na druhej strane, sedlo ventila dosadne asi lepsie na jednu vrstvu?
14.09.2022 - 10:21:28
00
ja mam obcas problem ze sa mi toci ventil v zliabku ked montujem/vymontovavam jadro. mam to viac pritiahnut o rafik?
14.09.2022 - 10:22:33
00
Vyzera, ze to bude fajn, resp. ovela lepsie ako to bolo. Vcera, ked som to nahodil, tak som ich strcil do lavora, unik nebol nikde. Boli natlakovane na cca. 53psi/3,6bar. Do rana odfuklo o nejakych 5 psi, coz je ok, aj tak menim tlak podla toho, kde idem. Dnes pojdem na vyjazd, tak uvidim.

Inak odporucam tu Schwalbe high pressure rim tape, velmi dobre sa s nou robi, nie je taka tvrda ako Tesa, pekne sa da natiahnut, nevznikaju bubliny. ddemo Ja mam tieto Force ventilky https://www.mtbiker.sk/shop/plaste-a-duse/duse-a-ventilky/ventily/force-ventilky-pre-bezdusovy-system-2xfv-60mm-cierne.html Vyhoda je, ze su robene aj na pouzitie s vlozkami, cize zospodu su pevne, nehrozi, ze by sa nejak ta guma zosmykla. Dal som nakoniec tie konicke.

https://www.mtbiker.sk/shop/kolesa-a-rafiky/rafiky/pasky-do-rafiku/schwalbe-paska-do-rafiku-tubeless-10-m-.html
14.09.2022 - 10:31:19
10
Opatrne s tym pritahovanim... hlavne ked je novy rafik moze mat relativne ostru hranu na ktorej sa kuzelova dosadacia plocha moze poskodit.
Ak to neprestane fucat po jemnom dotiahnuti, po silnom to podla mojich osobnych skusenosti zacne este viac..
14.09.2022 - 10:34:04
00
Zdravim, je tu niekto kto mal alebo má nahodeny bezduovy system na kolesách fulcrum racing 6 (rafikova verzia)?
Ide mi o to či je to možné.
15.10.2022 - 06:34:40
00
keyboard_arrow_up